Nawijanie, przewijanie i… hot dogi
30 sie 2019 13:18

Kluczowy dostawca rozwiązań technologicznych do nawijania/cięcia oraz przewijania mediów w branży druku wąskowstęgowego, firma Martin Automatic, zaprezentuje dwa modele ze swej cenionej gamy maszyn na odbywających się w Brukseli targach Labelexpo Europe. Oba zostały już sprzedane do All4Labels Group i po zakończeniu wystawy trafią do odbiorcy, który zamierza ich używać z maszyną do druku fleksograficznego Gallus Labelmaster 440.

Prezentowany w stolicy Belgii automatyczny stół MBSF do odwijania i sklejania wstęgi (litera F w symbolu oznacza w tym przypadku rodzaj przetwarzanego materiału, czyli folię) jest przeznaczony do pracy w środowisku produkcyjnym o ograniczonej wysokości – z czym doskonale radzi sobie pionowa (festonowa) konstrukcja pojemnika. Sklejarka obsługuje wiele typów materiałów, w tym etykietowych oraz niewzmacnianych lekkich folii. 

LRD to z kolei dwuwrzecionowa przewijarka non-stop, która idealnie dopełnia możliwości urządzenia MBS. To jedna z gamy maszyn w ofercie Martin, która umożliwia automatyczny transfer ruchomej wstęgi z pełnej rolki na pusty rdzeń bez zatrzymywania lub spowalniania linii oraz automatyczny wyładunek nawiniętych rolek.

Z uwagi na dużą popularność podczas poprzednich imprez targowych, firma Martin Automatic zdecydowała się na zaprezentowanie w Brukseli również wybranych modeli swych maszyn wydrukowanych na drukarkach 3D w skali 1:2, które są przeznaczone dla branż innych niż etykietowa. Modele pokazane na wystawie Rosemont Expo w 2018 r. były szeroko komentowane przez zwiedzających, zapewniając im lepszy wgląd w pełen zakres możliwości zapewnianych przez firmę Martin. 

Dla gości stoiska przygotowane zostaną również ciesząca się popularnością kabina z próbkami, a także słynne hot dogi firmy Martin!

Opracowano na podstawie materiałów firmy Martin Automatic