Munken Design ID: specjalnie dla maszyn HP Indigo
25 maj 2018 14:44

Papiery Munken Design ID są uzupełnieniem oferty papierów Munken Design. Ich powierzchnia została przygotowana w taki sposób, aby zapewnić wysoką jakość druku i optymalną adhezję ciekłego tonera stosowanego w tych urządzeniach. Pozostałe parametry pozostały niezmienione.

Wprowadzenie do oferty papierów Munken ID zwiększyło kompleksowość oferty Arctic Paper. Firma stara się sprostać wymaganiom stawianym przez rynek, dając możliwość wytwarzania wysokiej jakości materiałów w sposób łatwy i oszczędny.

Technicy Arctic Paper pracowali nad znalezieniem i opracowaniem najlepszej metody obróbki powierzchni papieru w ramach omawianej technologii. Otrzymano produkt, który idealnie sprawdza się w urządzeniach HP Indigo. Gotowe wydruki są trwalsze i bardziej przyjazne dla użytkownika. Nie tylko zwiększono drukowność i podwyższono ich jakość, ale również zadbano o ofertę kierowaną do drukarń.

Papier jest dostępny w formatach cyfrowych, pakowany w pudełka zbiorcze. W Polsce wyłącznym dystrybutorem papierów Munken ID jest firma Europapier Polska, która ma w swojej ofercie również pozostałe produkty z rodziny Munken Design.

Dodatkowe korzyści wynikające ze stosowania nowych papierów Munken ID:

– idealna jakość druku na urządzeniach HP Indigo

– specjalnie przygotowana powierzchnia zapewnia optymalną przyczepność toneru do podłoża

– trwały wydruk oraz mniejsze ryzyko zadrapań i zabrudzeń

– bardzo dobra przerabialność papieru

– certyfikat najwyższej klasy HP Indigo w zakresie drukowności i przerabialności (3 gwiazdki)

Papiery Munken ID zostały stworzone ze względu na zapotrzebowania zgłaszane przez klientów, którzy uprzednio korzystali z produktów Munken Design głównie w ramach druku offsetowego, jednakże pragną uelastycznić czas realizacji oraz nakład drukowanych prac, bez uszczerbku na jakości wydruku. Maszyny HP Indigo stają się coraz lepszą alternatywą dla druku offsetowego, gdyż zachowując jakość wydruku oferują jednocześnie łatwość produkcji wydruków cyfrowych oraz elastyczność wynikającą z krótszych partii produkcyjnych.

Standardowe papiery Munken Design były długo używane przez drukarnie cyfrowe do wydruków wykorzystujących suchy toner. 

Maszyny HP Indigo posiadają jednak inną, unikalną technologię. Dzięki wykorzystaniu ciekłego toneru i specjalnego gumowego pasa urządzenia HP Indigo pozwalają osiągnąć jakość zbliżoną do tej oferowanej przez druk offsetowy – stwierdził Conny Olsson, kierownik ds. technicznej obsługi klienta Arctic Paper Munkedals AB. – HP Indigo świetnie sprawdza się w przypadku większości rodzajów papieru powlekanego, lecz stosowany atrament rzadko jest w pełni kompatybilny z papierem niepowlekanym. Po wykonaniu kilku zleceń występują problemy z utratą jakości na standardowych wersjach papieru niepowlekanego. Dlatego też tak istotne dla nas w Munkedal było przygotowanie papieru Munken dedykowanego głównie tej technologii.

Papiery Munken ID są dostępne w czterech odcieniach:

– Munken Pure ID – kremowy

– Munken Lynx ID – naturalnie biały

– Munken Polar ID – intensywnie biały

– Munken Kristall ID – śnieżnobiały

Wszystkie papiery są przyjazne środowisku i stanowią oczywisty wybór dla firm, którym zależy na naturalnym wyglądzie wydrukowanych materiałów. Wszystkie standardowe produkty Munken dostępne są z certyfikatami EU Ecolabel, FSC – znakiem świadomego przemysłu drzewnego i certyfikatem PEFC.

Arctic Paper oferuje również papiery Arctic Volume White z certyfikatem HP Indigo oraz wiele innych zaawansowanych produktów wysokiej jakości. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Arctic Paper