Największy i najszybszy w południowej Polsce
19 cze 2017 14:12

W maju br. firma FOLLAK Sp. z o.o. Sp.K., największe przedsiębiorstwo na rynku uszlachetniania druku w Polsce, uruchomiła w swoim krakowskim oddziale laminator producenta KDX. Od roku ten sam model pracuje w oddziale w Poznaniu i jego zakup okazał się strzałem w dziesiątkę. 

Maszyna jest przystosowana do laminowania praktycznie wszystkimi dostępnymi na rynku foliami, począwszy od folii BOPP, poprzez folie PET, na foliach metalizowanych i holograficznych kończąc. Foliowanie może się odbywać w systemach na mokro i na gorąco. Ogromnym atutem jest zastosowanie noża termicznego, który w połączeniu z laserowym systemem wykrywania zakładki pozwala na bardzo dokładną separację arkuszy i nie pozostawia żadnych, jakże niechcianych, resztek folii. System grzewczy cylindra wykorzystuje innowacyjną technologię elektromagnetyczną, dzięki której możliwa jest bardzo dokładna i stabilna regulacja temperatury. Prędkość, jaką można osiągnąć podczas laminowania, to 85 mb/min. A to wszystko w formacie do 1220x1650 mm! Jest to największy i najszybszy laminator w południowej Polsce, pracujący jako maszyna typowo usługowa. Jej instalacja stanowi odpowiedź na wciąż rosnące wymagania rynku w tym regionie.

Krakowski oddział firmy FOLLAK jest wyposażony w najnowocześniejszy i wszechstronny park maszynowy w zakresie uszlachetniania druku. Można tu wykonywać wszelkie rodzaje laminowania w systemach na mokro i na gorąco: foliowanie standardowe (matowe, błyszczące), Soft Touch, Anti Scratch, strukturalne, metaliczne, holograficzne i wreszcie, od niedawna wprowadzone do oferty, laminowanie folią brokatową (którą można potem zadrukować offsetem!). 

Poza najnowocześniejszymi laminatorami w krakowskim oddziale znajdują się również dwa automaty sitodrukowe do formatu B1 (1020x720). Od lat można tu wykonywać lakierowanie UV, od 

standardowego błyszczącego lakieru wybiórczego, poprzez lakiery wypukłe (3D), strukturalne z dodatkami brokatów, iriodinów, po lakier matowy lub Soft Touch, a także zdrapki. 

FOLLAK oddział Kraków kusi również klientów profesjonalnymi usługami hot-stampingu, suchego tłoczenia, sztancowania, bigowania czy perforowania. Zlecenia są wykonywane na dwóch tyglach złocących i nowoczesnym automacie złocąco-sztancującym, do formatu B1+ (1050x750 mm). Pozwala to na zachowanie ogromnej konkurencyjności w zakresie cen i szybkości wykonywania powierzonych zadań. W krakowskim oddziale istnieje również możliwość kalandrowania, czyli wyciskania struktury na papierze zadrukowanym i np. uszlachetnionym; jest to bardzo ciekawe połączenie, o niesamowitych walorach wizualnych. Do wyboru jest aż pięć różnych faktur, między innymi skóra i płótno. 

Wszystkie wymienione usługi, połączone ze sobą w różnych konfiguracjach, nadają produktom oryginalny i przyciągający wzrok wygląd. Krakowski oddział FOLLAK oferuje również dodatkowo usługi naświetlania filmów i matryc sitodrukowych.

Od niedawna FOLLAK oddział Kraków, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnego rynku, wydłużył czas pracy biura produkcji, które jest teraz czynne w godzinach 6.00-22.00. Doświadczeni kierownicy produkcji udzielają porad technologicznych, przyjmują zlecenia i czuwają nad ich realizacją. We współpracy z wysoko wykwalifikowanymi operatorami maszyn dbają o satysfakcję klientów i pielęgnują przeszło 20-letnią tradycję firmy, cały czas się rozwijając, ucząc i szukając innowacyjnych rozwiązań.

Artykuł sponsorowany