Nowoczesne kleje do laminowania
16 lip 2021 08:25

Flekso Serwis Sp. z o.o., dostawca kompleksowych rozwiązań dla branży fleksograficznej, nawiązał współpracę z producentem klejów do laminowania Baalbaki Chemical Industries (BCI).

BCI jest największym niezależnym dostawcą surowców poliuretanowych i systemów poliuretanowych na Bliskim Wschodzie. Przedsiębiorstwo to produkuje aromatyczne i alifatyczne poliole poliestrowe, prepolimery izocyjanianowe oraz formowane systemy poliuretanowe. BCI zostało uznane za jeden z najbardziej nowoczesnych, zaawansowanych i niezależnych Systems House na świecie.

Dział opakowań giętkich BCI produkuje szeroką gamę klejów do laminowania dla branż spożywczej, przemysłowej i innych segmentów branży opakowaniowej.

Baalbaki Chemical Industries (BCI) jest regionalnym liderem produkcji klejów do laminowania na Bliskim Wschodzie. W fabrykach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Turcji i Egipcie produkuje 

szeroką gamę klejów do laminowania na bazie rozpuszczalników, klejów bezrozpuszczalnikowych i klejów cold seal. Po produkty BCI sięgają liderzy branż na rynkach Bliskiego Wschodu od Iranu po Afrykę Północną czy w Zatoce Perskiej. Ostatnio działalność sprzedażowa firmy rozszerzyła się poza region na rynki takie jak Sri Lanka, Pakistan, Afryka, Turcja i część Europy, w tym Polska.

Dzięki know-how, w pełni wyposażonemu zapleczu laboratoryjnemu, doświadczonej kadrze, a także konkurencyjnym cenom BCI konkuruje z takimi międzynarodowymi koncernami jak Morchem, Henkel lub Dow Texachem.

W Polsce wyłącznym przedstawicielem BCI jest firma Flekso Serwis z magazynem w Gdańsku, z którego kleje po zamówieniu wysyłane są bezpośrednio do klientów.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Flekso Serwis

 

cript>