Nieskrępowana kreacja 
27 kwi 2018 10:04

Massivit 3D Printing Technologies, wiodący dostawca wielkoformatowych rozwiązań do produkcji trójwymiarowych aplikacji komunikacji wizualnej, rozszerza swoje portfolio o nowy system drukujący 3D Massivit 1500 Exploration, który pozwoli szerszemu gronu odbiorców wejść na szybko rozwijający się rynek wielkoformatowego druku 3D. 

Rozwiązanie po raz pierwszy zostało pokazane na marcowych targach ISA Sign Expo w Orlando w Stanach Zjednoczonych i ma pomóc dostawcom usług druku każdej wielkości w pozyskaniu nowych źródeł przychodu. 

W dowolnym kształcie i rozmiarze

Massivit 1500 to przystępny cenowo i łatwy w implementacji system do produkcji trójwymiarowych aplikacji komunikacji wizualnej, pozwalający na wejście do świata wielkoformatowego druku 3D. Przez włączenie do swojej obecnej oferty produktów 3D lub możliwości uatrakcyjnienia wydruków 2D, dostawcy usług druku mogą zaproponować swoim klientom innowacyjne, przyciągające uwagę aplikacje takie jak displaye POP/POS, podświetlane oznakowania czy odlewy dla ekonomicznego termoformowania dla branż handlu, reklamy, rozrywkowej i eventowej oraz dekoracji wnętrz. 

Bazując na unikalnej, zastrzeżonej technologii Gel Dispensing Printing, Massivit 1500 w krótkim czasie produkuje lekkie, przestrzenne formy o wysokości do 1,45 m, które mogą być ze sobą łączone, pozwalając na uzyskanie obiektów o dowolnym kształcie i rozmiarze. 

Massivit 1500 został stworzony na bazie niesamowitego globalnego sukcesu flagowego modelu naszej firmy – Massivit 1800, umacniając naszą pozycję jako lidera branżowych innowacji dla produktów komunikacji wizualnej nowej generacji – mówi Avner Israeli, dyrektor zarządzający Massivit 3D. 

Ekonomiczne dostosowanie do potrzeb klienta

Oprócz łatwej integracji z dowolnym przemysłowym środowiskiem produkcyjnym systemy Massivit 1800 i 1500 odpowiadają rosnącemu zapotrzebowaniu na coraz większą kastomizację w branży tradycyjnych oznakowań i displayów, która oczekuje przyciągających uwagę możliwości przekazu oraz unikalnych struktur z obszaru soft-signage. 

Tradycyjne metody produkcji często oznaczają długi czas realizacji, w głównej mierze opierając się na pracy ręcznej przy wytwarzaniu aplikacji metalowych, a jeśli dodatkowo produkowanych jest wiele wzorów, koszty rosną znacząco. Rozwiązania Massivit 3D oferują geometrycznie nieskrępowaną kreację kompleksowych struktur w ułamku czasu i przy znacznie niższych kosztach w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Targi ISA Sign Expo przypieczętowały sukces naszego kolejnego rozwiązania Massivit 1500 – dodaje Avner Israeli. – Spodziewamy się bardzo pozytywnej reakcji rynku na zaoferowanie naszej unikalnej technologii szerszemu gronu odbiorców.

System Massivit 1500 jest już dostępny komercyjnie, a jego pierwsza europejska prezentacja na masową skalę będzie miała miejsce na targach FESPA 2018 w Berlinie.  AN