Nowe aplikacje, nowe możliwości
3 lut 2017 14:07

02_1Rok 2016 był wyjątkowy w historii firmy Xeikon. To pierwszy rok, w którym firma funkcjonowała jako oddział Flint Group, dzięki czemu zyskała globalną ekspansję i  możliwość jeszcze bardziej kompleksowej obsługi klienta. W 2017 roku oferuje branży etykiet i opakowań miejsce inspiracji, nauki, wymiany doświadczeń i nawiązywania relacji – Xeikon Café 2017 Packaging Innovations. Spotkanie odbędzie się w dniach 28-31 marca 2017 w belgijskiej siedzibie firmy w Antwerpii.

Będzie to już trzecie spotkanie z cyklu Xeikon Café, jednak po raz pierwszy zorganizowane na tak dużą skalę. Organizatorzy spodziewają się udziału ponad 700 firm: drukarzy, przetwórców, dostawców oraz sporego grona firm zamawiających opakowania z branż farmaceutycznej, spożywczej, kosmetycznej itp., a także właścicieli marek. Liczba analizowanych aplikacji sięgnie 30 – od etykiet, przez opakowania składane, saszetki, po opakowania z tektury falistej, prezentowane od projektu do realizacji. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość poznania innowacyjnych technologii cyfrowych, umożliwiających wejście na nowe, niszowe rynki. Dzięki rozwiązaniom 37 firm będących partnerami Xeikon Café zostaną zaprezentowane kompletne, automatyczne i zintegrowane procesy. W wydarzeniu wezmą także udział branżowi eksperci, którzy przedstawią najnowsze prognozy rynkowe i przeanalizują aktualne trendy w ramach cyklu konferencji towarzyszących Xeikon Café.

Duży nacisk zostanie położony na nowe obszary w cyfrowej produkcji opakowań takie jak zadrukowywanie niskogramaturowych papierów (np. linery do tektury falistej), stojących saszetek czy kubeczków papierowych. Inny ważny aspekt, który zostanie poruszony podczas Xeikon Café 2017, to bezpieczeństwo opakowań żywności. Jednym z bardziej innowacyjnych przykładów w tym obszarze będzie etykieta wydrukowana na papierze 21 g/m2 i przyklejana bezpośrednio na bloki sera. 

Istotnym aspektem wydarzeń z serii Xeikon Café jest ich wymiar towarzyski – to unikalna w branży etykiet i opakowań możliwość spotkania innych uczestników rynku w mniej formalnej atmosferze niż ta, którą stwarzają targi. Z punktu widzenia informacyjnego wydarzenie to jest z kolei bardziej kompletne niż dni otwarte organizowane przez poszczególnych producentów, ponieważ pokazuje zintegrowane, kompleksowe rozwiązania w jednym miejscu, w jednym czasie. 

Organizatorzy obiecują odczarowanie wielu mitów na temat cyfrowej produkcji opakowań i etykiet oraz przekazanie wiedzy w skondensowanej formie. Rejestracja uczestnictwa odbywa się poprzez stronę www.xeikoncafe.com. AN

error: Kopiowanie zabronione!
cript>