Nowe plotery firmy Roland: TrueVIS VG2 i VersaUV LEF2-200
22 mar 2019 13:34

Roland DG, jeden z wiodących producentów urządzeń drukujących i drukująco-tnących wielkiego formatu, poinformował o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych wersji swoich flagowych ploterów – TrueVIS VG2 oraz VersaUV LEF2-200. 

Pracując nad ploterem ekosolwentowym TrueVIS VG2, do poprzedniej, wielokrotnie nagradzanej serii urządzeń VG wprowadzono ponad 40 usprawnień, modernizując je pod względem jakości i dokładności druku, wydajności cięcia oraz produktywności. Kohei Tanabe, dyrektor kierujący działem druku cyfrowego, wyjaśnił potrzebę stworzenia drugiej generacji urządzeń, która miała poprawić i tak wysokie standardy wytyczone przez jej poprzedników: Aby stworzyć rozwiązanie najwyższej jakości, nie trzymaliśmy się istniejących koncepcji, ale przeanalizowaliśmy ścieżkę rozwoju produktu, skupiając się na dziesiątkach drobiazgów, w wyniku czego nowa seria TrueVIS VG2 jest w stanie zaoferować klientom realną przewagę konkurencyjną.

Zdaniem producenta seria TrueVIS VG2 stanie się oczywistym wyborem dla zapracowanych dostawców usług druku, którzy szukają szybkiego, wysoko wydajnego rozwiązania. Warto podkreślić, że w przypadku TrueVIS VG2 wydruki produkcyjne są gotowe do laminowania w 6 godzin. Dzięki temu możliwe jest drukowanie, laminowanie i nanoszenie grafiki w tym samym dniu bez straty na jakości. 

Aby rozszerzyć gamę dostępnych kolorów i zoptymalizować ich dokładność, urządzenie VG2 pracuje obecnie na nowej generacji atramentach ekosolwentowych. Atramenty TR2 oprócz siedmiu standardowych kolorów (CMYKLcLmLk) plus biały występują także w kolorze pomarańczowym. Idealny do zastosowań związanych z brandingiem korporacyjnym pomarańczowy atrament może być stosowany we wszystkich typach plików jako kolor główny lub dodatkowy. 

Ponadto modyfikacji uległy funkcjonalności związane z zarządzaniem kolorami – rozwiązanie True Rich Colour w pełni wykorzystuje możliwości VG2 w zakresie reprodukcji kolorów oraz gamę barw atramentów TR2. Głowice drukujące Roland DG FlexFire zapewniają precyzyjną aplikację atramentu, która umożliwia drukowanie neutralnych szarości, żywych kolorów i gładkich odcieni skóry nawet przy najwyższych prędkościach maszyny. VG2 oferuje wiele udoskonaleń technologicznych, aby zapewnić wysoką precyzję druku i cięcia oraz uzyskać jeszcze bardziej niezawodne wyniki podczas pracy bez nadzoru pracownika. Nowe środkowe rolki dociskowe podnoszą się automatycznie przed rozpoczęciem procesu, umożliwiając cięcie materiału bez przemieszczania się po zadrukowanym obszarze. Nowe opcje zapewniają wysoką wydajność cięcia w połączeniu z nową, zoptymalizowaną funkcją docisku rolki.

Atutem wprowadzanego rozwiązania jest dołączone oprogramowanie VersaWorks 6 RIP obsługiwane przez najnowszy dwurdzeniowy procesor RIP firmy Harlequin z technologią PDF 2.0. Warto wymienić kilka istotnych funkcjonalności oprogramowania: natywne przetwarzanie plików PDF, umożliwiające pracę z przezroczystościami i innymi specjalnymi efektami graficznymi; funkcję dopasowującą zgodną kolorystykę na wielu urządzeniach czy wbudowane biblioteki kolorów Pantone oraz Roland Colour Libraries.

Jak podkreśla Kohei Tanabe, poprzednia seria ploterów VG zyskała uznanie rynkowe zdobywając nagrodę „2019 Pick Awards for Color and Productivity” przyznawaną przez niezależne laboratorium testowe Buyers Lab. Roland DG zapewnia produkty, które pomagają twórcom grafiki w realizacji nawet najśmielszych pomysłów i pozwalają cieszyć się poczuciem spełnienia, gdy klienci entuzjastycznie reagują widząc swoje zamówienie – podsumował Tanabe.

Oprócz plotera ekosolwentowego TrueVIS VG2 firma ogłosiła również premierę nowej wersji plotera płaskiego UV – VersaUV LEF2-200.

Od momentu wprowadzenia na rynek plotery Roland otworzyły nowe obszary kreacji, dając możliwość bezpośredniego druku nie tylko na większości dostępnych podłoży, ale nawet na tych, na których bezpośredni druk był dotychczas niemożliwy. Najnowszy model – VersaUV LEF2-200 stanowi część popularnej serii tych urządzeń dziedzicząc słynną już umiejętność drukowania niesamowitych grafik i realistycznych tekstur, w tym najwyższej jakości wykończeń takich jak symulowane wytłaczanie na dużej powierzchni podłoża. Wprowadzone udoskonalenia sprawiają, że w nowej wersji ploter ten jest jeszcze łatwiejszy i bardziej wydajny w użyciu.

Urządzenie powstało z myślą o firmach usługowych zajmujących się promocją druku, w tym drukarniach sitodrukowych i tampondrukowych, ale także sprzedawcach detalicznych i producentach artykułów reklamowych oraz projektantach. LEF2-200 może drukować na praktycznie każdej powierzchni znajdując zastosowanie w przypadku spersonalizowanych artykułów promocyjnych, upominków, pamiątek, materiałów piśmienniczych, nagród, oznakowań, artykułów przemysłowych, elektroniki, opakowań i prototypów.

VersaUV LEF2-200 sprawia, że ​​drukowanie zdjęć, grafiki i tekstu w najwyższej jakości jest bardzo proste – powiedział Kohei Tanabe. Stosowany w przypadku tego urządzenia atrament ECO-UV utwardza ​​się natychmiast na powierzchni materiału, dzięki czemu możliwe jest drukowanie bezpośrednio na PVC i tworzywach sztucznych, płótnie, drewnie, skórze, tkaninie itp. Dodatkowo, wraz z drukowaniem w pełnym kolorze, możliwe jest uzyskanie zarówno doskonałego połysku, jak i matowych wykończeń oraz symulowanie wytłoczeń 3D imitujących realistyczne tekstury z wieloma warstwami przezroczystego atramentu. Zaawansowane formuły atramentów Roland ECO-UV zostały zaprojektowane z myślą o elastyczności i pięknym obrazowaniu. Dzięki temu ploter radzi sobie z drukiem na rogach i załamaniach także w przypadku miękkich podłoży takich jak skóra i tkaniny. 

Nowy LEF2-200 posiada zaawansowane funkcjonalności ułatwiające druk, a jednocześnie zachowujące jego wysoką jakość. Funkcja Start Timer kończy procedurę konfiguracji czyszczenia głowicy drukującej i obiegu białego atramentu automatycznie o wyznaczonej godzinie, przygotowując ją do momentu przybycia operatora do drukarni, a przyrząd do pozycjonowania ułatwia wyrównywanie elementów na stole drukarskim. 

VersaUV LEF2-200 został wyposażony w najnowsze oprogramowanie VersaWorks 6 RIP – jego intuicyjny interfejs ułatwia obsługę i zarządzanie zadaniami. W celu zwiększenia niezawodności urządzenie LEF2-200 ma również nowy system czyszczenia – funkcja odświeżania usuwa resztki atramentu, czyszcząc powierzchnię głowicy drukującej i przedłużając tym samym żywotność maszyny. Hermetyczna osłona chroni operatorów przed światłem UV i zapobiega osadzaniu się pyłu na powierzchni materiałów podczas drukowania.

Dzięki LEF2-200 druk realistycznych obrazów na rozmaitych materiałach, w tym na tych, na których wydawał się dotychczas niemożliwy, stał się jeszcze bardziej dostępny – powiedział Tanabe i dodał: Aby móc zaoferować tak zaawansowane funkcje druku nawet osobom niedoświadczonym w korzystaniu z nowej technologii, skupiliśmy się na łatwości obsługi i najwyższym poziomie niezawodności, tak aby praktycznie każdy mógł cieszyć się drukowaniem unikalnych grafik i tekstur.

Na podstawie materiałów firmy Roland DG opracowała BZ

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>