Niskonakładowy druk plakatów, dokumentacji technicznej i map
6 gru 2016 14:59
KIP 800 to najnowsze rozwiązanie japońskiego producenta, przeznaczone do drukowania, skanowania i kopiowania wielkoformatowego. Urządzenie będzie miało polską premierę targową na stoisku DKS podczas RemaDays 2016. Rozwiązanie jest dedykowane firmom drukującym miesięcznie od 500 do 3000 metrów kwadratowych wydruków wielkoformatowych.
Do niskonakładowego druku plakatów, dokumentacji technicznej oraz map w rozmiarach do A0
Rozwiązanie jest adresowane do drukarń cyfrowych, punktów usługowych związanych z drukowaniem i kopiowaniem oraz pracowni projektowych i inżynieryjnych. Urządzenie zostało zaprojektowane dla niskich i średnich nakładów, ale także dla większej produkcji realizowanej w krótkich seriach. Dla środowisk graficznych urządzenie jest supportowane przez zaawansowany kontroler druku KIP GraphicPro RIP (możliwa także współpraca z Caldera, EFI, Shiraz oraz PSM). Środowiskom CAD&GIS producent dedykuje aplikacje KIP PrintPRO oraz drivery dla Windows oraz AutoCAD. Urządzenie może być konfigurowane jako pięć odrębnych systemów: produkcyjna drukarka dwu- lub czterorolkowa, dwu- lub czterorolkowe MFP ze skanerem CIS oraz czterorolkowe MFP z zaawansowanym skanerem CCD.
Ponad 1000 wydruków A2 na godzinę z niskim kosztem eksploatacji
Rozwiązanie proponowane przez DKS wyróżniają wysoka wydajność oraz niskie koszy eksploatacji. Urządzenie wypada bardzo korzystnie pod względem szybkości drukowania, gdy porównamy je z tradycyjnymi technologiami atramentową i solwentową. Niezależnie od pokrycia obrazu i gramatury mediów umożliwia drukowanie z prędkością 268 A0 na godzinę (4 wydruki A0 na minutę). Dzięki zastosowaniu technologii suchego tonera z utrwalaniem termicznym, prace bezpośrednio po wydrukowaniu nadają się do dalszej obróbki (cięcie, składanie, laminowanie) i nie wymagają dodatkowego czasu na schnięcie. Wydruki są odporne na działanie wody, promieniowania UV, mogą być eksponowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. W zestawieniu z tradycyjnym drukiem atramentowym urządzenie wyróżnia nie tylko wyższa szybkość, ale także zdecydowanie niższy koszt wydruku. Z kolei dla drukarzy offsetowych, borykających się z problemem coraz niższych nakładów w druku plakatów istotny jest stały koszt wydruku niezależnie od nakładu, dzięki czemu opłacalny jest druk już od 1 egzemplarza. Wysoką produktywność systemu zapewniają dwu- lub czterorolkowe kasety z możliwością założenia do 557 metrów mediów.
Automatyzacja procesu drukowania wielkoformatowego
KIP zadbał o automatyzację druku zarówno pod względem możliwości software’u, jak i finiszingu. Nowa aplikacja System Soft-ware K zapewnia m.in. intuicyjną nawigację z ekranu dotykowego działającego jak tablet, iPad czy iPhone oraz drukowanie, kopiowanie i skanowanie z i do „chmury” (zintegrowany z serwerami takimi jak: Microsft One Drive, Microsoft Office Share Point, Google Drive Box.com czy Dropbox). System Software K to także takie korzyści jak: możliwość jednoczesnego wysłania do druku wielu zleceń, kolejkowanie zleceń, ustawianie własnych szablonów druku, skanowania i kopiowania oraz popularne wśród drukarzy cyfrowych drukowanie z hot folderów. Z poziomu systemu możliwa jest także rejestracja papieru z nadaniem własnej nazwy, gramatury i wymiarów, co zdecydowanie przyczynia się do automatyzacji ustawień druku i szybkości obsługi. Urządzenie może być opcjonalnie wyposażone w auto stacker do odbioru wydruków lub w składarki wielkoformatowe on-line.
Innowacje w KIP 800 Series
KIP jako pierwszy w urządzeniach LFP zastosował technologię pasa transferowego do przenoszenia obrazu (technologia stosowana dotychczas np. w produkcyjnych urządzeniach w segmencie A3+). To rozwiązanie umożliwiło zwiększenie jakości druku oraz stabilności w obrębie drukowanego nakładu. Nowością w urządzeniach KIP color jest także zastosowanie jednostki kontroli i synchronizacji bębnów, dzięki której została uzyskana lepsza rejestracja kolorów. Urządzenie zostało także wyposażone w nowe mechanizmy przeniesienia napędu, dzięki czemu poprawiono jakość druku apli oraz obniżono poziom hałasu.
KIP 800 także dla punktów usługowych i drukarń dysponujących niewielką powierzchnią
Niewielka powierzchnia, jaką zajmuje urządzenie, czyni KIP 800 idealnym rozwiązaniem dla firm borykających się z problemem zbyt ciasnych pomieszczeń produkcyjnych. Dzięki standardowemu wyposażeniu w górną tacę odbiorczą na wydruki, tył maszyny może być dostawiony do ściany. Z kolei wymienny panel dotykowy jest możliwy do montażu po lewej lub po prawej stronie maszyny, co ułatwia ergonomiczne ustawienie oraz jest ukłonem wobec leworęcznej obsługi. Producent zadbał także o łatwość transportu urządzenia przez standardowe drzwi i windy – szerokość urządzenia to tylko 775 mm.
DKS – 22 lata na rynku i kilkanaście lat doświadczenia w sprzedaży i obsłudze serwisowej urządzeń KIP
W Polsce urządzenie jest dystrybuowane przez DKS, trójmiejską spółkę mającą oddziały i serwis w 11 miastach Polski. DKS działa na rynku urządzeń do druku, kopiowania i finiszingu od 22 lat, a autoryzowanym dystrybutorem urządzeń KIP jest od kilkunastu lat.
Artykuł sponsorowany