Linia do produkcji pudełek w Graffiti BC
28 sty 2021 14:57

Właśnie zakończyła się nowa instalacja linii do produkcji pudełek z tektury introligatorskiej. Firma Graffiti BC, nowoczesna drukarnia i introligatornia z Torunia, w sierpniu zeszłego roku zamówiła w Infografie linię do produkcji pudełek z tektury introligatorskiej 2 mm. Linia składa się z trzech urządzeń, tj. automatu do formowania pudełek SW230, automatu do montażu okładki z pudełkiem SJ600Y oraz automatu owijającego pudełko B460A. 

Automat do sklejania pudełek z tektury introligatorskiej, form boxer SW 230, pozwala na produkcję pudełka z trzech elementów, czyli do podajnika wkładamy wyfrezowaną podstawę pudełka z dnem i dwoma bokami oraz dwa boki, które są wklejane klejem na gorąco. Ta technologia eliminuje potrzebę sztancowania i sklejania boków pudełka tasiemką. Bardzo ważne jest też to, że uzyskujemy dużą oszczędność tektury introligatorskiej – na poziomie 25 proc. – co w obecnych czasach może mieć kolosalny wpływ na cenę końcową produktu.

Gotowe pudełko jest automatycznie podawane do maszyny pozycjonującej SJ 600Y, która montuje pudełko z okleiną. Okleina jest podawana ze stosu, przechodzi przez klejownik, a pudełko jest pobierane przez robot Yamaha i wstawiane na okleinę. To rozwiązanie zapewnia dokładność do 0,1 mm!

Dalej okleina razem z pudełkiem jest transportowana do wrapera B460A, który automatycznie okleja pudełko okleiną i w ten sposób mamy gotowe pudełko. Linia jest w stanie wyprodukować od 600 do 800 gotowych pudełek na godzinę.

Uzupełnieniem linii, która została zainstalowana w drukarni Graffiti, jest casemaker QFM600B, automat do produkcji twardych okładek, teczek, segregatorów, główek do kalendarzy, opakowań itp. Cały proces produkcyjny odbywa się w pełni automatycznie. Zadanie operatora polega na uzupełnianiu zasobnika tektury i okleiny. Maszyna QFM600B pozwala na produkowanie okładek, w które można wmontowywać pudełka wykonane na pierwszej linii.

Jesteśmy przekonani, że inwestycja w linię do produkcji pudełek z tektury introligatorskiej opłaca się na wielu płaszczyznach. Wszystkie zainstalowane maszyny pozwolą na uatrakcyjnienie oferty produktowej naszego kontrahenta. Dzięki automatyzacji produkcji zwiększy się jej wydajność i efektywność, a skrócenie czasu realizacji zamówienia zapewni firmie Graffiti BC przewagę konkurencyjną w przypadku przyszłych zamówień. Dodatkowym plusem jest obniżenie kosztów pracy i możliwość przekierowania pracowników do wykonywania innych zadań w zakładzie. Niebagatelne znaczenie ma też poprawa jakości produktu. Zastosowanie robota firmy Yamaha w urządzeniu do pozycjonowania zapewnia dokładność pozycjonowania do 0,1 mm, co nie jest możliwe do osiągnięcia w przypadku ręcznego montażu pudełka z okleiną. Taka poprawa jakości z pewnością zostanie dostrzeżona przez klientów, co wpłynie na pozytywny odbiór produktu, a co za tym idzie, jego producenta.

Usługa dostawy objęła rozładunek maszyn, instalację, uruchomienie i testy oraz szkolenie z obsługi. Realizacja przebiegła szybko i sprawnie. Firma Infograf zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. 

Infograf jest wyłącznym przedstawicielem firmy Xinwei, producenta tych urządzeń.

Artykuł sponsorowany

InfoGraf Sp. z o.o.   I   Al. 11 Listopada 159   I   66-400 Gorzów Wlkp
biuro: +48 513 700 322   I   tel. kom.: +48 501 262 552   I   tel. kom.: +48 501 790 552
biuro@infograf.eu   I   www.infograf.eu