Kompleksowość usług jako priorytet
30 sty 2018 09:51

Jedna z wiodących cyfrowych drukarń wielkoformatowych w Polsce – Labo Print z Poznania – zdecydowała się w ostatnim czasie na zakup maszyny do druku sublimacyjnego EFI VUTEk FabriVU 340. Było to pierwsze wdrożenie w Polsce tego plotera, zrealizowane przez firmę Reprograf – autoryzowanego dystrybutora marki EFI na polskim rynku.

Decyzja Labo Print dotycząca inwestycji w ploter EFI VUTEk FabriVU 340 zapadła podczas targów Fespa 2017 i był to pierwszy kontrakt na zakup tego urządzenia (cieszącego się dużą popularnością na całym świecie) zrealizowany przez firmę z naszego kraju. Jej kierownictwo dostrzegło bowiem niemal od razu zalety maszyny. Labo Print to firma z ogromnym potencjałem, nieustannie się rozwijająca i sięgająca po najlepsze rozwiązania. Przez to jest wymagającym klientem, który stale inwestując dąży przede wszystkim do zaspokojenia potrzeb swoich zleceniodawców. W ten sposób rozwija się, by o krok wyprzedzać konkurencję, co przekłada się na jej sukces. To również firma, dla której priorytetem jest zachowanie najwyższej jakości oferowanych usług i produktów. Tym bardziej istotny dla nas jest fakt, że pierwsza sprzedana przez nas maszyna FabriVU 340 rozpoczęła pracę w tej właśnie innowacyjnej drukarni – mówi Radosław Brzeziński, sales manager LFP z firmy Reprograf SA.

Nasza firma od wielu lat świadczy usługi poligraficzne – mówi Krzysztof Fryc, prezes zarządu w Labo Print. – Posiadamy grono najlepszych w branży ekspertów (w firmie pracuje  blisko 250 osób), a także bogaty park maszynowy (pracujemy na ponad 30 maszynach), bazujący na najnowocześniejszych technologiach druku cyfrowego. Dzięki temu możemy świadczyć usługi (przez 24 godziny na dobę) na najwyższym europejskim poziomie, obsługując zleceniodawców nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. Oferujemy klientom usługi w technologiach druku solwentowego, UV, termosublimacyjnego, fleksograficznego i ekologicznego lateksowego.

Firma rozpoczęła swoją działalność ponad 11 lat temu od druku wielkoformatowego. Obecnie jest przedsiębiorstwem, które zajmuje się także drukiem na płaskich powierzchniach, produkcją cyfrowych etykiet samoprzylepnych, a także standów i opakowań tekturowych zarówno w niewielkich, jak i przemysłowych ilościach. Drukarnia oferuje również wiele gotowych produktów w zakresie systemów techniki reklamowej wykonanych wraz z wydrukami odpowiednimi do tych systemów, m.in. flagi plażowe, nośniki ekspozycyjne (roll-upy, systemy ram do ekspozycji poliestrów, ścianki itp.). Szeroka specjalizacja Labo Print sprawia, że jej odbiorcy to bardzo szeroki wachlarz firm z różnych branż i sektorów począwszy od agencji reklamowych i domów mediowych, poprzez producentów wszelkiego typu dóbr, na instytucjach finansowych i sieciach handlowych skończywszy. Nieustannie wyznaczamy nowe kierunki i odkrywamy nowe rynki, co jest jednym z elementów naszej misji – mówi Krzysztof Fryc. – Dzięki temu z roku na rok rosną nasze możliwości i jakość świadczonych usług. W ten trend wpisała się również inwestycja w ploter firmy EFI.

EFI FabriVU 340 to maszyna, która drukuje zarówno bezpośrednio (na tkaninach o gramaturze od 45 do 450 g/m2), jak i transferowo (tu gramatura papieru wynosi od 28 do 140 g/m2) przy rozdzielczości maksymalnej 2400 dpi i 4-pikolitrowej wielkości kropli. Charakteryzuje ją niskie zużycie atramentu, związane z małą ilością tzw. zlewek przy czyszczeniu głowic. Ilość odpadów jest tu zredukowana niemal do zera dzięki temu, że w trakcie płukania atrament przepływa przez głowicę i trafia ponownie do zbiorników z tuszem. Umożliwia to z kolei utrzymanie niskich kosztów eksploatacji, które stanowią ważny argument przy wyborze każdej maszyny drukującej. FabriVU 340 drukuje z prędkością do 500 m2/h na materiałach o szerokości maksymalnej 3,4 m. Jest to optymalne – jak zapewnia jego producent, a co potwierdzają także użytkownicy – rozwiązanie m.in. do druku flag, banerów, grafik wystawienniczych na wymagających materiałach.

Kompleksowość usług to jeden z priorytetów firmy Labo Print. Zakup EFI FabriVU 340 jest jednym z elementów dążenia firmy do osiągnięcia tego celu. Maszyna nie tylko zwiększyła możliwości przedsiębiorstwa, ale była również odpowiedzią na oczekiwania jego klientów. Ploter obsługuje bowiem zlecenia z różnych dziedzin, dzięki czemu zapewnia użytkownikowi dużą elastyczność w kontekście obsługi swoich klientów – mówi Radosław Brzeziński. – Pozwala również wejść firmom drukującym na tekstyliach w przemysłowy wymiar tej technologii, otwierając przez nimi jednocześnie zupełnie nowe możliwości. 

Labo Print, jak podkreśla Krzysztof Fryc, jest w stanie obecnie wydrukować w wielkim formacie niemal wszystko: od papierowego plakatu, przez winylowe siatki, bannery, folie okienne i samochodowe, na płytach pleksi PVC i innych tworzywach sztucznych skończywszy. Ale firma nie poprzestała na tym – niedawno poszła o krok dalej i rozpoczęła produkcję opakowań i stendów z tektury; zakupiła również pierwszą w Polsce cyfrową linię do produkcji etykiet, wchodząc z sukcesem w ten nowy jeszcze do niedawna dla siebie segment. Dopełnieniem jej oferty są usługi dodatkowe takie jak doradztwo, a także montaż reklam wielkoformatowych, oklejanie witryn i pojazdów, prace konstrukcyjne i alpinistyczne. Co więcej, oferujemy naszym klientom krótkie terminy realizacji zleceń, a także atrakcyjne ceny przy zachowaniu wysokiej jakości. Z tego względu nasze decyzje inwestycyjne są dokładnie przemyślane, by móc osiągać zakładane cele – mówi Krzysztof Fryc. – Tak było również w przypadku inwestycji w ploter EFI VUTEk FabriVU 340, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. 

Mimo tak wielu sukcesów firma nie ustaje w rozwoju. Nasze plany są ambitne i dalekosiężne. Nie zamierzamy zwalniać tempa – dodaje Krzysztof Fryc. – Warto wspomnieć, że działania Labo Print docenili także zewnętrzni eksperci – drukarni w 2017 roku przyznano Diament Forbesa. To wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, które najszybciej zwiększają swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat swojej działalności. 

Bardzo miło mieć takiego partnera jak Labo Print – jest to firma ambitna, rozwijająca się, jasno precyzująca swoje oczekiwania i dążenia – podkreśla Radosław Brzeziński. – Jesteśmy dumni, że doceniła ona oferowane przez nas rozwiązanie. EFI to – jak podkreślają użytkownicy – marka sama w sobie. Ogromne doświadczenie tego producenta przekłada się na precyzję oferowanych przez niego urządzeń oraz ich niezawodność, co doceniają klienci na całym świecie, w tym w coraz większym zakresie także w Polsce. Podkreślają oni także ich wysoką jakość, prędkość i prostotę w użytkowaniu. Jesteśmy przekonani, że wkrótce znajdzie ono kolejnych nabywców w naszym kraju, o czym świadczą z jednej strony odnotowywane przez nas instalacje, z drugiej zaś – zaawansowane rozmowy handlowe z potencjalnymi użytkownikami.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Reprograf