Nowe rozwiązanie firmy ACCHSH – PuzzleFlow CTP
6 gru 2016 14:47
W ofercie firmy ACCHSH pojawia się nowe rozwiązanie dedykowane dla naświetlarni CtP, zarówno usługowych, jak i działających w ramach drukarń. Na pytania związane z nowym programem odpowiada Tomasz Drążek, szef projektu PuzzleFlow w firmie ACCHSH.
Redakcja: Czym nowe rozwiązanie różni się od dotychczas oferowanych przez ACCHSH programów skierowanych do firm posiadających systemy CtP, jak np. PuzzleFlow Organizer?
Tomasz Drążek: Przede wszystkim chcemy zaoferować firmom stosującym w codziennej produkcji naświetlarki do płyt rozwiązanie kompletne, pozwalające na wprowadzenie pliku do systemu, jego pełną obróbkę i wysłanie do naświetlarki. Dotychczas, aby skonfigurować pełne rozwiązanie dla studia CtP oparte na naszych programach, należało złożyć w całość kilka modułów wchodzących w skład systemu PuzzleFlow. Rozwiązanie PuzzleFlow CTP ma być skonfigurowanym systemem, gotowym do pracy, oferującym wszystkie niezbędne funkcje.
R.: Do kogo jest on skierowany?
T.D.: Chcemy go zaproponować przede wszystkim obecnym użytkownikom naszego bazowego programu wspierającego pracę naświetlarki CtP, tj. PuzzleFlow Organizer, jak również innym studiom usługowym i mniejszym drukarniom korzystającym z technologii cyfrowej produkcji płyt. Najkrócej rzecz ujmując jest on dedykowany dla wszystkich, którzy w swoim dziale prepress chcą wykorzystywać coś więcej niż tylko standardową stację impozycyjną.
R.: Proszę nam zdradzić jakie funkcje będzie zawierać PuzzleFlow CTP?
T.D.: Nowe rozwiązanie będzie zawierać funkcje oferowane przez kilka programów z naszej aktualnej oferty. Pierwsza z nich to akwizycja prac od klientów wraz ze wstępną weryfikacją plików, oparta na programie PuzzleFlow Express, umożliwiająca w wersji podstawowej pracę do 10 użytkowników z możliwością rozszerzenia. Kolejne elementy to narzędzia do korekcji (Toolbox, Font-2-Curves), automatyczne i manualne narzędzie do impozycji (PuzzleFlow Organizer Client oraz automatyczna impozycja sterowana nazewnictwem), system rozbarwień (Separator) i moduł umożliwiający wyjście do kolejek RIP-a. Opcjonalnie system będzie można wyposażyć w moduły zarządzania barwą, generowania plików CIP3 oraz Eagle RIP. Całość będzie kontrolowana przez przyjazny interfejs WWW.
R.: Czy taka mnogość programów w ramach jednego rozwiązania nie spowoduje, że użytkownik będzie musiał pozyskać znacznie większą wiedzę przed rozpoczęciem pracy?
T.D.: Jedną z największych zalet PuzzleFlow CTP jest fakt, że wszystkie moduły i funkcje zostaną zamknięte w zdefiniowanym i działającym systemie, gotowym do natychmiastowego użycia. Użytkownik nie będzie zatem musiał sam konfigurować wszystkich jego elementów, lecz otrzyma gotowe kolejki i uruchomiony system.
Nowe rozwiązanie staramy się maksymalnie dopasować do wymagań klienta. Choć w założeniu jest to produkt gotowy, „pudełkowy”, jesteśmy w stanie rozbudować go o nowe dodatkowe funkcje z myślą o konkretnych zastosowaniach.
R.: Czy – zakładając, że na rynku funkcjonują firmy o różnych potrzebach – nowe rozwiązanie będzie rzeczywiście tańsze, zwłaszcza dla tych, którzy oczekują wyłącznie podstawowych funkcji realizowanych przy obsłudze naświetlarki CtP?
T.D.: Chcemy, aby PuzzleFlow CTP był pakietem bardzo atrakcyjnym cenowo, właśnie po to, by uciąć tego rodzaju spekulacje. Cena systemu będzie rzecz jasna przewyższać obecną cenę programu PuzzleFlow Organizer, ale jego możliwości będą znacznie większe. W rezultacie, zamiast kupować pojedyncze narzędzia wchodzące w skład systemu PuzzleFlow, zaoferujemy gotowe rozwiązanie dla użytkowników naświetlarek CtP, którzy zapłacą za nie w sumie o wiele mniej niż przy kupowaniu indywidualnych programów.
R.: Kiedy znajdzie się ono w ofercie ACCHSH?
T.D.: Nowy produkt będzie dostępny w pierwszym kwartale 2008 roku. Będziemy go również oferować jako upgrade dla obecnie wykorzystywanych instalacji programu PuzzleFlow Organizer.
R.: Dziękuję za rozmowę.