Kreatywność świata designu w dekoracji wnętrz
22 kwi 2020 12:15

Firma Roland DG EMEA wprowadza na rynek nową maszynę drukującą o nazwie EJ-640 DECO. Urządzenie wykorzystuje ekologiczny atrament na bazie wody przeznaczony do cyfrowego drukowania oryginalnych elementów dekoracji wnętrz.

Zaprojektowane w celu zaspokojenia rosnących potrzeb rynku dekoracji wnętrz, rozwiązanie EJ-640 DECO przeznaczone jest do produkcji niestandardowych, personalizowanych tapet, abażurów, rolet, plakatów, grafiki wystawowej i wielu innych zastosowań. Innowacyjne rozwiązanie odpowiada na potrzeby konsumentów poszukujących ekologicznych produktów i wzorów, które pozwolą nadać unikalny charakter ich przedmiotom i wyróżnić się z tłumu.

Dzięki niskim kosztom produkcji i swojej wszechstronności EJ-640 DECO zapewnia wyjątkową jakość oraz trwały druk na różnych materiałach. To rozwiązanie, na które czeka przemysł –  mówi Paul Willems, dyrektor ds. rozwoju biznesu i zarządzania produktem w Roland DG EMEA.

EJ-640 DECO łączy kreatywność świata designu z możliwościami technicznymi oferowanymi przez druk wielkoformatowy. 

Rachael Taylor, projektant, kreatywny stylista i współzałożyciel agencji Make it in Design tak komentuje rynkową premierę: EJ-640 DECO jest idealnym rozwiązaniem do tworzenia niestandardowych tapet. To też świetny sposób na zaprezentowanie moich własnych projektów. Roland DG rozumie, czego projektanci i konsumenci oczekują od wystroju wnętrz. Szczególnie podoba mi się bardziej naturalny wygląd drukowanych prac i przyjazne dla środowiska referencje. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć więcej moich realizacji wydrukowanych na EJ-640 DECO.

Atramenty na bazie wody o dużej gęstości są kompatybilne z szeroką gamą podłoży, w tym podłoży powlekanych, niepowlekanych, wolnych od PVC, a nawet standardowych tapet. Atramenty EJ-640 DECO pozwalają na uzyskanie nadających się do prania wydruków  o najwyższym wskaźniku AgBB A+ stosowanym dla pomiaru jakości powietrza w pomieszczeniach. Szybkoschnące atramenty nie wymagają odgazowania, co oznacza drukowanie i wykańczanie pracy, a także realizowanie dostawy w ciągu tego samego dnia. Posiadający wiele atutów, takich jak trwałość głowic drukujących, opcja suszenia w niskiej temperaturze czy obniżone nawet o 50 proc. koszty atramentu (w porównaniu do podobnych systemów drukujących), EJ-640 DECO wydaje się być dobrym wyborem dla klientów poważnie podchodzących do tematu wystroju wnętrz. Więcej informacji na temat EJ-640 DECO można znaleźć na stronie internetowej producenta.

Na podstawie materiałów firmy Roland opracowała BZ