Nowe perspektywy biznesowe w cyfrowym druku produkcyjnym
23 mar 2018 13:51

Firma Konica Minolta wprowadziła serię urządzeń Accurio Press C3070/3080 do kolorowego druku cyfrowego, przeznaczoną dla drukarń, centralnych działów reprograficznych (CRD), agencji reklamowych oraz wysokonakładowych środowisk biurowych. Nowe maszyny, wyposażone w wiele funkcji przeznaczonych do finishingu wydruków, są kompatybilne z debiutującym niedawno inteligentnym modułem zarządzania kolorem w czasie rzeczywistym.

Opcjonalny moduł IQ-501 pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszyć koszty związane z produkcją. Narzędzie służy m.in. do automatycznej kalibracji obrazu, dopasowania stron front to back, pomiarów przejść tonalnych, a także dostosowania poziomu gradacji i skali szarości.

Seria C3070/3080 umożliwia drukowanie 81 stron na minutę w kolorze nawet na najbardziej wymagających podłożach takich jak arkusze powlekane o gramaturze do 350 g/m2 i maksymalnej długości do 

1300 mm. Podajniki są w stanie pomieścić 15 390 arkuszy papieru, co znacznie ułatwia automatyczny druk dwustronny. Skanowanie w kolorze odbywa się z prędkością 240 obrazów na minutę, a dzięki funkcji wykrywania podwójnych wciągnięć można zapobiec przetwarzaniu dwóch kartek jednocześnie. 

Nowy podajnik na arkusze o długości do 762 mm pozwala na efektywne drukowanie banerów – np. okładek książek czy trójdzielnych kalendarzy. W stosunku do poprzedniej serii zwiększono również szybkość produkcji kopert. Do dyspozycji użytkowników jest wiele możliwości obróbki końcowej prac takich jak: dziurkowanie, tworzenie broszur, opraw klejonych czy automatyczne bindowanie kołowe. 

Zastosowanie inteligentnego modułu IQ-501 w urządzeniach Accurio Press C3070/C3080 pozwala ograniczyć czas, który operator musiałby poświęcić każdorazowo przed wypuszczeniem zlecenia do druku. Skanowanie wydruków w czasie rzeczywistym oraz ich kalibracja podczas drukowania to czynniki, które pomagają w utrzymaniu wysokiej jakości, stabilności kolorystycznej oraz pozwalają zredukować koszty produkcyjne. Nowa seria Accurio Press C3070/C3080 w połączeniu z inteligentnym modułem IQ-501 stanowi konkurencyjne rozwiązanie na rynku urządzeń przeznaczonych do cyfrowego druku produkcyjnego, dając nowe perspektywy biznesowe – mówi Michał Wiśniewski, product manager w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Konica Minolta

error: Kopiowanie zabronione!
cript>