Nowa formuła konferencji 
24 wrz 2018 10:28

Tegoroczna edycja projektu Bezpieczne Opakowanie, który z powodzeniem realizujemy od 2011 roku, będzie wyjątkowa – po raz pierwszy zorganizujemy ją w Trójmieście, po raz pierwszy będzie wydarzeniem dwudniowym i po raz pierwszy towarzyszyć jej będą warsztaty w laboratorium J.S. Hamilton w Gdyni. 

Dwa dni nad morzem

W ubiegłym roku w ankiecie, którą tradycyjnie przeprowadzamy wśród uczestników naszych konferencji, zadaliśmy pytanie o zainteresowanie wizytą w laboratorium wieloletniego partnera naszych wydarzeń – firmy J.S. Hamilton z Gdyni. 

J.S. Hamilton stanowi grupę firm zlokalizowanych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, świadczących szeroki wachlarz wyspecjalizowanych usług dla przemysłu, handlu, transportu, dystrybucji i składowania, w tym między innymi szeroki zakres akredytowanych analiz laboratoryjnych żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, farmaceutyków, opakowań i artykułów przemysłowych, paliw ciekłych i stałych oraz chemikaliów, próbek środowiskowych (wody, ścieków, odpadów, gleb itp.) oraz opracowywanie dokumentacji środowiskowej.

Zainteresowanie taką wizytą było ogromne, dlatego tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Trójmieście. W czwartek, 15 listopada w hotelu Haffner w Sopocie będą miały miejsce wykłady poświęcone różnym aspektom bezpieczeństwa w produkcji opakowań. Ich zwieńczeniem stanie się wspólna kolacja, której towarzyszyć będzie atrakcyjny program artystyczny. W piątek, 16 listopada udamy się do laboratorium firmy J.S. Hamilton w Gdyni, gdzie będzie można zapoznać się z metodami badania bezpieczeństwa opakowań. 

Holistycznie o bezpiecznych opakowaniach

Kwestia bezpieczeństwa opakowania jest kluczowa zwłaszcza w takich branżach jak spożywcza, farmaceutyczna czy kosmetyczna i musi być zapewniona bez kompromisu w kwestii jego atrakcyjności. Zagadnienia bezpieczeństwa opakowań regulują również przepisy prawne zarówno polskie, jak i unijne, dlatego program siódmej edycji konferencji staraliśmy się przygotować w taki sposób, aby poruszał wszystkie interesujące zagadnienia z różnych obszarów tematycznych. Partnerami tegorocznej konfe- rencji są firmy: Bobst, EFI, EyeC, Heidelberg, hubergroup, J.S. Hamilton, Marcato (Grupa KGL), Metsä Board oraz Reprograf.

Oprócz przedstawienia aktualnych regulacji prawnych poruszone zostaną następujące zagadnienia:

– Bezpieczne drukowanie na przykładzie firmy Screen omówi Tomasz Naglik, product manager w firmie Reprograf.

– Nowe technologie do opakowań kaszerowanych zaprezentują Paweł Kocik oraz Marcin Kupis, managerowie ds. sprzedaży w firmie Bobst. Prelegenci omówią trendy w opakowaniach kaszerowanych i ich rodzaje oraz w jaki sposób firma Bobst odpowiada na potrzeby rynku. 

– Opakowania giętkie a zrównoważony rozwój – nowatorską koncepcję farb rozpuszczalnikowych hubergroup przedstawi Adam Bigielmajer, doradca techniczny w dziale farb płynnych.

– Najnowsze rozwiązania opracowywane pod kątem zabezpieczeń opakowań m.in. na produkty spożywcze, chemiczne, kosmetyczne, farmaceutyczne, służące różnym potrzebom w zakresie ukrytego znakowania i zabezpieczania produktów w interesie producenta i konsumenta omówi Marek Chmielewski, kierownik sprzedaży w firmie Heidelberg Polska.

– Dlaczego kontrola plików i gotowych opakowań jest tak ważna – zastanowimy się wspólnie z Marcinem Wekslerem, CEO EyeC Polska. Po co firmy stosują systemy inspekcji wizyjnej? Jak one działają i co zmieni się po ich zainstalowaniu? Czyli o tym, jak zarządzać ryzykiem oraz jak zabezpieczyć swój produkt, biznes i markę, a także zadbać o swoich klientów, osiągając zarazem ekonomiczny sukces. 

– Bezpieczeństwo procesów produkcyjnych gwarancją bezpiecznych opakowań. Rolę MIS i kontroli procesów produkcji w branży opakowaniowej przybliży Monika Nojszewska, sales development manager w firmie EFI.

– Wykorzystanie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w produkcji opakowań a bezpieczeństwo produktów spożywczych to temat prezentacji dr Anity Frydrych z firmy Marcato (Grupa KGL); 

– Bezpieczeństwo produktu w środowisku. Globalna populacja rośnie, przenosząc się do miast i kupując coraz większe ilości pakowanych produktów. Rozwój ten wymaga więcej rozwiązań, a w najlepszych przypadkach jest bezpieczny i trwały. Stanisław Moczulski, dyrektor sprzedaży w firmie Metsä Board przedstawi prezentację, która opisuje, jak sprostać nowym wymaganiom dotyczącym produkcji ekologicznych kartonów o wysokiej jakości i czystości zgodnych  z surowymi normami bezpieczeństwa, przeznaczonych na opakowania na żywności.

– Przykładowe wymagania i badania dla materiałów niestandardowych przedstawi Adam Fotek, ekspert ds. badań w laboratorium J.S. Hamilton. W prezentacji zostaną omówione przykłady niestandardowych materiałów do kontaktu z żywnością takich jak: drewno, guma, kamień, materiały biodegradowalne, pulpa drzewna, silikon.

Konferencję tradycyjnie moderować będzie uznany specjalista branży opakowań i redaktor prowadzący naukowej części miesięcznika Opakowanie Stefan Jakucewicz.

Rejestracja i szczegóły wydarzenia na www.poligrafika.pl.

Zapraszamy!  AN