LIGUM InstaChem wspomaga optymalne osiągi walców
13 gru 2017 11:06

Firma LIGUM zaprezentowała linię produktów chemicznych InstaChem, nie tylko wspomagających proces drukowania, ale także dbających o powierzchnię gumy, zapewniając optymalne parametry pracy walców i wydłużając ich żywotność. 

Klienci często pytali fachowców z LIGUM o środki chemiczne, jakie powinni stosować, aby uniknąć problemów z walcami i zapewnić im optymalną pracę. Odpowiedź zawsze była taka sama: jeśli dany środek jest certyfikowany przez Instytut FOGRA i można go odnaleźć na stronie internetowej fogra.org, może być z powodzeniem stosowany z walcami firmy LIGUM. 

Linia InstaChem została stworzona, aby wesprzeć walce w ich codziennej pracy, pielęgnując znajdujący się na nich elastomer, gwarantując szybsze mycie i mniejsze przestoje związane z konserwacją maszyny. Produkty charakteryzują się najwyższą jakością i niezawodnością. Ich skład chemiczny został ściśle dopasowany do używanych przez koncern Westland-Ligum elastomerów gumowych. 

Koncern od dłuższego czasu poszukiwał renomowanego partnera, który zechciałby zaangażować się w proces badania i rozwoju produktów Westland-LIGUM i który miałby świadomość, że proces drukowania to nie tylko farba, woda i papier, ale wiele złożonych czynników składających się na skomplikowaną całość, do opanowania której niezbędne są wiedza oraz doświadczenie. 

W rezultacie udało się znaleźć firmę PCO – Printing Chemicals Holland, na tyle elastyczną, by sprostała oczekiwaniom co do jakości wyrobów i możliwości produk-cyjnych. Firma ta opracowała linię produktów wspomagających pracę walców koncernu Westland-LIGUM, co zapoczątkowało współpracę pomiędzy LIGUM a PCO. 

PCO Europe B.V. istnieje od ponad 40 lat, posiada fabryki w Holandii oraz Malezji. Wytwarza wiele środków chemicznych od zmywaczy do walców, przez bufory, po lakiery UV i wiele innych. Jest członkiem grupy Printgraph.

W ramach LIGUM InstaChem dla klientów są dostępne: 

– linia produktów ochronnych InstaShield wydłużających pracę walców;

– linia produktów InstaWash służących do mycia powierzchni walców dedykowana zwłaszcza do powłok LotoTec i systemu hybrydowego MRS;

– linia produktów InstaFount będących buforami klasy premium.

Opracowano na podstawie materiałów firmy LIGUM

cript>