Nowa seria urządzeń produkcyjnych na papier cięty
25 maj 2018 14:50

Ricoh odświeża ofertę rozwiązań do cyfrowego druku produkcyjnego. Po sukcesie serii kolorowych systemów Pro C9100, w czerwcu na rynku zadebiutuje jej następca – seria Ricoh Pro C9200. Nowe systemy to wydajne, wysokonakładowe maszyny, zaprojektowane z myślą o rynku wydawniczym i produkcji opakowań. 

Ulepszona technologia

W porównaniu z systemem Pro C9100 nowe modele serii Pro C9200 oferują wyższą jakość obrazu i ulepszoną registrację. Nowa technologia Auto Colour Diagnosis wychwytuje nawet najmniejsze wahania tonów i pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu spójności kolorystycznej. Aby zminimalizować przestoje, systemy pozwalają na samodzielną wymianę głównych elementów urządzenia (m.in. bębny światłoczułe, zespół utrwalania, zespół czyszczący pas transferowy).

Wydajność i efektywność

Ricoh Pro C9200 można zintegrować w hybrydowym środowisku pracy. System oferuje wysoką jakość wydruku i wydajność. Drukuje z prędkością do 135 arkuszy A4 na minutę niezależnie od stosowanej gramatury. Natomiast nowy, przejrzysty 17-calowy panel operatora sprawia, że obsługa urządzenia jest bardziej intuicyjna. 

Wszechstronna obsługa mediów i dostępne opcje

Premierowa seria obsługuje rozszerzoną bibliotekę mediów o maksymalnej gramaturze do 450 g/m2 oraz umożliwia druk na długich arkuszach (do 1030 mm w dupleksie oraz 1260 mm w druku jednostronnym). Użytkownicy systemu Ricoh Pro C9200 mogą także wykorzystywać w pracy opcję Digital Front End dostępną z serwerami druku Fiery E-45 i E-85 z EFI oraz oprogramowanie Ricoh TotalFlow Print Server oferujące integrację z różnymi rozwiązaniami do zarządzania pracą, w tym Prinergy firmy Kodak i Apogee Agfy.

Żadne z dotychczasowych urządzeń produkcyjnych Ricoh na papier cięty nie dorównuje wydajności serii Ricoh Pro C9200 – mówi Eef de Ridder, director, Commercial Printing of the Commercial & Industrial Printing Group w Ricoh Europe. – Premierowy system pozwala wyeliminować przestoje i daje użytkownikom zupełnie nowe opcje, dzięki którym bez ponoszenia dodatkowych kosztów sprostają oni rosnącym wymaganiom rynku, a ich praca będzie wydajniejsza i efektywniejsza. Druk na szerokim spektrum nośników, takich jak papier samokopiujący, papier powlekany i niepowlekany oraz koperty, dodatkowo zwiększa użyteczność systemu.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Ricoh