Nowe drukarki sublimacyjne SureColor do tkanin 
24 sty 2023 12:52

Firma Epson wzmacnia swoją wiodącą pozycję na rynku drukarek sublimacyjnych, wprowadzając dwa nowe, 44-calowe urządzenia tej klasy. Stworzone do druku nisko- i średnionakładowego modele SureColor SC-F6400 (4-kolorowy) oraz SureColor SC-F6400H (6-kolorowy) są idealne do takich zastosowań jak produkcja tkanin, tworzenie zindywidualizowanych produktów oraz reprodukcji zdjęć w najwyższej jakości. Te modele oferują wiele udoskonaleń, które pozwalają zwiększyć wydajność i zmniejszyć ilość odpadów.

Nowe modele powstały w oparciu o rewolucyjną technologię Micro TFP Precision-Core firmy Epson, która została zaprojektowana w celu zapewniania wyjątkowej jakości obrazu. W porównaniu do swojego poprzednika, SC-F6300, nowy model SC-F6400 ma wydajność zwiększoną o 20 proc. i oferuje rozszerzoną przestrzeń barwną dzięki wykorzystaniu systemu CMYK oraz możliwości wyboru między atramentem fluorescencyjnym różowym i fluorescencyjnym żółtym, jasnym cyjanem i jasnym purpurowym oraz pomarańczowym i fioletowym. Oznacza to, że jako pierwsza 6-kolorowa, 44-calowa drukarka sublimacyjna firmy Epson model SC-F6400H otwiera nowe możliwości w szerokim zakresie zastosowań, zarówno w przypadku druku na tkaninach, jak i na sztywnych podłożach. Szczególnie zainteresowani tymi udoskonaleniami będą odbiorcy zajmujący się produkcją odzieży modowej, domowej i sportowej, miękkich szyldów oraz materiałów promocyjnych.

Drukarki SC-F6400 i SC-F6400H to także wiele innych korzyści dla użytkowników biznesowych Nowe worki z atramentem o większej pojemności zawierają o 45 proc. (w porównaniu do modelu Epson SureColor SC-F6300) więcej atramentu (1,6 l), co obniża częstotliwość ich wymiany oraz ilość odpadów eksploatacyjnych. Do rozpoczęcia pracy wystarczy je wstrząsnąć i umieścić w urządzeniu – oznacza to, że nie ma potrzeby uciążliwego wlewania i mieszania. Dodatkowo te drukarki wyposażono w nowy 4,3-calowy ekran dotykowy, który jest o 30 proc. większy niż w poprzednim modelu. Uproszczone procedury konserwacyjne minimalizują przestoje, a dołączane w zestawie oprogramowanie pomaga w uzyskaniu lepszej wydajności, umożliwia analizowanie kosztów i zyskowności. Oba produkty oferują użytkownikom kompleksowe rozwiązanie obejmujące sprzęt, oprogramowanie, głowicę drukującą, atrament, papier sublimacyjny i gwarancję. Dodatkowo drukarka Epson SC-F6400H zawiera w zestawie nawijarkę.

Epson już dawno zdobył renomę firmy wspierającej przedsiębiorstwa za pomocą prawdziwie kompleksowych rozwiązań w zakresie drukowania. Zapewniają one najwyższy poziom jakości, elastyczności i efektywności kosztowej – powiedział Tomasz Kuciński, account manager supervisor – Commercial & Industrial Printing Poland & CEE North w firmie Epson. – Te nowe drukarki stanowią idealny przykład naszego zaangażowania w realizowanie potrzeb rynku i dostarczania szybkich i skutecznych rozwiązań.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Epson