Możliwość aplikacji ogranicza tylko wyobraźnia
22 cze 2018 12:38

Debiutując na targach FESPA, firma Roland DG zaprezentowała specjalistom z branży graficznej bogaty wybór urządzeń z zakresu wszechstronnego druku UV dzięki gamie drukarek UV-LED VersaUV serii S. Roland DG jest producentem urządzeń cyfrowych zaprojektowanych tak, aby pomóc profesjonalistom, a także rzemieślnikom i hobbystom przekształcić wyobraźnię w rzeczywistość. 

Podczas tegorocznej edycji targów FESPA mająca kilkudziesięcioletnie doświadczenie w technologii druku cyfrowego firma Roland DG zaprezentowała rozwiązania w kilku kluczowych obszarach. Przedstawiono zaawansowane rozwiązania z zakresu: zintegrowanego druku i cięcia, prezentując najnowszą generację wielkoformatowych, ekosolwentowych ploterów drukująco-tnących TrueVIS; druku z późniejszym cięciem, przedstawiając ekosolwentowe plotery wielkoformatowe SOLJET oraz VersaEXPRESS i plotery tnące CAMM-1 GR; personalizacji i sprzedaży detalicznej, z serią urządzeń biurkowych UV-LED Roland VersaUV LEF; przemysłowych urządzeń płaskich i hybrydowych Roland VersaUV; termosublimacji, reprezentowanej przez Roland Texart XT-640; jak również małych urządzeń z biurkowymi ploterami drukująco-tnącymi i systemami grawerowania.

Składająca się z 7 modeli seria VersaUV S-Series jest dostępna w szerokim zakresie konfiguracji i rozmiarów, dostosowanych do różnych środowisk produkcyjnych oraz wymagań. Urządzenia pozwalają uzyskać dobrą jakość grafiki, obrazów fotograficznych, tekstur i wytłoczeń na praktycznie dowolnym podłożu lub obiekcie, sztywnym lub giętkim, o wysokości do 200 mm.

Paul Willems, pełniący obowiązki dyrektora ds. rozwoju biznesu i zarządzania produktem w obszarze EMEA, tak wyjaśnia zastosowanie nowej serii produktów: Decydując się na zakup urządzenia VersaUV S-Series wybieramy elastyczność, która pasuje do każdego przepływu pracy. VersaUV sprawdzi się jako kolejny krok dla obecnych użytkowników stołowych drukarek UV, firm chcących wejść w świat druku UV lub tych o bardziej „przemysłowej” skali wymagań. Niezależnie od tego, czy użytkownicy szukają solidnej platformy do bezpośredniego drukowania na sztywnych podłożach i obiektach, czy też możliwości drukowania na giętkich lub sztywnych materiałach – wszechstronność konfiguracji oznacza, że ​​istnieje nowy typ VersaUV serii S odpowiedni dla każdego z nich, a liczba aplikacji jest naprawdę ograniczona jedynie przez wyobraźnię użytkownika.

Seria S urządzeń VersaUV zapewnia wydajność i niezawodność, osiągając nowe standardy w zakresie możliwości drukowania. Będąc wystarczająco wytrzymałym, aby poradzić sobie z podłożami i przedmiotami o wadze do 100 kg/m2, urządzenie pozwala na zadruk dużych lub ciężkich podłoży w sposób równie łatwy, jak w przypadku seryjnej produkcji mniejszych przedmiotów. Daje to użytkownikom praktycznie nieograniczoną gamę dochodowych aplikacji. 

Znajdujący w tym przypadku zastosowanie atrament Roland ECO-UV natychmiast po aplikacji jest utwardzany za pomocą niskotemperaturowych lamp UV. Rozwiązanie jest przeznaczone do bezpośredniego drukowania na prawie każdym podłożu lub obiekcie, zarówno sztywnym, jak i giętkim, od skóry i płótna po drewno, plastik, szkło, metale, akryl, tkaniny bannerowe, winyl, papier i inne podłoża. Wysokiej jakości, wydajny atrament ECO-UV zapewnia doskonałą jakość i trwałość grafiki kolorowej. Biały tusz dodaje warstwę podstawową do ciemnych kolorów lub estetyczne wykończenia – matowe i o wysokim połysku. Warstwy połysku mogą również wytwarzać efekty strukturalne, brajlowskie lub specjalistyczne oznaczenia do zastosowań przemysłowych, podnosząc wartość przedmiotów dzięki unikalnym, wypukłym wykończeniom.

Podczas targów FESPA specjaliści firmy Roland DG przeprowadzili liczne demonstracje na żywo oferowanych urządzeń, aby podkreślić pełne możliwości ich zastosowania, jak również zaprezentować innowacyjną funkcję OPF (Object Profiling Functionality). To ulepszenie umożliwia skanowanie i drukowanie obiektów o różnej wysokości w ramach tego samego wydruku, oferując użytkownikom jeszcze większy poziom wszechstronności.

Nabywając produkty firmy Roland DG użytkownicy zyskują również możliwość skorzystania z oprogramowania RIP występującego w dwóch wariantach: Roland VersaWorks Dual lub Roland PrintStudio, przy czym Roland VersaWorks Dual jest standardowym elementem pakietu kupowanego wraz z drukarką.

Gillian Montanaro, dyrektor ds. marketingu w obszarze EMEA w Roland DG, tak podsumowuje tegoroczny udział w targach: Każdy, kto chce wyróżnić się z tłumu i wnieść wartość dodaną do swojej oferty, będzie czuł się zainspirowany możliwościami VersaUV S-Series. Do plotera VersaUV z serii S pasuje niezliczona liczba różnorodnych przedmiotów i podłoży, które można na nim zadrukować. Może to być wszystko, od ciężkich drewnianych drzwi, dużych grafik wystawowych, długich kawałków płótna, do rolek bannera lub wielokrotności drobnych przedmiotów takich jak etui na telefony przeznaczone do personalizacji. VersaUV S-Series naprawdę przesuwa granice tego, co jest możliwe w druku! Cieszyliśmy się mogąc to wszystko zaprezentować w tym roku gościom targów. Seria S doskonale pasuje do naszego tematu przewodniego, brzmiącego w tym roku: „Inspiruje nas to, co ważne dla ciebie”. 

Na stoisku firmowym były dostępne także drukarki UV-LED z serii VersaUV LEF-300 i LEF-200 oraz wielokrotnie nagradzana gama drukująco-tnących urządzeń wielkiego formatu z serii TrueVIS, jak również szereg drobnych urządzeń do drukowania, cięcia i personalizacji.

Na podstawie materiałów firmy Roland DG opracowała BZ