Nowy, lekki papier EcoLite od UPM 
14 lip 2017 12:00

Firma Biofore Company UPM wprowadziła nowe rozwiązanie przeznaczone dla rynku wykorzystującego podłoża niskogramaturowe. Rewolucyjny papier UPM EcoLite został specjalnie opracowany, aby zaspokoić potrzeby klientów produkujących m.in. ulotki farmaceutyczne, broszury o tematyce religijnej czy instrukcje obsługi. Jak zapowiada firma, wybierając ten nowy produkt klienci mogą liczyć na znacznie mniejsze koszty w porównaniu z konwencjonalnym papierem.

Produkt jest wynikiem szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych w zakładzie w Kaipola w Finlandii. Nazwa UPM EcoLite wyjaśnia wszystko: oprócz wyboru ekologicznego oferujemy naszym klientom opłacalną opcję mającą na względzie wygodę czytania i składania papieru – powiedział Joonas Järvinen, New Business Development Manager, News and Retail w UPM.

UPM EcoLite jest dostępny w gramaturach 29, 32, 34 i 38 g/m2. Lżejszy papier jest proekologiczny, jako że wymaga mniej surowców, mniej wody i mniej energii podczas produkcji i transportu.

Rozwój papierów niskogramaturowych jest doskonałym przykładem wydajności zasobów, która jest jednym z fundamentów naszej bezpiecznej dla środowiska działalności. Nasi klienci otrzymują tę samą powierzchnię do zadrukowania przy użyciu mniejszej ilości materiałów. Jednocześnie wpływ produkcji na środowisko i na cały łańcuch dostaw jest znacznie zmniejszony – dodał Järvinen.

W ciągu ostatnich kilku lat ciągłe prace nad odpowiedzialnością firmy UPM zostały uznane przez kilka międzynarodowych organizacji. Firma piąty rok z rzędu została wybrana na lidera branży drzewno-papierniczej w zestawieniu Dow Jones Sustainability Europe Index (DJSI). Począwszy od stycznia 2016 r. UPM jest członkiem inicjatywy ONZ – Global Compact LEAD, jako pierwsza firma zajmująca się leśnictwem.

Na podstawie informacji firmy UPM opracował TP

error: Kopiowanie zabronione!
cript>