Nowa jakość metalizacji
22 mar 2019 13:27

Od dwudziestu lat poszukujemy najlepszych rozwiązań dla rynku poligrafii. Przez wszystkie lata naszej działalności nieustannie podejmujemy i z sukcesami realizujemy nowe wyzwania, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

W dziale Hanami uważamy, że wieloletnie doświadczenie połączone z wysoką jakością produktów i wykwalifikowanym zespołem są gwarancją zadowolenia klienta, dlatego stale podnosimy jakość świadczonych przez nas usług, jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów handlowych.

Nasz dział jest częścią firmy ARGO SA – lidera polskiego rynku laminacji i urządzeń do oprawy dokumentów. Od wielu lat specjalizujemy się w dystrybucji materiałów do uszlachetniania druku. Na rynku polskim oferujemy:

– laminatory koreańskiej firmy GMP;

– folie laminacyjne Hanami;

– folie DSF do metalizowania bezmatrycowego druku cyfrowego;

– folie PET GAG w arkuszach;

– folie soczewkowe w arkuszach do druku.

Współpraca pomiędzy producentem a partnerami handlowymi daje nam możliwość nieustannego rozwoju, wymiany doświadczeń i pomysłów. W związku z tym wiemy, w jaki sposób stworzyć ofertę dostosowaną nie tylko do potrzeb rynku, ale również do oczekiwań naszych klientów. Dbamy także o ochronę interesów kupującego, dlatego też wszystkie nasze produkty objęte są gwarancją. Ponadto możemy pochwalić się faktem, że nasze dostawy są realizowane już w następnym dniu roboczym, co jest możliwe dzięki współpracy z licznymi firmami spedycyjnymi oraz dostępowi do największego magazynu folii na rynku polskim.

Najwyższej jakości folie laminacyjne należą do grupy głównych produktów, które dystrybuujemy. W naszym portfolio znajdują się folie przeznaczone do laminowania prac wymagających wysokiej jakości uszlachetnienia, zarówno w druku cyfrowym, jak i offsetowym. Folie Hanami są z powodzeniem wykorzystywane w branży poligraficznej i opakowaniowej. Gwarancja jakości i bezpieczeństwa umożliwia zastosowanie folii do bezpośredniego kontaktu z żywnością oraz w procesie wytwarzania produktów dla dzieci. Wszystkie folie z naszej oferty są nawinięte w sposób fabryczny i zapakowane w karton.

W skład naszego asortymentu wchodzą również termofolie poliestrowe i polipropylenowe dwustronnie aktywowane. Termofolie pokryte są warstwą kleju, który pozwala na łączenie folii z papierem przy użyciu wysokiej temperatury i docisku. 

Ponadto oferujemy szeroką gamę folii o różnym wykończeniu powierzchni, m.in.: folię błyszczącą i matową, folię silk (matową, przypominającą w dotyku skórkę brzoskwini), folię odporną na zarysowania, a także folie do zadruku cyfrowego Ultrabond (z klejem o wysokiej przyczepności), folie holograficzne oraz nowość – folie DIGITAL STAMPING. 

Folie DIGITAL STAMPING są prostym i efektownym rozwiązaniem do bezmatrycowej, wybiórczej metalizacji druków cyfrowych. Proces uszlachetnienia foliami metalizacyjnymi w zależności od stosowanej metody pozwala na realizację różnego rodzaju nietypowych prac. 

W procesie laminacji druków cyfrowych toner pod wpływem ciepła nabiera właściwości klejących. W wyniku nacisku wałka grzewczego metalizowana folia pozostaje jedynie na cyfrowych elementach zadruku. Jakość folii pozwala zarówno na precyzyjne odwzorowanie niewielkich elementów, jak i tworzenie projektów w dużym formacie, co sprawia, że ta metoda jest konkurencyjna w stosunku do hot stampingu. Folię można stosować do tonerów różnych producentów. W sprzedaży dostępna jest szeroka paleta kolorów: złoto, różowe złoto, srebro, brąz, biel. Folia błyszcząca pozwala na osiągnięcie efektu lakieru UV. Proces metalizacji bezmatrycowej świetnie sprawdza się w laminatorach serii Qtopic i Protopic, zaopatrzonych dodatkowo w specjalny rewinder usprawniający cały proces. Wykorzystując proces metalizacji w projektach takich jak zaproszenia, wizytówki, opakowania uzyskuje się efekt wysokiej jakości uszlachetnienia, odpowiadający potrzebom wymagającego klienta.

Od lat w ofercie Hanami posiadamy kompaktowe laminatory nabiurkowe. Jednak w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku cyfrowego w zakresie laminacji foliami PP/BOPP wzbogaciliśmy nasz asortyment o profesjonalne urządzenia koreańskiej firmy GMP – światowego lidera w produkcji urządzeń do uszlachetniania druku w wersji automatycznej i półautomatycznej. Zaletami oferowanych laminatorów są możliwość obsługi urządzenia przez jednego pracownika, intuicyjny interfejs i bardzo wysoka jakość foliowanych wydruków. Laminatory z serii Qtopic oraz Protopic dostępne są w różnych wariantach, co umożliwia optymalne dopasowanie urządzenia do potrzeb drukarni. Oprócz standardowego foliowania i metalizacji wydruków urządzenia mogą być wyposażone w funkcję EMBOSING, czyli specjalny kalander, którego zastosowanie daje efekt zbliżony do zastosowanej folii strukturalnej (np. struktura lnu, skóry czy materiału). Ponadto występują modele z możliwością foliowania dwustronnego i opcją automatycznego pobierania arkusza ze stosu. 

Jakość i niezawodność są nieodłącznymi elementami naszej działalności, dlatego zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru urządzenia, pełen instruktaż po zakupie, a także serwis laminatorów.

Opracowano na podstawie materiałów firmy ARGO