Nowe rozwiązania dla procesów obróbki po druku
29 sty 2019 09:12

W czasie tegorocznych targów RemaDays firma Grafmasz skoncentruje się na prezentacji rozwiązań z oferty swoich czołowych dostawców w zakresie oprawy spiralnej (niemiecki RENZ), bigowania i falcowania (czeski Cyklos), foliowania i złocenia (angielski VIVID). Na stoisku nie zabraknie również urządzeń do produkcji broszur szytych (nowość w ofercie: urządzenie angielskiej firmy Kas Paper Systems) oraz produkowanych przez Grafmasz w Polsce krajarek do papieru (krajarka hydrauliczna G52 H). 

Automatyczne perforatory RENZ – pierwsza prezentacja na targach w Polsce

Firma RENZ to niemiecki producent urządzeń specjalizujący się w rozwiązaniach do oprawy spiralnej zarówno do produkcji nisko-, jak i wysokonakładowej. Firma Grafmasz od prawie 10 lat jest autoryzowanym przedstawicielem Renza na polskim rynku. W czasie targów RemaDays zostaną zaprezentowane po raz pierwszy w Polsce automatyczne perforatory Autopunch w 2 wersjach. 

AP 360 to znane na rynku rozwiązanie, pracujące również w czołowych polskich introligatorniach i drukarniach, umożliwiające wysokonakładową perforację bloków w formacie maksymalnym do 360x360 mm. Dzięki podajnikowi typu „Pater Noster” możliwe jest ładowanie kolejnych stosów arkuszy bez zatrzymywania maszyny. Urządzenie można wyposażyć w listwy perforujące otwory o różnych kształtach, w różnych podziałkach, a także listwy do perforacji przerywanej.

AP 300 compact to nowy model perforatora dedykowany firmom stawiającym na automatyzację produkcji w niższych nakładach do formatu 300x320 mm. Umożliwia on perforowanie papieru, ale również okładek tekturowych o grubości nawet do 2 mm.

Mobi 500 – najbardziej elastyczne rozwiązanie do oprawy spiralnej na rynku

Na stoisku nie zabraknie również półautomatu do oprawy w spirale Mobi 500 – urządzenia umożliwiającego oprawę bloków w spiralę w każdej dostępnej na rynku średnicy w oparciu o standardowe wyposażenie maszyny, gdzie przezbrojenie urządzenia pod inną spiralę zajmuje kilka minut. Pionowe prowadzenie bloku na spirali gwarantuje możliwość oprawy zarówno standardowych kalendarzy, jak i długich bloków oraz bloków z ponadwymiarową okładką. 

Perforatory i zaciskarki elektryczne oraz ręczne bindownice

Listę prezentowanych urządzeń uzupełniają elektryczne perforatory w szerokości 340 i 500 mm oraz elektryczna zaciskarka ELC 500. Zaprezentowane zostaną również ciesząca się opinią najsolidniejszego urządzenia na rynku ręczna bindownica SRW 360 oraz urządzenie SPB 360 do oprawy w coraz popularniejsze na polskim rynku spirale wkręcane.

Foliowanie i złocenie w wersji Matrix

Firma Grafmasz jest również od prawie 10 lat wyłącznym przedstawicielem angielskiej firmy VIVID, której flagowym produktem są półautomatyczne foliarki z serii Matrix, pracujące w ponad 100 polskich drukarniach. Pneumatyczne urządzenia w najnowszej wersji umożliwiają nie tylko laminowanie foliami błyszczącymi i matowymi, ale również stosowanie specjalnych folii do wybiórczego złocenia i srebrzenia wydruków cyfrowych. Folie specjalne są obecnie dostępne również w kilkunastu różnych kolorach. Targi będą stanowić znakomitą okazję do zapoznania się z możliwościami tej technologii na żywo.

Automatyzacja bigowania i falcowania z czeskim Cyklosem

Po raz pierwszy na jednej imprezie firma Grafmasz zaprezentuje wszystkie półautomatyczne i automatyczne bigówki z oferty czeskiego Cyklosa. Urządzenia te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród polskich drukarń cyfrowych z uwagi na prostą obsługę, wielofunkcyjność zastosowań, niezawodność i konkurencyjne ceny. Model GPM 450 SA to urządzenie półautomatyczne przeznaczone do bigowania i perforacji kreskowej, wyposażone w programator. Modele GPM 450 SPEED i AIRSPEED to urządzenia automatyczne, które oprócz bigowania i perforacji posiadają także funkcje perforacji przerywanej fragmentarycznej, perforacji otworów pod oprawy w spiralę, a w przypadku wersji AIRSPEED również perforacji krzyżowej i nacinania. Ich dodatkowym atutem jest możliwość połączenia w linię z dwukasetową falcerką TRIFOLD obsługującą arkusze o grubości nawet 350 g/m2, której nie mogło również zabraknąć na liście urządzeń prezentowanych podczas targów.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Grafmasz