Najnowocześniejsza technologia druku do wielu zastosowań
15 wrz 2021 08:44

Targi branżowe Festiwal Marketingu i Druku to doskonała okazja, by spotkać się z klientami z branży poligraficznej, zaprezentować najnowsze, a zarazem najlepsze rozwiązania do druku wielkoformatowego oraz uzyskać uhonorowanie dla innowacyjnych technologii. W tym roku prestiżową nagrodę „Złoty Medal” jury konkursu przyznało między innymi firmie Atrium Centrum Ploterowe Sp. z o.o. za flagowe plotery LED UV. 

Laureatami konkursu zostały: najnowszy w portfolio firmy ploter EFI PRO 30h, do druku na materiałach sztywnych i giętkich, a także wielokrotnie nagradzany między innymi przez organizację EDP ploter do gadżetów Mutoh 661UF. 

Oba urządzenia mają szeroki wachlarz zastosowań, a technologia w nich zaimplementowana jest najnowocześniejszą z dostępnych obecnie na rynku poligraficznym. 

EFI Pro 30h

EFI Pro 30h to hybrydowa platforma do druku bezpośrednio na materiałach sztywnych i giętkich z roli na rolę. Technologia LED umożliwia druk na materiałach klasycznych, nietypowych „egzotycznych”, a także wrażliwych na wysoką temperaturę. Drukarka jest stworzona, aby oferować najwyższą jakość druku wszystkich rodzajów grafik na praktycznie wszystkich rodzajach podłoży. EFI Pro 30h dedykowana jest drukarniom komercyjnym, producentom znaków, a także drukarniom wielkoformatowym.

EFI 30h to gwarancja realizacji większej ilości zleceń w krótszym czasie, a także znacznie niższych kosztów produkcji, druku i eksploatacji. To także szybki zwrot z inwestycji oraz możliwość poszerzenia działalności przez wejście na zupełnie nowe rynki.

Co istotne, dzięki zastosowanej technologii EFI Fiery zużycie atramentów zmniejsza się aż do 40 proc. w porównaniu z technologiami solwentowymi, lateksowymi i innymi technologiami UV.

Specyfikacja techniczna plotera EFI Pro 30h:

– Drukarka hybrydowa o szerokości 3,2 m

– Utwardzanie LED

– Wydajność do 2477 stóp2, 230 m2 lub 60 BPH

– Konfiguracja kolorów CMYK WW

– Opcjonalny kanał Clear

– 12 głowic drukujących Ricoh Gen 5 7pL

– 2 głowice drukujące na kolor

– Drukowanie w skali szarości do 1200 dpi

– Magnetyczny napęd liniowy

– Druk do 5 warstw w jednym przejściu

– Druk sztywnych i giętkich materiałów

– Zaawansowany system z 6 strefami podsysu z własnymi niezależnymi regulatorami mocy próżni

– Drukowanie na dwóch rolach

– Ciągłe drukowanie na płytach

– Dotykowy ekran z przodu i z tyłu drukarki, ułatwiający obsługę operatorowi

– Opcjonalne zestawy atramentów utwardzanych UV LED EFI ProGraphics do wyboru

– Wbudowany cyfrowy interfejs Fiery proServer Core

MUTOH XpertJet 661UF

Drukarki Mutoh XpertJet 461UF i 661UF są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na zindywidualizowane produkty oraz małe partie komercyjnych i przemysłowych nadruków. 

Typowe zastosowania obejmują wydruki spersonalizowanych prezentów, produktów fotografii okolicznościowych, artykułów promocyjnych (długopisy, zapalniczki, pamięci USB itp.), trofeów sportowych, nagród, małego oznakowania informacyjnego. Zakłady produkcyjne wykorzystają urządzenia Mutoh LED UV do znakowania paneli sterowania, nadruków na częściach i podzespołach, prototypowania wzorów i wielu innych. Zadruk szerokiej gamy materiałów pozwoli wejść w nowe, także niszowe rynki z wysokomarżowymi produktami i usługami.

Obie drukarki można skonfigurować w układzie CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei szósty kolor – lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk na całej powierzchni lub wybiórczo.

Dlaczego warto wybrać drukarki XpertJet serii UF?

– Kompaktowe drukarki do zadruku bezpośredniego na szerokiej gamie materiałów. 

– Idealne do nadruków personalizowanych, niskich serii, prototypów itd.

– Idealne dla małych start-upów, punktów drukarskich, agencji reklamowych, zakładów produkcyjnych.

– Atrament w kolorze białym z zastosowaniem jako podkład lub niezależny kolor.

– Atrament w kolorze bezbarwnym (lakier) do uszlachetniania wydruków i do efektów specjalnych (alfabet Braille’a, wypukłe litery, faktury materiałów itp.).

– 2-calowe lampy LED z 6 niezależnie kontrolowanymi strefami, umożliwiającymi uzyskanie różnych efektów uszlachetniania w jednym przelocie.

– Nowy, wielojęzyczny, intuicyjny dotykowy panel sterowania OLED.

– Duża, otwierana na siłownikach pokrywa.

– Łatwa wymiana filtrów lamp i lamp LED-UV przez operatora.

– Bezpieczne, certyfikowane bezzapachowe atramenty (podczas drukowania i po wydrukowaniu).

– Dodatkowy moduł obrotowy do zadruku cylindrycznych obiektów (tylko XPJ-661UF).

Opracowano na podstawie materiałów firmy Atrium

 

cript>