Nowa seria xCUT – druk cyfrowy i finishing
25 sie 2017 09:47

EMIS Sp. z o.o. już po raz piąty z rzędu zaprezentuje na targach Labelexpo 2017 w Brukseli swoje rozwiązania do produkcji etykiet, m.in. najnowszą serię przewijarek FLEXOR xCUT zaprojektowanych specjalnie pod kątem druku cyfrowego. 

Flexor jest obecny na targach Labelexpo od wielu edycji i każdorazowo prezentuje zarówno sprawdzone rozwiązania, jak i najnowsze propozycje. Tak będzie również tym razem. Nasza nowa seria xCUT będzie prezentowana w dwóch odsłonach: maszyna xCUT oraz maszyna xCUT Pro. Liczymy na duże zainteresowanie tymi kompaktowymi rozwiązaniami umożliwiającymi klientom rozwinięcie swoich mocy i możliwości produkcyjnych w dziedzinie druku cyfrowego. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska – mówi Adam Robak, international sales director w firmie EMIS.  

Maszyny z najnowszej serii xCUT

FLEXOR xCUT PRO – kompaktowa maszyna do wykańczania etykiet zadrukowanych cyfrowo o szerokości roboczej maks. 330 mm. Jest wyposażona w odwijak, prowadzenie krawędzi wstęgi ze zintegrowanym stołem połączeniowym, laminator (laminat z podkładem i bez niego), sztancę semi-rotacyjną, cięcie wzdłużne (żyletkowe), nawijak ażuru oraz nawijak produktu z napędem serwo i osią rozprężną. FLEXOR xCUT PRO wykańcza z maks. prędkością 40 m/min wstęgę zadrukowaną na wszelkich maszynach drukujących cyfrowo. Zastosowana sztanca semi-rotacyjna napędzana serwomechanizmami umożliwia sztancowanie zarówno etykiet zadrukowanych cyfrowo, jak i białych o różnych formatach bez potrzeby wymiany cylindra magnetycznego oraz pracę w pełnej rotacji. To rozwiązanie zdecydowanie ogranicza koszty produkcji i czas przezbrojenia maszyny.  

FLEXOR xCUT – hybrydowa maszyna do druku cyfrowego, laminacji, sztancowania semi-rotacyjnego i cięcia wzdłużnego w jednym przebiegu pracująca in-line z drukarkami cyfrowymi typu MEMJET (CMYK) – prędkość maksymalna całej linii wynosi 18 m/min. Zastosowana sztanca semi-rotacyjna umożliwia sztancowanie zarówno etykiet zadrukowanych cyfrowo, jak i białych o różnych formatach bez potrzeby wymiany cylindra magnetycznego przy maks. prędkości 24 m/min oraz pracę w pełnej rotacji. Jednostka sztancująca jest w pełni napędzana serwomechanizmami i zapewnia bardzo wysoką dokładność. FLEXOR xCUT umożliwia bardzo ekonomiczną produkcję małych partii etykiet, dzięki czemu może zaspokoić potrzeby również klientów detalicznych. Firmy kupujące etykiety na potrzeby własnej produkcji od firm zewnętrznych mogą zainwestować w rozwiązanie umożliwiające samodzielny druk i konfekcję etykiet samoprzylepnych we własnym zakładzie. Dowolna ilość gotowych kolorowych etykiet jest dostępna w mgnieniu oka.

Maszyna inspekcyjna FLEXOR 440IS

FLEXOR 440 IS – nowa maszyna do inspekcji 100 proc. z na stałe zintegrowaną kamerą BST Tubescan, zapewniająca krótki przebieg wstęgi i prędkość przewijania do 200 m/min. Maszyna FLEXOR 440 IS charakteryzuje się krótką drogą hamowania i jest w pełni wyposażona w serwonapędy ze zintegrowanym nawijakiem makulatury. Nowa generacja zapewnia poprawioną ergonomię i szybkość obsługi dla operatora. 

Rozwiązania sprawdzone od lat FLEXOR 380 2C – maszyna wyposażona w podwójną sztancę rotacyjną do sztancowania etykiet zadrukowanych i białych przy prędkościach do 220 m/min. Osobne serwonapędy napędzające główną oś ciągnącą i każdy z nawijaków produktu kontrolują prędkość, pozycję oraz moment. Dzięki temu pozwalają na niezwykle płynną i dokładną regulację naciągu oraz bardzo szybką reakcję na zmianę prędkości. Maszyna będzie wyposażona w podwójny nawijak, cięcie wzdłużne, noże do podcinania wstęgi od spodu, zegary docisku na sztancach i specjalne rozwiązania ułatwiające pracę operatorów.

FLEXOR 410 TRW – automatyczny nawijak rewolwerowy typu TURRET umożliwiający pracę ciągłą dla wielonakładowych prac in-line z poprzedzającymi maszynami. Dzięki intensywnym pracom badawczo-rozwojowym FLEXOR 410 TRW staje się coraz istotniejszym elementem oferty producenta. Czteroosiowy nawijak umożliwia cięcie wzdłużne wstęgi, automatyczne nanoszenie kleju na gorąco na gilzy, nawijanie i zaklejanie rolek przez precyzyjne naniesienie kleju na koniec nawijanej wstęgi.

FLEXI ROLL LIFT 800L – dostarczony w setkach egzemplarzy podnośnik roli o wadze maks. 250 kg. Zapewnia zdrowie i bezpieczeństwo pracowników minimalizując ryzyko podnoszenia ciężkich roli, przez co czyni ich pracę bardziej wydajną i ergonomiczną. Nie wymaga ładowania baterii, jest to mechaniczne urządzenie zawsze gotowe do użytku.

Zwiedzający będą też mogli zapoznać się z nowym designem stoiska firmy EMIS. Dotychczasowa formuła została zmieniona, tak aby umożliwić zarówno pełne i sprawne zaprezentowanie wszystkich maszyn oraz rozwiązań, jak i spokojne rozmowy w oddzielnej części stoiska. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy EMIS