Nowe urządzenia wielkoformatowe w portfolio drukarni Mprint.pl
21 mar 2023 12:47

Podczas ostatnich targów RemaDays drukarnia internetowa Mprint.pl z siedzibą w Krobi, w województwie wielkopolskim, zamówiła u wyłącznego dostawcy ploterów Mutoh w Polsce – firmy Atrium Centrum Ploterowe zestaw składający się z nagrodzonego w niezależnych testach: plotera ekożywicznego Mutoh XpertJet 1641SR Pro, laminatora Artemis Lam oraz trymera ręcznego Neolt. 

Drukarnia Mprint powstała w 2006 roku. Jak pisze na swojej stronie internetowej: „Nawet się nie zorientowaliśmy, kiedy nasza mała drukarnia rozwinęła się tak bardzo, że trzeba było inwestować w kolejne maszyny, nowy budynek i w to, co najważniejsze: zdolnych ludzi – drukarzy pasjonatów.”

Bardzo ważnym kamieniem milowym w działalności drukarni Mprint było uruchomienie strony internetowej Mprint.pl, aby klienci mogli wygodnie i szybko – jednym kliknięciem – zamówić wysokiej jakości druk offsetowy, cyfrowy oraz wielkoformatowy.

Dlaczego podczas targów RemaDays Warsaw 2023 wybrano właśnie ten ploter?

Nabywcy w tym przypadku kierowali się sprawdzoną już wcześniej niezawodnością i jakością ploterów marki Mutoh. Firma Atrium po raz kolejny została obdarzona zaufaniem.

Dzięki temu zestawowi wzrosły moce produkcyjne drukarni. Umożliwiło to przyjmowanie i obsługę większej ilości zleceń na np.: plakaty, banery, podświetlane panele wystawowe, oznakowania kierunkowe, panele podświetlane POP, grafiki podłogowe, grafiki samochodowe (oklejanie samochodów), a także fototapety, naklejki i wiele innych.

O wyborze plotera Mutoh zadecydowały przede wszystkim jakość, szybkość i łatwość obsługi, potwierdzone w niezależnych testach.

Firma badawcza Keypoint Intelligence przedstawiła raport/test najnowszych ploterów ekożywicznych Mutoh z serii XpertJet Pro – modeli 1341SR Pro i 1641SR Pro. Obydwa plotery są dostępne w Laboratorium Druku Atrium i IKONOS.

Jak wypadły te testy? Raport dowodzi, że obydwa plotery oferują wyróżniające się na tle konkurencji jakość druku, parametry pracy oraz łatwość obsługi. Niezależna firma przyznała ww. ploterom:

1. W kategorii jakość obrazu – 4,5 na 5 gwiazdek

– obrazy półtonowe – 4,5 na 5 gwiazdek

– odwzorowanie kolorów – 4,5 na 5 gwiazdek

– gamut kolorów – 5 na 5 gwiazdek

– spójność tapet wielopanelowych – 5 na 5 gwiazdek

2. W kategorii funkcjonalności – 4,5 na 5 gwiazdek

– obsługa mediów – 4,0 na 5 gwiazdek

– zarządzanie pracą plotera – 4,5 na 5 gwiazdek

– konserwacja i atrament – 4,5 na 5 gwiazdek

3. W kategorii prędkość – 4,0 na 5 gwiazdek

W tych samych testach podobne konkurencyjne plotery uzyskiwały wyniki średnio o pół gwiazdki niższe od nowych ploterów Mutoh serii XPJ.

Dodatkowo w ostatnim czasie ploter ekożywiczny Mutoh XpertJet 1641SR Pro zdobył nagrodę Buyer’s Lab Pick Award od Keypoint Intelligence na 2023 rok.

 

Co wyróżnia te plotery?

Dzięki ploterom Mutoh można precyzyjniej i szybciej drukować nową głowicą AccuFine. Nie trzeba kalibrować plotera do grubości mediów ani kalibrować urządzenia do druku dwukierunkowego. Ploter takie operacje wykonuje automatycznie. Kompensuje zatkane dysze, sprawdza, czy projekt zmieści się na pozostałej długości mediów. Dzięki atramentom Mutoh z certyfikatem GreenGuard Gold można drukować projekty do wnętrz, np. tapety. Nowe plotery to także liczne ułatwienia i usprawnienia dla wygody użytkowania. Dzięki kołnierzom bez trzpienia wkładanego do gilzy można łatwiej zakładać i ściągać rolki z mediami. Z pomocą otwieranych osłon i specjalnych luster można łatwiej czyścić i konserwować ploter. Pozostałe zalety to podświetlany stół i rolki prowadzące z regulowaną siłą docisku do delikatnych mediów.

Najbliższe wydarzenie organizowane przez Atrium Centrum Ploterowe to Dni Otwarte. Wydarzenie będzie miało miejsce 20.04.2023 w siedzibie firmy Atrium Centrum Ploterowe i IKONOS w Opolu. Głównym punktem programu Dni Otwartych w Centrum Badawczo-Rozwojowym będzie premiera nowego hybrydowego plotera LED-UV o nazwie Artemis Hybrid LED-UV 220.

Dlaczego hybrydowy Artemis LED-UV?

Hybrydowy ploter LED-UV Artemis o polu roboczym 220 cm jest wyposażony w szybkie głowice Konica Minolta 1024i i osiąga prędkość aż do 89 m2/h, co czyni go bardzo wydajną drukarką LED UV. Ploter może drukować na mediach o grubości aż do 25 mm, kolorami CMYK i białym w rozdzielczości do 1440 dpi. Oprócz szerokości 2,2 m ploter występuje także w szerokościach 3,2 m oraz 5 m.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Atrium