Nowa wersja Jeti Tauro H2500 LED 
19 maj 2017 11:14

Agfa Graphics zaprezentowała na targach Fespa 2017 światową premierę: nową wersję plotera „hybrydowego” Jeti Tauro. Urządzenie jest wyposażone w energooszczędny system suszenia wydruków, bazujący na technologii UV LED. 

Jeti Tauro H2500 LED jest określany przez firmę jako flagowy system w jej portfolio, obejmującym wielkoformatowe rozwiązania bazujące na technologii UV. Będąc rozwiązaniem „hybrydowym”, umożliwia zadrukowywanie mediów sztywnych (m.in. różnego rodzaju tektury falistej) oraz giętkich o szerokości maksymalnej 2,54 mm z prędkością do 275 m2/h. Wyposażono go m.in. w zautomatyzowany system podawania podłoży, zapewniający ciągłość realizowanej produkcji.

W Hamburgu ploter Jeti Tauro był po raz pierwszy prezentowany w wersji z promiennikami UV LED, które zastąpiły energochłonne lampy rtęciowe. Dzięki innowacyjnemu procesowi utrwalania wydruków Jeti Tauro H2500 LED przynosi użytkownikom wiele korzyści ekonomicznych i ekologicznych – mówi Reinhilde Alaert, menedżer produktu w firmie Agfa Graphics. – Promienniki UV LED emitują znikomą ilość ciepła, co sprawia, że w ploterze można z powodzeniem stosować wrażliwe na wysoką temperaturę media np. styrenowe, aplikowane ze zwoju bądź w trybie płaskim. Zapewniają przy tym stabilną, dwukierunkową kalibrację oraz bardziej wydajne wykorzystanie całego systemu – dzięki wyeliminowaniu czasu niezbędnego na rozgrzanie i schłodzenie lamp. To wszystko wpływa na znaczącą redukcję zużywanej energii i ma bardzo pozytywne przełożenie na zwrot z inwestycji w tego typu rozwiązanie.

Jeti Tauro H2500 LED, podobnie jak jego tradycyjny odpowiednik, to rozwiązanie wysokowydajne, dedykowane zleceniom przemysłowym. Ploter drukuje w sześciu kolorach z dodatkową bielą bądź primerem. Wyposażony w szereg funkcji automatyzujących pracę, wyznacza – zdaniem producenta – nowe standardy pod względem jakości i wydajności zadrukowywania różnego rodzaju podłoży.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Agfa Graphics