Nilpeter FA-26 – coś dla każdego
14 lip 2022 10:41

Nilpeter FA-26 jest wynikiem połączenia nowej technologii z przyjazną dla użytkownika konstrukcją i tworzy efektywną platformę produkcyjną, która minimalizuje czas przestojów i ilość odpadów, oferując jednocześnie maksymalną wydajność. 

Wraz z postępem technologicznym producenci maszyn integrują najnowsze rozwiązania w swoich liniach produkcyjnych, aby pozostać konkurencyjnym w świecie druku wąsko- i średniowstęgowego. Nilpeter uważnie wsłuchuje się w oczekiwania klientów – największe wyzwanie stanowi dla nich zwiększenie różnorodności asortymentu, skrócenie długości serii, a także przejście z podłoży wrażliwych i papierowych na folie bez podłoża. Wiedząc, że najszybciej rozwijającym się segmentem rynku są opakowania giętkie, firma Nilpeter przystąpiła do pracy nad stworzeniem najlepszego narzędzia do wytwarzania tego typu produktów inline, tak, aby w pełni odpowiadało ono potrzebom klientów. Urządzenie FA-26 firmy Nilpeter jest wynikiem połączenia nowej technologii z przyjaznym dla użytkownika designem, dzięki czemu powstała efektywna platforma produkcyjna, która minimalizuje czasy przestojów i ilości odpadów, oferując jednocześnie maksymalną wydajność. Urządzenie FA-26 oferuje ciekawe opcje dla każdego segmentu produkcji – zarówno dla opakowań giętkich, jak i etykiet o wartości dodanej. Solidna budowa urządzenia, kompaktowe rozmiary i pozioma konstrukcja gwarantują optymalne utrzymanie registra i stałą, wysoką jakość druku dla wszystkich prędkości pracy. Maszyna FA-26, zaprojektowana z myślą o drukowaniu za pomocą farb wodnych i rozpuszczalnikowych, także z wykorzystaniem technologii UV, LED i procesów E-beam, stanowi doskonałe narzędzie dla firm zajmujących się zarówno nisko-, jak i wysokonakładową produkcją opakowań giętkich.

Solidna i ergonomiczna

Udana konstrukcja opiera się na solidnych podstawach. Sztywna rama stalowa wykonana z jednego elementu gwarantuje, że inwestycja klientów będzie trwała. Głowica drukująca typu landscape zapewnia doskonałą jakość druku i umożliwia szybkie przezbrajanie urządzenia. Komory farbowe z regulacją temperatury utrzymują temperaturę farb w przypadku długich przebiegów z dużą prędkością, co zapewnia stałą gęstość optyczną druku. Ponadto FA-26 oferuje sprawdzone rozwiązania w zakresie suszenia farb wodnych, rozpuszczalnikowych, UV, LED i E-beam, wszelkich powłok i klejów. Ergonomika urządzenia FA-26 zapewnia bezpieczne środowisko pracy, ponieważ każda funkcja maszyny jest dostępna w oparciu o wykonywanie ruchów operatora do wysokości pasa, a laminacja w linii produkcyjnej umożliwia ładowanie ciężkich rolek laminatu z poziomu podłogi. Dwustronny druk rolowy (przód/tył) jest realizowany wyłącznie za pomocą stacji drukujących z odwracaniem, co eliminuje konieczność stosowania belek odwracających. Dostępne są również różne opcje z zakresu wykrawania. Przyjazna dla operatora konstrukcja urządzenia umożliwia automatyczne odwijanie i nawijanie, jak również wykorzystanie standardowego dla firmy Nilpeter rozwiązania produkcyjnego rola-rola.

Modułowa konstrukcja 

Od momentu wprowadzenia na rynek urządzenie FA-26 zaskakuje klientów. Dzięki dużym prędkościom pracy, wiodącym w branży funkcjom szybkiej zmiany zleceń i technologii zapisywania/wywoływania zleceń prędkość pracy maszyny jest maksymalizowana, a ilość odpadów minimalizowana. Klienci firmy Nilpeter odkryli technologię sleeve in-the-round (ITR), która pozwala im pracować z prędkością 250 m/min, eliminując podnoszenie płyt przy mniejszych rozmiarach powtórzeń. Wałki ITR znacznie ograniczają również ilość odpadów – przy zmianie zleceń jest ona regularnie ograniczana do 1-1/2 długości wstęgi w maszynie, niezależnie od rodzaju podłoża. Jednym z narzędzi stosowanych przez firmę Nilpeter w celu sprostania globalnemu niedoborowi siły roboczej jest stosowanie systemów o stuprocentowej inspekcji – każdy dotychczasowy model FA-26 został dostarczony z takim systemem kontroli jakości. Firma Nilpeter rozumie, że potrzeby klientów w zakresie gotowych produktów będą się zmieniać w miarę zdobywania przez nich nowych rynków. Jeśli tylko wolna przestrzeń nie stanowi ograniczenia, urządzenie FA-26 może zostać łatwo rozbudowane do dowolnej konfiguracji, która spełni wszelkie potrzeby. Modułowa konstrukcja pozwala na rozszerzanie możliwości maszyny w miarę pojawiania się nowych aplikacji. System obróbki po druku w linii produkcyjnej firmy Nilpeter pozwala na obsługę szerokiego zakresu podłoży takich jak PP, PE, PET i folia aluminiowa. Zespół wykrawający umożliwia szybką zmianę zleceń, a zespół wklęsłodrukowy pozwala na nanoszenie farb metalicznych, powierzchni kryjących i powłok. Linia wyposażona jest też w system Nilscreen, przeznaczony do efektów specjalnych, alfabetu Braille'a i nieprzezroczystej bieli.

Sprawdzona na całym świecie

Użytkownicy linii FA-26 wykorzystują ją w unikalnych aplikacjach takich jak:

– konstrukcje z folii laminowanej w technologii inline z farbami UV LED;

– nanoszenie klejów utwardzanych z wykorzystaniem technologii E-beam do produkcji opakowań giętkich;

– spajane podłoża papierowe zadrukowane farbami wodnymi dla przemysłu spożywczego;

– folie powlekane zadrukowane farbami wodnymi;

– folie termokurczliwe z farbami UV, UV LED oraz wodnymi;

– owijki do napojów.

W kolejnych modelach FA-26 dostępne będą:

– suszenie farb rozpuszczalnikowych;

– laminowanie klejem rozpuszczalnikowym w linii;

– laminowanie w linii non-stop;

– rozwiązania dla stacji wykrawającej do etykiet i pokrywek typu peel & reseal;

– rozwiązania dla stacji wykrawającej okienka;

– rozwiązanie dla stacji arkuszy umożliwiające dostarczanie gotowych produktów do automatycznej układarki;

– rozwiązanie do cięcia i układania w stos o zmiennej długości dla dużych arkuszy

W przypadku linii FA-26 Nilpeter wziął pod uwagę, aby operator mógł pracować z maszyną bez zbędnych operacji. Wszystkie jej funkcje mogą być sterowane poprzez panel dotykowy na każdym zespole drukującym. Nilpeter nazywa tę intuicyjną koncepcję obsługą „z czystą ręką”. Zadania mogą być logicznie zapisywane i szybko wywoływane. Cała koncepcja obsługi jest połączona z systemem Power Link firmy Nilpeter. Spełnia on standard Przemysłu 4.0 i może być zintegrowany ze wszystkimi popularnymi systemami MIS.

Najbardziej satysfakcjonującym komentarzem, jaki usłyszałem od użytkownika FA-26, jest następujące stwierdzenie: FA-26 udowodnił, że nadprodukuje dziennie w oparciu o nasze obliczenia ROI. To pozwoliło nam zbadać zakup kolejnego FA-26 dla podobnych produktów w różnych lokalizacjach, które obecnie zmagają się z urządzeniami konkurencji.

Walt Mesik, starszy konsultant ds. sprzedaży, Nilpeter Inc.

Opracowanie: AN

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>