Nowa twarz reklamy
23 mar 2017 13:26

Personalizacja to megatrend, który nie ominął rynku reklamowego. Wymarzony kolor samochodu nie jest dostępny w ofercie producenta, a może chcemy umieścić na pojeździe określony wzór, logo czy reklamę? Najnowsze metody car wrappingu, czyli oklejania pojazdów folią, pozwalają nie tylko na zmianę wyglądu karoserii, ale także na nieograniczoną personalizację powierzchni, którą dysponujemy. Podczas targów RemaDays 2017 zostały zaprezentowane najnowsze metody i zaawansowane technologicznie produkty firmy 3M, służące do indywidualizacji wyglądu samochodów oraz oklejania różnych powierzchni, nawet tak trudnych jak cegła czy tynk strukturalny. 

24Nikt nie chce być szary

Oklejanie różnych powierzchni folią, w tym zmiana koloru pojazdu (car wrapping) oraz aplikacje zadrukowanej folii graficznej na pojazdy zyskują w Polsce na popularności. Nowy trend to personalizacja. Oklejanie zarówno dużych, jak i małych powierzchni nadrukiem na foliach graficznych daje możliwość wyróżnienia się na tle innych. Nikt nie chce być już szary… Nasze auta, biura, a nawet biurowce korporacji ma-

ją być nietuzinkowe i inne od wszystkich. Dzięki cyfrowym nadrukom na foliach graficznych jest to możliwe, a oklejenie możemy zmieniać wielokrotnie przy użyciu zindywidualizowanych wydruków na foliach graficznych 3M.

Folie naklejane na karoserię pozwalają zmienić kolor pojazdu, dodać fantazyjne wzory i grafiki czy wykorzystać auto jako powierzchnię reklamową. Folie aplikowane na ściany i podłogi umożliwiają natomiast personalizację wnętrz według potrzeb. Personalizować możemy nie tylko samochody, ale także jachty, łodzie, wnętrza oraz zewnętrzne ściany budynków. Nawet takie powierzchnie jak tynk strukturalny czy cegła nie stanowią problemu dla folii 3M. Zastosowane w nich rozwiązania: Controltac (szklane mikrokulki w kleju, pozwalające na łatwe pozycjonowanie folii przy aplikacji) oraz Comply (kanaliki w warstwie kleju, umożliwiające odprowadzenie nagromadzonego powietrza) pozwalają na niezwykle łatwą, dokładną i szybką pracę z materiałami oraz osiągnięcie bezbłędnego efektu.

Oklejać możemy każdą powierzchnię o odpowiedniej adhezji, której folia będzie się trzymać – wyjaśnia Piotr Kaczyński, właściciel Certyfikowanej Drukarni Wielkoformatowej DPSdruk.pl, oferującej wydruki z gwarancją 3M MCS. – W tym celu najlepiej wykonać test. Poza tym praktycznie nie ma ograniczeń. Możemy oklejać pojazdy, samoloty, statki, urządzenia i maszyny, ściany i podłogi, domy i szklane biurowce. Folie możemy aplikować na wielkoformatowe powierzchnie, ale i personalizować poprzez oklejenie własnym wzorem drobne przedmioty takie jak np. nasz smartfon, laptop czy też kask motocyklowy.

Car wrapping pozwala odmienić wygląd pojazdu przez częściową lub całkowitą zmianę jego koloru za pomocą folii. Możliwe jest także oklejanie pojedynczych elementów (np. lusterka, zderzak, maska) lub oklejenie pojazdu dowolną grafiką nadrukowaną na folii graficznej do aplikacji na pojazdach. To ostatnie rozwiązanie doskonale sprawdza się także w przypadku firm, które chciałyby oznaczyć pojazdy służbowe przez całkowite lub częściowe ich oklejenie. Dlatego podczas RemaDays 2017 Certyfikowane Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjne 3M The Wrap Center oraz certyfikowani aplikatorzy 3M Endorsed pokazali, jak w sprawny i szybki sposób można odmienić wygląd Forda Mustanga.

Wszechstronne i innowacyjne

Firma 3M posiada bardzo szeroki asortyment folii o wszechstronnym przeznaczeniu. Folie i laminaty ochronne należy dobrać w zależności od powierzchni, jaką chcemy okleić oraz czasu ekspozycji grafiki. Do oklejania aut, szyldów, reklam zewnętrznych polecam najpopularniejszą i cenioną na rynku folię wylewaną 3M serii IJ180 – mówi Piotr Kaczyński. – Innowacyjnym produktem są folie 3M Envision, np. LX480 (ekologiczna folia bez PVC), którą okleimy również zewnętrzne tynki strukturalne oraz ceglane mury. Natomiast przy oklejaniu płaskich ścian i powierzchni świetnie sprawdzą się folie 3M IJ40 oraz 3M IJ25. 3M IJ180Cv3 i 3M Envision LX480Cv3 to folie graficzne do zadruku o ugruntowanej pozycji na rynku. Dlaczego stały się tak popularne? Są znane i cenione na całym świecie ze względu na ich wydajność, niezawodność, uniwersalność oraz bardzo dobry stosunek jakości do ceny. To główne powody sukcesu tych folii na rynku wielkoformatowym. Dodatkowymi atutami są imponująca jakość zadruku, łatwe dopasowanie, odporność na podnoszenie oraz niezrównana wygoda aplikacji i usuwania grafik.

Podczas targów RemaDays 3M zaprezentowało najnowsze rozwiązania w zakresie folii graficznych oraz narzędzi do aplikacji, które zdobyły aż trzy prestiżowe nagrody The Prize for Innovations w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie”. Medale przyznano za odblaskową folię graficzną do oklejania pojazdów 3M Scotch-lite 780mC-10R oraz za wylewaną folię graficzną 3M IJ180mC (obie z zadrukiem w technologii HP Latex). Trzecim medalem doceniono unikalne rozwiązanie, jakim są taśmy do bezpiecznego cięcia folii 3M Knifeless. Innowacyjne produkty to podstawa filozofii naszej marki – mówi Martyna Taczanowska z firmy 3M. – Folie 3M łączą w sobie zaawansowane technologicznie rozwiązania, które ułatwiają ich aplikację, zapewniają szeroki wybór możliwości wizualnych, a przy tym są wyjątkowo trwałe. W tym roku nagrodzono rozwiązania 3M aż trzema srebrnymi statuetkami w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie”. To dla nas powód do dumy, ale także dowód uznania dla jakości naszych produktów.

Efekt wow

Zgłoszony przez DPSdruk.pl zadruk folii 3M IJ180mC oraz 3M 780mC w technologii HP Latex zdobył dwie prestiżowe nagrody The Prize for Innovations w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie”. Nowa technologia 3M micro Comply (mC) to klej z mikrokanalikami, który zapewnia jeszcze łatwiejszą, szybszą i bardziej efektowną aplikację. Nadruk w technologii HP Latex na pierwszej w historii folii do druku o metalicznym wykończeniu 3M IJ180mc-120 zdecydowanie wywołuje efekt „wow” – mówi Piotr Kaczyński. – Zaprezentowaliśmy również druk na wylewanej folii transparentnej 3M IJ180mC-114 z mikrokanalikiem, który jest całkowicie niewidoczny po aplikacji. Natomiast wylewana folia odblaskowa 3M 780mC-10R to pierwsza znana mi folia tego typu, którą łatwo się aplikuje nawet na duże powierzchnie z dwukierunkowymi przetłoczeniami. Duży kąt odbicia światła sprawia, że jest doskonale widoczna za dnia i pulsuje blaskiem po zmroku, ożywiając oklejoną powierzchnię. Zarówno zmiana koloru auta, jak i oklejanie pojazdów zadrukowaną folią graficzną oraz oklejanie innych powierzchni to nieograniczone możliwości indywidualizacji i nadawania im charakteru dokładnie według naszych potrzeb. Cała operacja jest relatywnie szybka i w wielu przypadkach – w pełni odwracalna.

Gwarancja 3M

Gwarancja 3M MCS eliminuje ryzyko wzajemnego niedopasowania komponentów grafiki, dzięki czemu zapewnia klientom poczucie pewności i zaufania do deklarowanej jakości. Folie graficzne do zadruku muszą charakteryzować się najwyższą jakością i wytrzymałością, a jednocześnie być łatwe w aplikacji. Nie bez znaczenia jest także gwarancja. Te wszystkie warunki spełniają produkty 3M – wyjaśnia Piotr Kaczyński. – W przypadku folii do zadruku materiały użyte w procesie mogą wpłynąć na trwałość zaaplikowanego produktu. Folie 3M objęte są gwarancją w systemie 3M MCS – drukując w certyfikowanych punktach można liczyć na sprawdzony system uważnie produkowanych komponentów, nie martwiąc się o efekt końcowy. Dzięki takim wartościom udaje nam się pozyskiwać i utrzymać nowych klientów, dla których niezbędnymi elementami są zarówno jakość wydruku, jak i gwarancja trwałości finalnego produktu. Obietnica jakości 3M jest prosta: dostarczyć niezawodnych, trwałych i objętych kompleksową gwarancją rozwiązań graficznych firmom na całym świecie.  AN