Nowe farby otwierają nowe rynki! – część III
24 kwi 2017 08:04

Kolory najlepszej jakości, do druku z wysokimi prędkościami, charakteryzujące się „łatwą obsługą” i wysokimi siłami delaminacji, do stosowania na wielu rodzajach podłoży w wymagających aplikacjach takich jak sterylizacja? Farby drukarskie o takim profilu dotychczas dostępne były tylko dla wklęsłodruku i praktycznie niedostępne we fleksografii. Nowa seria farb hubergroup wypełnia tę lukę.

W przeciwieństwie do farb PVC i PVB, Gecko Platinum nie są oparte na żywicach zawierających chlor. Farby te mogą być używane na całym rynku UE i są odpowiedzią na wymagania właścicieli marek, poszukujących alternatywy dla opakowań bez zawartości PVC.

Testy porównawcze z dostępnymi w sprzedaży systemami farb PVC potwierdzają, że Gecko Platinum zapewnia wysokie siły delaminacji w druku wklęsłym, uzyskując takie same wartości jak farby PVC – tabela 2.

Odpowiednie do kilku procesów

Bazując na wspólnym portfolio uniwersalnych koncentratów pigmentowych, nowa seria farb jest odpowiednia dla druku fleksograficznego i wklęsłodruku, dlatego też obydwie technologie druku mogą czerpać korzyści z nowego systemu farb.

Gecko Platinum jest odpowiednie do druku flekso oraz roto, obsługujących rynek opakowań o wysokiej jakości oraz dla tych, którzy poszukują alternatywnych farb na przyszłość.

Nowa seria jest odpowiednia dla drukarzy, którzy rozumieją korzyści stosowania jednej, uniwersalnej serii farb do wszystkich rodzajów druków poddawanych procesowi laminacji.

Dlatego właśnie seria Gecko Platinum otwiera nowe segmenty rynku, do tej pory zarezerwowane dla wklęsłodruku.

Artykuł sponsorowany