Niszowa sztuka drukarska 
16 lis 2018 11:21

hubergroup jest jednym z wiodących producentów farb do druku na wszystkich najważniejszych materiałów opakowaniowych jak papier i karton, tektura falista, tworzywa sztuczne oraz metal. Od wielu już lat priorytetem firmy jest uczestniczenie w procesie wytwarzania bezpiecznego opakowania, które chroni produkt, umożliwia mu dotarcie do konsumenta w najbardziej higienicznych i bezpiecznych warunkach, ułatwia transport i magazynowanie. 

I co jest również ważne, stanowi nośnik reklamy i część polityki promocyjnej oraz pomaga w kreowaniu marki.

Opakowanie jest nieodłączną częścią naszego życia.

Przemysł opakowań to dynamicznie rozwijający się sektor. Firma doradcza Smithers Pira prognozuje, że do 2020 roku światowy sektor opakowań będzie rósł o 3,5 proc. rocznie, podczas gdy polski przemysł opakowań o ok. 6,8 proc. rocznie. Cieszy nas dobra, bo o około 5,5 proc., dynamika wzrostu opakowań metalowych. 

Stal i aluminium stanowią gwarancję ochrony fizycznej i są doskonałą barierą dla wilgoci, powietrza, zapachów, światła oraz mikroorganizmów. Blacha stalowa może być poddawana obróbce cieplnej i można ją szczelnie zamykać. Stosunkowo niski ciężar oraz duża wytrzymałość mechaniczna ułatwiają transport i składowanie wszelkich opakowań metalowych. Zarówno blachę stalową, jak i aluminium cechuje dobra elastyczność, co daje nieograniczone zdolności formowania w celu uzyskania różnych kształtów opakowań. Niemożność spawania aluminium ogranicza jego użyteczność jedynie do wytwarzania produktów formowanych jak np. puszki napojowe lub zamknięcia. 

Blacha stalowa i aluminiowa są najbardziej wszechstronnymi materiałami opakowaniowymi. Wielką ich zaletą jest łatwość recyklingu. Puszki blaszane w 100 procentach nadają się do recyklingu i mogą być ponownie przetwarzane bez utraty jakości.

Blacha w arkuszach jest doskonałym podłożem do nowoczesnej technologii powlekania metalu i litografii, co umożliwia znakomite dekoracje graficzne, które przyciągają wzrok klienta i pozwalają odróżnić dwa podobne produkty na półce sklepowej.

Dlatego naszym zdaniem warto inwestować w dekorowanie blachy. hubergroup stara się być cennym partnerem biznesowym dla niemalże wszystkich producentów opakowań blaszanych: tych wytwarzających puszki do żywności, do produktów chemicznych, opakowań aerozolowych, jak też zamknięć typu twist off, kapsli czy różnego rodzaju aluminiowych zakrętek do butelek. Dekorowanie blachy jest środkiem do prezentacji marki produktu. 

Farby offsetowe do druku na blasze skierowane są do wąskiej grupy tych odbiorców, którzy wytwarzają ciekawe produkty cieszące się dużym zainteresowaniem docelowego klienta. Rynek produktów masowych nie jest w stanie zaspokoić ich oczekiwań. Druk na blasze i produkcja opakowań blaszanych stanowią właściwie niszę w obszarze szeroko pojętej poligrafii i produktów drukowanych. Farby muszą spełniać wysokie wymagania stawiane im na różnych etapach złożonego procesu przetwarzania zadrukowanej blachy i wytwarzania opakowania. Ciekawa kolorystyka musi przyciągać wzrok konsumenta i pomagać w kreowaniu marki produktu. 

hubergroup jest liderem wśród producentów farb do druku opakowań bezpiecznych, w tym do dekorowania opakowań z blachy stalowej i aluminiowej. Możemy poszczycić się wysokiej jakości farbami konwencjonalnymi TINKREDIBLE bez olejów mineralnych, w wersji o niskiej migracji. Dostarczamy je do producentów opakowań blaszanych, których klienci wymagają bezpiecznego opakowania. Są to zwykle wszyscy producenci żywności. 

Oferujemy klientom zarówno farby triadowe, jak i specjalne według systemów mieszania Pantone, HKS i RAL oraz według wzoru. Gwarantujemy wysoką jakość produktu, dobrą radę i różnorodną pomoc przy rozwiązywaniu trudnych zadań. Farby schnące piecowo są praktycznie od początku działalności firmy hubergroup Polska dostępne na rynku i co ważne, ciągle zaspokajają wysokie wymagania naszych klientów produkujących opakowania spożywcze i techniczne, zakrętki do butelek i słoików oraz puszki dekoracyjne. Naszymi klientami są: wiodący europejski producent zakrętek firma Guala Closures DGS z Włocławka, krajowy producent FOB Decor z Zawiercia, dwie fabryki polskie i jedna słowacka koncernu Silgan MP Europe, wiodący producent puszek żywnościowych Crown Packaging, producent opakowań technicznych Opakofarb we Włocławku oraz producent pojemników aerozolowych Ardagh Packaging.

Staramy się i pracujemy nad tym, aby wysoka jakość dostarczanych przez nas produktów, wysoko kwalifikowana kadra techniczna, nasze rady i nieszablonowe myślenie oraz umiejętność dostrzegania ważnych szczegółów w złożonym procesie wytwarzania opakowań blaszanych mogły być małym krokiem prowadzącym wszystkich naszych klientów do osiągnięcia sukcesu. 

Hanna Chrzanowska

Artykuł sponsorowany

 

cript>