Najważniejsze spotkanie branży opakowaniowej
20 wrz 2019 11:58

Setki wystawców, tysiące zwiedzających, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone na kilkudziesięciu tysiącach metrów przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Tak w telegraficznym skrócie można opisać zbliżające się Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania TAROPAK. To organizowane od 40 lat wydarzenie jest wysoko cenione w branży opakowań zarówno przez wystawców i profesjonalnych zwiedzających z całego świata, jak i instytucje branżowe. 

Na TAROPAK-u swoje produkty i usługi prezentują producenci i dostawcy technologii pakowania oraz etykietowania. Znaleźć tu można opakowania i technologie dedykowane zarówno branży spożywczej, chemicznej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, jak i kosmetycznej czy modowej. Jeśli poszukujesz rozwiązań, które pomogą podjąć wyzwania związane z pakowaniem lub logistyką, TAROPAK jest właściwym miejscem!

Maszyny w akcji

W nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zobaczyć najnowocześniejszy park maszynowy branży opakowań i etykiet. Producenci i dystrybutorzy zaprezentują czynne linie pakujące, drukarki opakowań czy roboty – wszystko, co potrzebne do optymalizacji produkcji, pakowania i konfekcjonowania. 

Kupcy ze świata

TAROPAK to jedyne wydarzenie poświęcone tematyce opakowaniowej w Polsce, które jest powszechnie znane wśród specjalistów z branży na całym świecie i każdorazowo jest przez nich tłumnie odwiedzane. Dzięki targom TAROPAK zagraniczni kupcy z 18 krajów, uczestniczący w programie Hosted Buyers głęboko sięgną do portfeli po produkty i rozwiązania wystawców. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji, Rumunii, czy Estonii. 

Konferencja o opakowaniach w e-commerce

TAROPAK to spotkania biznesowe, kontrakty i rozmowy handlowe. Uczestnictwo w targach daje możliwość bliższego poznania – zarówno na stoiskach wystawców, jak i podczas wykładów czy warsztatów – nowości rynkowych oraz nadchodzących trendów. W tym roku została wyodrębniona nowa strefa poświęcona w pełni zagadnieniom opakowań w e-commerce. Rynek e-handlu w Polsce rośnie w tempie 20 procent rocznie. Dla branży opakowań to kolejna przestrzeń rozwoju, dlatego też zdecydowaliśmy się stworzyć Salon E-commerce. Jak wiemy, opakowania zarówno w tej, jak i w innych dziedzinach handlu mają bardzo istotne znaczenie. Opakowanie „sprzedaje”, chroni produkt, ma ogromny wpływ na logistykę i magazynowanie itp. Podczas TAROPAK-u, w dniach 30 września – 2 października organizujemy również, wraz z naszym partnerem – Allegro, konferencję dotyczącą e-commerce – mówi Hanna Zdrojewska, dyrektor targów TAROPAK. – Pierwszego dnia prelegenci skupią się na temacie OPAKOWAŃ w E-COMMERCE, opowiedzą m.in., jaki wpływ mają moda i trendy na optymalizację procesów pakowania. Drugi dzień poświęcony będzie LOGISTYCE I MAGAZYNOWANIU w kontekście handlu internetowego. O dobrych praktykach opowiedzą specjaliści z Allegro. Poruszą kwestie logistyki w Allegro, opowiedzą o programie Allegro Smart – jako formie dostawy towaru najczęściej wybieranej przez klientów. Tematyka trzeciego dnia wydarzenia to MARKETING I SPRZEDAŻ W E-COMMERCE.

Od dekad współtworzymy biznes opakowaniowy w Polsce

Dlatego to właśnie na TAROPAK-u Polska Izba Opakowań będzie obchodzić jubileusz 25-lecia istnienia. Wspólnie poruszamy ważne kwestie. Co roku jesteśmy gospodarzem Kongresu Opakowań, w tym roku współorganizujemy konferencję: „Opakowania żywności zagrożeniem dla konsumentów. Fakty i mity”. 

Dobrze zaprojektowane… spotkania

Jesienny blok targów to prawdziwa synergia branż: w jednym miejscu spotyka się tutaj przemysł opakowaniowy i spożywczy, w tym cała branża gastronomiczna i HoReCa. W tym samym czasie bowiem odbędą się również targi 4Print, Polagra Tech, Polagra Food, Polagra Gastro i Invest Hotel. Poznańskie targi to niepowtarzalna okazja zetknięcia się przedstawicieli różnych współpracujących ze sobą branż, to też jedyne miejsce, gdzie oferta przedstawiona jest tak komplementarnie i na tak wysokim poziomie. Do zobaczenia na Targach!

Więcej informacji na stronie www.taropak.pl

Polub nas na fb/TargiTaropak 

Opracowano na podstawie materiałów Grupy MTP