Mocniejsza oferta dla drukarń wielkoformatowych 
27 kwi 2018 10:03

Firma Grafikus to jeden z najbardziej znanych dostawców na rodzimym rynku poligraficznym. Jej oferta obejmuje materiały poligraficzne, maszyny i urządzenia do druku oraz doradztwo techniczne. Firma współpracuje z renomowanymi producentami z całego świata.

Jednym z najnowszych celów strategicznych Grafikusa jest wzmocnienie oferty skierowanej do drukarń wielkoformatowych. W ramach jego realizacji dotychczasowa oferta zostanie wzbogacona m.in. o tkaniny do zadruku niemieckiego dostawcy – firmy Krea. 

Krea produkuje wysoce zaawansowane tekstylia od ponad 30 lat, realizując pełen cykl produkcyjny – od przędzy, poprzez tkanie i dzianie, lakierowanie, laminowanie, po cięcie i plisowanie – we własnym zakresie. Tekstylia Krea są farbowane pełną paletą kolorów RAL. Firma produkuje tekstylia na podstawie specyfikacji klientów o maksymalnej szerokości 320 cm. Wszystkie wykorzystywane przez nią środki chemiczne spełniają wymogi normy REACH i są pozbawione dodatków PVC oraz rozpuszczalników. 

Przedstawiciele firmy Grafikus będą obecni podczas targów FESPA na stoisku firmy Krea, a także na stoiskach innych dostawców, z którymi Grafikus współpracuje, takich jak: EFI, Sakurai, Elitron, vhf, Kala, Klieverik. Zaprezentują oni swoje najgorętsze nowości. Oto niektóre z nich:

Firma Klieverik pokaże dwa spośród swych najnowocześniejszych kalandrów do druku transferowego grafiki. Na stoisku znajdą się wielkoformatowy kalander Klieverik Fixation model GTC 101-3500 z bębnem o średnicy 365 mm (14,4''). Maszyna zaspokaja potrzeby profesjonalnego druku cyfrowego i zapewnia najwyższą jakość druku oraz doskonałe odwzorowanie kolorów. Firma zaprezentuje także model GTC 101-1580 SP FL – niezawodną maszynę, doskonale nadającą się do druku transferowego pojedynczych sztuk, wyposażoną w wydłużony stół roboczy. 

Na tegorocznych targach FESPA zadebiutuje nowy projekt związany z tekstyliami o nazwie Print Make Wear, podczas którego będzie można obejrzeć „na żywo” wszystkie procesy produkcji tekstyliów z użyciem techniki sitodrukowej oraz cyfrowej, od wstępnego projektu po gotowe ubrania i akcesoria. Linia produkcyjna przygotowana na potrzeby prezentacji zostanie złożona z dostarczonych przez wystawców maszyn drukujących, kalandrów, wycinarek oraz maszyn szwalniczych. Jej elementem będzie również kalander rolowy do druku transferowego Klieverik GTC 101-1850.

Firma Elitron pokaże nowe rozwiązania, które ułatwiają użytkownikom produkcję druku cyfrowego i otwierają przed nimi nowe możliwości biznesowe. W ekosystemie szczególnie podatnym na nieustanne innowacje Elitron zaprezentuje zmodernizowane rozwiązania do cyfrowego cięcia oraz wykańczania mediów wielkoformatowych i materiałów rolowych przeznaczonych dla punktów dystrybucyjnych (POP) oraz segmentu sign&display, a także inne urządzenia do finishingu o największej wydajności i elastyczności. 

Elitron pokaże unowocześniony superploter Kombo TH z dwiema niezależnymi głowicami tnącymi i niezawodną technologią Elitron, które zwiększają zdolność przerobową maszyny dzięki oprogramowaniu Twin Cut, automatycznie równoważącym obciążenie pracą każdej z głowic. Dzięki ewolucji oprogramowania możliwe jest przydzielenie każdej z głowic określonej pracy, nawet na różnych materiałach. W ten sposób następuje poprawa elastyczności działania całego systemu: z jednej strony uproszczenie i przyspieszenie pracy na różnych podłożach, z drugiej poprawa opłacalności zleceń niskonakładowych oraz ich łatwiejsza obsługa. 

Można będzie też zobaczyć pokazany na targach drupa 2016 szerokoformatowy stół tnący Kombo SDC+ 3.2 wyposażony w podajnik o 3-metrowej szerokości i przeznaczony dla użytkowników potrzebujących elastycznego rozwiązania do obsługi sztywnych mediów w dużym formacie oraz materiałów z roli branży POP i signage. System stanowi dalszy rozwój serii Kombo SD i oferuje wysoką wszechstronność osiąganą dzięki wielonarzędziowej karetce wyposażonej w maksymalnie 5 narzędzi takich jak: nóż wibracyjny, frez o mocy 1 lub 3 kW, bigownik, ostrze do cięcia metodą kiss-cutting do winylu oraz materiałów klejonych, ostrze V-Cut o kącie cięcia 45 stopni, ostrze tarczowe do materiałów włóknistych i wiele innych. 

Tradycyjnie Elitron pokaże także swą innowacyjną technologię Seeker System do automatycznego wykrywania wydruków oraz opcjonalnie dostępny system projekcji wideo, który pozwala na wirtualne nanoszenie projektów na podłoże i zmianę ich układu, co ogranicza straty materiału przy produkcji prototypów.

Oprócz wymienionych produktów i rozwiązań Grafikus oferuje także: akcesoria do tkanin, personalizowane urządzenia do laminacji płynnej, laminaty płynne oraz wszelkiego rodzaju akcesoria związane z drukiem wielkoformatowym dla wszystkich technologii.

Warto też podkreślić, że do zespołu sprzedażowego i technicznego firmy dołączą osoby z bogatym doświadczeniem znane klientom z firmy 4printers.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Grafikus