Najwyższa precyzja bigowania
26 sie 2020 11:25

Oferta firmy Riset, znanego dostawcy rozwiązań do obróbki po druku, wzbogaciła się ostatnio o kolejne urządzenie – system do automatycznego bigowania AutoCreaser PRO XL. Jego producentem jest firma Morgana wchodząca w skład Plockmatic Group; markę tę na polskim rynku reprezentuje Riset. O najnowszej propozycji dla rodzimych drukarń, chcących rozszerzyć swój park maszynowy o nowoczesne, wydajne rozwiązanie, rozmawiamy z Justyną Szabłowską, marketing managerem firmy Riset.

 

AutoCreaser PRO XL to nowość w ofercie firmy Riset. Czym różni się od innych urządzeń tej marki, również oferowanych przez Riset? Jakie ma nowe funkcje bądź rozwiązania?

––––––––––

Justyna Szabłowska: AutoCreaser Pro XL to wydajny system automatycznego bigowania papieru z ekonomicznym podajnikiem podciśnieniowym, przeznaczony dla drukarń cyfrowych i offsetowych. Maszynę skonstruowano dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Morgana w produkcji tego typu urządzeń oraz na podstawie informacji zwrotnych od wielu klientów. 

Ważna jest wysoka precyzja bigowania, kluczowa dla ogólnej jakości produktu. System jest wyposażony w dwa moduły bigujące, które pozwalają na pracę z bigowaniem od góry i od dołu w jednym przebiegu. 

Unikalna zasada bigowania w urządzeniu AutoCreaser Pro XL eliminuje rozdarcia papieru, a tym samym jego pękanie.

System pracuje z maksymalną prędkością 8500 arkuszy A4 na godzinę, bez utraty dokładności. Pro XL jest przeznaczony do formatów o długości do 1300 mm, co czyni go idealnym dla nowoczesnych drukarń.

Nowością jest zestaw czujników z oprogramowaniem, które na bieżąco bada odległość separowanych arkuszy i odpowiednio ustawia wysokość tacy i siłę rozdmuchów tak, żeby uniknąć jakichkolwiek błędów przy pobieraniu.

Nowy system Adaptacyjnej Kontroli Procesu (APC) firmy Morgana monitoruje proces podawania arkuszy w zamkniętej pętli, zapewniając wyjątkową wydajność i niezawodność. AutoCreaser Pro XL został specjalnie zaprojektowany do obsługi najszerszego zakresu mediów. Podajnik w sposób ciągły sprawdza strefę płynięcia papieru i automatycznie dokonuje regulacji w locie. Jest to pierwszy w branży produkt tej klasy i zapewnia najwyższą niezawodność podajnika. 

Nowy, intuicyjny interfejs użytkownika steruje wszystkimi głównymi funkcjami urządzenia AutoCreaser Pro XL. Korzystanie z ekranu jest proste: wystarczy wpisać długość arkusza (popularne rozmiary są wstępnie ustawione), dotknąć typu zagięcia dla gotowego produktu (litera, brama, itp.) i nacisnąć Enter. AutoCreaser Pro XL automatycznie obliczy, gdzie mają być zagniecenia i odpowiednio je ustawi. Wszystkie ustawienia i regulacje są dokonywane za pomocą interfejsu użytkownika, więc obsługa nie może być łatwiejsza. Pamięć alfanumeryczna pozwala na zapisanie i nazwanie nieograniczonej liczby zadań według własnego uznania.

Wszelkie zmiany w metodzie podawania, pozycji fałdowania i ustawień inżynieryjnych są dokonywane za pomocą interfejsu użytkownika, umożliwiając przetwarzanie większej liczby zadań w krótszym czasie.

 

Do jakich klientów urządzenie jest adresowane? Jakie są jego możliwe zastosowania?

––––––––––

J.S.: Urządzenie jest adresowane do profesjonalistów, a szczególnie do klientów wymagających. 

AutoCreaser Pro XL został zaprojektowany z możliwością przetwarzania długich arkuszy dostępnych w nowoczesnych drukarniach przemysłowych. Jest on wyposażony w półkę, która może obsługiwać arkusze o długości do 1300 mm. Otwiera to drzwi dla nowych zastosowań, takich jak broszury krajobrazowe, okładki dużych książek, broszury wielopanelowe i wiele innych.

AutoCreaser Pro XL z dwoma nożami bigującymi doskonale nadaje się dla drukarń tworzących okładki profesjonalnie wyglądających książek.

W zestawie znajduje się szereg dodatkowych narzędzi do perforowania, co pozwala na produkcję m.in. kuponów rabatowych.

 

W czasach pandemii odwoływane – bądź przekładane – są zarówno targi, w tym drupa, jak i inne imprezy branżowe. Jakie możliwości zapoznania się z nowymi urządzeniami mają potencjalni klienci?

––––––––––

J.S.:  W naszym salonie wystawowym dysponujemy przykładowymi modelami, które oferujemy do sprzedaży. Klientów zapraszamy na pokazy, zachowując daleko idące środki ostrożności.  Coraz częściej stosujemy formę wideokonferencji, podczas której na materiałach klienta pokazujemy możliwości maszyny. 

Dziękuję za rozmowę.

Artykuł sponsorowany