Nowe horyzonty w uszlachetnianiu 
23 mar 2017 14:03

Firma PC PRINT w tym roku świętuje 30 lat istnienia i 24 lata współpracy jako wyłączny partner firmy Leonhard Kurz w Polsce.

Ubiegłoroczna Drupa zdominowana była przez wystawców proponujących rozwiązania druku cyfrowego do zastosowania zarówno w drukarniach arkuszowych, jak i rolowych. Firma Kurz, której PC Print jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce, wpisując się w ten nurt pokazała dwa urządzenia do uszlachetniania arkuszowych druków cyfrowych przy użyciu metalizowanej folii DIGITAL METAL®. Rozwiązania te z każdym miesiącem zyskują nowych użytkowników i zastosowania.

04aFlagowe produkty z tego obszaru to większa niż jej starszy brat DM-LINER® w formacie SRA3, maszyna umożliwiająca dekorację folią DIGITAL METAL® arkuszowych druków cyfrowych w formacie B2 i zintegrowane urządzenie DM-LINER® UV-INK umożliwiające transfer folii DIGITAL METAL® na podłoża papierowe i z tworzyw sztucznych z użyciem technologii inkjet. Transfer folii może następować zarówno przed cyfrowym lub offsetowym zadrukiem, jak i po nich. 

Technologia DIGITAL METAL® znajduje zastosowanie przy uszlachetnianiu produktów, które są obecnie wykonywane w drukarniach cyfrowych lub im podzlecane. Mogą to być: fotoalbumy, wizytówki, personalizowane karty okolicznościowe i widokówki, eleganckie karty dań dla restauracji, wszelkiego typu kupony, vouchery i bilety, luksusowe broszury, personalizowane etykiety lub krótkie serie wydawnicze. Ze względu na ogromną dynamikę rozwoju druku cyfrowego pojawia się zapotrzebowanie rynku na nowe zastosowania; dla przykładu zwiększa się zainteresowanie drukiem i uszlachetnianiem prototypów luksusowych opakowań na zasadzie „metal proof” oraz transferu folii DIGITAL METAL® na karty typu: kredytowe, debetowe lub lojalnościowe.

Innowacyjne produkty oraz rozwiązania to jedynie część oferty PC PRINT. Mierząc się z nowoczesnymi rozwiązaniami nie można zapominać o równie dynamicznym rynku folii do tłoczenia na gorąco oraz transferu folii na zimno. Profesjonalne wsparcie techniczne, dobrana oferta produktowa, ekonomiczne rozwiązania czy szkolenia dla drukarń, właścicieli marek i designerów są atutami PC Print, z których od 30 lat korzysta wiele firm. Stoisko B18 firmy PC Print na Targach Packaging Innovations 2017 będzie punktem na mapie targów, którego nie można pominąć.

Artykuł sponsorowany

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEGO STOISKA B18