Kontrola antystatyczna i czyszczenie wstęgi
25 sie 2017 09:38

Firma Meech zaprezentuje na zbliżających się targach Labelexpo rozwiązania do czyszczenia wstęgi oraz serię antystatycznych listew Hyperion, które znacząco podnoszą jakość i stabilność wydruków w branży etykiet. 

Meech zdaje sobie sprawę z wyzwań, jakie stoją przed branżą produkcji etykiet i opakowań i chce wykorzystać targi Labelexpo do zwrócenia uwagi na kilka istotnych kwestii – mówi Adam Battrick, dyrektor sprzedaży w firmie Meech. – Kontynuujemy rozwijanie nowych technologii i dopasowywanie ich do różnorodnych potrzeb naszych klientów. Dzięki bliskiej, bezpośredniej współpracy jesteśmy w stanie dokładnie poznać ich problemy i stworzyć rozwiązania skrojone na miarę.

Odwiedzający stoisko firmy Meech będą mieli okazję zapoznania się z produktami serii Hyperion – listwami antystatycznymi 971IPS, 929IPS oraz 924IPS (z możliwością dostosowania do różnych wartości napięcia). Elektrostatyka jest zjawiskiem, które ma duże znaczenie dla procesu drukowania – jeśli występuje na maszynie drukującej, powoduje przyciąganie kurzu i drobnych zanieczyszczeń, które skutkują niską jakością druku. Może również być niebezpieczna dla operatora maszyny.

Obok listew Hyperion Meech będzie prezentować kompletny zestaw rozwiązań do czyszczenia wstęgi, w tym Cyclean oraz TakClean. System TakClean wykorzystuje rolki elastomerowe, których zadaniem jest usuwanie suchych, niezwiązanych z podłożem zanieczyszczeń z przesuwającej się wstęgi, które następnie przekazywane są na role klejące, gdzie są zatrzymywane. Budowa systemu pozwala operatorowi na ocenę zanieczyszczeń zbierających się na roli. Ma on jednak swoje wady. Systemy kontaktowe gwarantują doskonałe oczyszczanie pod warunkiem, że są regularnie sprawdzane i wymieniane. Jeśli brakuje systematyczności, wydajność rolek stopniowo spada aż do 

wymiany podłoża klejącego, po którym wraca do 100 proc. Kontaktowe systemy bazujące na lepkich rolkach nie są więc najlepszym wyborem w przypadku silnie zanieczyszczonych podłoży. W takich sytuacjach lepiej sprawdzą się systemy bezkontaktowe lub kontaktowe wykorzystujące podciśnienie do zbierania zanieczyszczeń, jako że na ich wydajność nie wpływa stopień zabrudzenia podłoża. Nie ma także konieczności okresowej wymiany materiałów eksploatacyjnych, jakimi są np. rolki klejące, co wpływa na zmniejszenie kosztów stałych. CyClean, najnowszy bezkontaktowy system oczyszczania wstęgi firmy Meech pozwala na usunięcie zanieczyszczeń o średnicy poniżej 1 mikrona i wykorzystuje dynamiczne cząsteczki płynne w celu osiągnięcia jeszcze wyższego poziomu czystości.  AN

error: Kopiowanie zabronione!
cript>