Materiały i podłoża do produkcji etykiet i opakowań 
25 sie 2017 09:42

Wśród kilkuset wystawców targów Labelexpo Europe znajdzie się API Group – brytyjski producent specjalistycznych folii, laminatów, materiałów holograficznych oraz rozwiązań umożliwiających ich skuteczne wdrażanie. Firma będzie promować wybrane produkty ze swojego bogatego portfolio, skierowane na rynek produkcji opakowań i etykiet, także w technologii wąskowstęgowej. 

Prezentacja podczas targów Labelexpo Europe przypada na rok, który jest w działalności API Group bardzo ważny. Firma przechodzi – przebiegający pod hasłem „One API” – proces konsolidacji, dzięki czemu wszystkie jej działy, dotychczas funkcjonujące w sposób nieco autonomiczny, znajdą się w jednej strukturze. W czerwcu API Group zmieniła siedzibę główną, przenosząc się w okolice portu lotniczego w Manchesterze. Realizowane są także kolejne inwestycje (m.in. w rozwój produkcji materiałów holograficznych) oraz zmiany własnościowe. Obecność w Brukseli doskonale wpisuje się w tę dynamikę działań – mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska. – Będziemy na nich promować różnorodne materiały i podłoża wykorzystywane w produkcji opakowań i etykiet, które są dla nas jednym ze strategicznych obszarów działania. Nasza centrala zapowiada też premierowe rozwiązania w tym zakresie. Targi będą jednocześnie okazją do spotkania z przedstawicielami API z różnych krajów, m.in. z przedstawicielami zespołu odpowiadającego za takie projekty jak API Trends Folio czy Holonique Boutique.

Kieruje nim David Peters – creative development manager w brytyjskiej centrali API Group, który jest obecny na niemal wszystkich imprezach targowych, na których firma ma swoje stoisko. Uczestniczy też w wydarzeniach o charakterze konferencyjnym i seminaryjnym. To naturalne w kontekście realizacji takich projektów jak API Trends Folio – przewodnik po świecie trendów opakowaniowych czy Holonique Boutique – pakiet usług dedykowanych zastosowaniom materiałów holograficznych i 3D. Oba przedsięwzięcia są relatywnie nowe, więc każda ważna impreza branżowa to znakomite miejsce do ich promocji – kontynuuje Katarzyna Kozińska. – Warto w tym miejscu nadmienić, że API Trends Folio miało już swoją polską premierę na tegorocznych targach Packaging Innovations. Kolejna okazja do spotkania polskich klientów z Davidem Petersem i naszą firmą już niebawem – jesteśmy bowiem współorganizatorem konferencji Label Innovations, odbywającej się 14 września na terenach Centrum Expo XXI w Warszawie. Dwa tygodnie później zapraszamy do Brukseli i do odwiedzenia naszego stoiska. Wiem, że klienci z Polski licznie i chętnie przyjeżdżają na Labelexpo Europe, więc już cieszymy się na spotkanie z nimi.

Opracowano na podstawie materiałów firmy API Group

error: Kopiowanie zabronione!
cript>