Nowości postpress
6 gru 2016 14:50
Firma Avargraf na swoim niemal 300-metrowym stoisku zaprezentuje najciekawsze rozwiązania znajdujące się w jej ofercie. Wśród nich znajdzie się wiele nowości.
Do najbardziej interesujących należy linia do pakowania wydawnictw Entrance firmy Syspac, którą Avargraf zaprezentuje w naszym kraju po raz pierwszy. To innowacyjna linia do insertowania, pakowania oraz adresowania zapakowanego produktu. Łatwa w obsłudze, zaprojektowana jest do pracy samodzielnej oraz w linii z taśmowcami i oklejarkami.
Entrance jest kompatybilna z dużymi liniami do małogabarytowej produkcji, ale może być również odpowiednim rozwiązaniem dla firm rozpoczynających działalność na rynku pakowania produktów.
Standardowo linia składa się z jednostki pakującej i transportującej. Pierwsza z nich umożliwia zamykanie wzdłużne oraz poprzeczne, posiada komorę na rolki z folią (w której możliwe jest założenie jednocześnie dwóch rolek), elektroniczny naciąg folii, a także elektroniczną kontrolę cyklu pracy. Jednostka transportująca posiada trzy automatyczne nakładaki (z których każdy jest wyposażony w elektroniczny system detekcji braku produktu lub jego zdublowania) oraz automatyczny nakładak ruchomy.
Opcjonalnie linia Entrance może być wypo-sażona w automatyczne urządzenie otwierające pierwszą stronę oraz elektroniczną registrację zadrukowanej folii. Prędkość linii wynosi do 7500 cykli/h, zaś rozmiary od 100x150x0,5 mm do 250x420x30 mm. Obsługuje folie z rolki o maksymalnej szerokości 590 mm.
W Poznaniu firma Avargraf zaprezentuje także linię do oprawy broszurowej z szyciem drutem przez grzbiet Hohner HSB 8000 – model prezentowany po raz pierwszy na ubiegłorocznej drupie. Linia składa się z 4 samonakładaczy do składek oraz nakładacza okładkowego, trójnóża, a także funkcji wykładania.
Kolejną prezentowaną nowością będzie złamywarka kieszeniowo-nożowa K 54/6 KTL FL 3-54 firmy GUK z innowacyjnym sterowaniem L4/M4 i barwnym monitorem dotykowym typu touch screen.
Umożliwia on dialog operatora z komputerem sterującym pracą maszyny, który odbywa się poprzez dotykanie odpowiednich miejsc na monitorze. Monitor wyświetla komunikaty i podaje parametry pracy maszyny takie jak jej szybkość, odstęp pomiędzy pobieranymi arkuszami, długość odcinka ssania przez bębenek oraz podpowiedzi dla obsługi i meldunki o błędach. Warto zaznaczyć, że komunikaty słowne są w języku polskim. Urządzenie posiada funkcję automatycznego narządzania maszyny – wczytywanie długości arkusza oraz określanie czasu przebywania arkusza pod nożem złamującym.
Pamięć urządzenia zawiera 99 programów z danymi dotyczącymi parametrów poszczególnych zamówień. Opcjonalnie istnieje możliwość całkowicie automatycznego sterowania wszystkimi kieszeniami złamującymi, w tym boczną kieszenią do wykonywania złamu podwójnego – równoległego i kieszenią do wykonywania złamu okienkowego.
Inną nowością jest Perfecta 115 TS – jednonożowa krajarka o długości cięcia do 115 cm, w której zostało wprowadzone najbardziej innowacyjne sterowanie TS, jako trzecia generacja sterowania pracą krajarki w oparciu o barwny monitor dotykowy touch screen o przekątnej 19” przy
formacie 16:10. W przypadku sterowania TS po raz pierwszy absolutnie wszystkie funkcje służące do sterowania pracą krajarki zostały zintegrowane w monitorze, co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie dodatkowej płaskiej klawiatury umieszczonej na przednim panelu obsługowym maszyny i jest nowością w skali światowej.
W urządzeniu istnieje możliwość pracy na trzech poziomach obsługi: 0 – praca bez funkcji programowania; UC – praca z programem, lecz ze zredukowanym zakresem funkcji; TS – praca z programem, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji. Stosując dodatkowe oprogramowanie Cuttronic można przekazywać do sterowania krajarki pliki w formacie CIP, bez konieczności stosowania pośrednich komponentów (dodatkowego komputera). Przekazywanie danych – w zależności od wersji – może odbywać się za pomocą pamięci typu „pendrive”, połączenia Ethernet lub bezprzewodowo.
Maszyna posiada napęd siodła za pomocą silnika serwo. Napęd ten posiada zintegrowany czujnik odczytu aktualnego położenia i hamulec. Jest sterowany bezpośrednio z komputera maszyny i nie wymaga zastosowania oddzielnych komponentów takich jak falownik czy sprzęgło.
Krajarkę Perfecta 115 TS można zamówić również z bogatym wyposażeniem dodatkowym, w ramach którego jednymi z ciekawszych opcji są: siodło obrotowo-uchylne, systemy do automatycznego odprowadzania ścinek, przystosowanie do pracy w ramach zautomatyzowanej linii do cięcia (w tym możliwość automatycznego doprowadzania wsadu do tylnej części krajarki), różne rozmiary stołów bocznych z podmuchem, a także wiele innych.
Jako nowość prezentowana będzie również PräziCase EC-3 – półautomatyczna maszyna do wykonywania okładek w oprawie twardej. Wykonuje zarówno pojedyncze egzemplarze, jak i produkcję seryjną. Urządzenie sterowane jest mikroprocesorem przy użyciu monitora dotykowego, a wszystkie wymiary po rozpoznaniu wyrobu przez czujniki sensorowe są automatycznie nastawiane.
Firma Avargraf zaprezentuje też szereg maszyn i urządzeń, które od jakiegoś już czasu znajdują się w jej ofercie i cieszą się dużym zainteresowaniem firm poligraficznych.
Opracowano na podstawie informacji firmy Avargraf