Kuszące i różnorodne
23 mar 2018 13:56

Atrakcyjne, naturalne i inteligentne – połączenie wydaje się być idealne? Na 10. Międzynarodowych Targach Opakowań Packaging Innovations te elementy splotą się w całość, a wszystko za sprawą interesujących wykładów, konferencji i prezentacji trendów w branży opakowań. Program towarzyszący jubileuszowej edycji targów zapowiada się bardzo ciekawie – eksperci zaprezentują liczne case studies. Nie zabraknie także nowości produktowych, które przedstawi ponad 200 wystawców z kraju i z zagranicy, m.in. RPC Bramlage Division, Jokey Plastik czy Metsä Board. Targi Packaging Innovations odbędą się w dniach 17-18 kwietnia 2018 roku w EXPO XXI Warszawa.

Przykuwające wzrok

Powinny przykuwać wzrok i pobudzać wyobraźnię – to właśnie na wygląd i ciekawą formę opakowań projektanci kładą szczególny nacisk. Design opakowań często decyduje o tym, czy klient kupi dany produkt, czy też wybierze z półki coś, co bardziej zwróci jego uwagę. Na targach Packaging Innovations wystawcy zaprezentują technologiczne i wzornicze trendy. Firma Multifol Sp. z o.o. pokaże lakierowanie holograficzne – jest to innowacyjna metoda polegająca na odciśnięciu lakieru UV przez specjalną folię holograficzną. Dzięki niej opakowanie wygląda wyjątkowo luksusowo. Drukarnia S-druk zaprezentuje natomiast technologie uzyskiwania wybiórczego efektu opalizującego w technologii offsetowej UV w jednym procesie technologicznym. Ta wyjątkowa technologia do tej pory nie była jeszcze stosowana na świecie!

Naturalne

Panujący w wielu sektorach gospodarki ekotrend widoczny jest również w branży opakowań. W ramach jednej z 7 stref tematycznych na targach Packaging Innovations – strefy EKOPACK – wystawcy zaprezentują m. in. opakowania poddawane recyklingowi. Nie zabraknie także opakowań wykonywanych z naturalnych surowców – firma Polpak Packaging zaprezentuje opakowania i zamknięcia z elementami naturalnego drewna.

Podczas targów będzie można również posłuchać o systemie SENS wprowadzanym na opakowaniach produktów marki Carrefour. Barbara Kowalska z Carrefour Polska opowie o systemie znakowania, który ułatwia konsumentom wybór produktów dopasowanych do zdrowej i zbilansowanej diety. 

Inteligentne

Wystawcy targów Packaging Innovations zaskoczą swoich gości technologicznymi rozwiązaniami. Firma PC Print zaprezentuje TRUSTCONCEPT – czyli połączenie elementów optycznych z mobilnym dostępem do danych. Dzięki połączeniu technologii TRUSTSEAL i oprogramowania TRUSTCODE produkt wyróżni się na tle innych. Dzięki zastosowaniu tej metody klient ma pewność, że kupowany przez niego produkt jest oryginalny.

Interesujące

Podczas 10. edycji targów Packaging Innovations z pewnością nie zabraknie interesujących usług i produktów kierowanych do kilkunastu sektorów gospodarki. Jednak także merytoryczna strona targów to powód, dla którego warto odwiedzić tegoroczną odsłonę wystawy. Wykłady w 2 strefach workShops prowadzone bezpośrednio w halach wystawienniczych (patrz tinta) oraz branżowe konferencje tworzą wyjątkowo bogaty program towarzyszący. Zapraszamy na przegląd rynku ciekawych i oryginalnych opakowań w dniach 17-18 kwietnia 2018 roku do EXPO XXI Warszawa.

Elektroniczne wejściówki są do odebrania po bezpłatnej rejestracji uczestnictwa online, na stronie targów.

Więcej informacji na: www.packaginginnovations.pl.

Opracowano na podstawie materiałów organizatora

error: Kopiowanie zabronione!
cript>