Nowy poziom kreatywności w druku etykiet
28 lut 2019 10:05

Na niedawno zakończonych targach RemaDays Warsaw 2019 firma OKI wraz z partnerami biznesowymi prezentowała liczne rozwiązania ze swojej oferty. Wśród nich wielkie zainteresowanie wzbudzała drukarka Pro1050, oferująca zupełnie nowe możliwości w druku etykiet. O tym, że zapewnia ona wyjątkowy poziom kreatywności i elastyczności w wąskowstęgowej produkcji etykiet, przekonuje Krzysztof Nakielski, regional product marketing manager OKI Europe.

RemaDays Warsaw 2019 już za nami – jakie wrażenia po targach?

––––––––––

Krzysztof Nakielski: Targi RemaDays są istotnym wydarzeniem dla całej branży graficznej, które z roku na rok nieustannie się rozwija i przyciąga dużą liczbę wystawców i zwiedzających. To doskonała okazja, aby pokazać możliwości produktów oraz nawiązać liczne kontakty biznesowe. Tegoroczną edycję oceniam jako bardzo udaną. Nasze rozwiązania prezentowaliśmy razem z naszymi partnerami biznesowymi, dzięki temu marka OKI była obecna w wielu lokalizacjach z szeroką ofertą produktową. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudzała nasza najnowsza drukarka do druku etykiet Pro1050, co bardzo cieszy. Wprowadzenie do sprzedaży całkiem nowego produktu zawsze wiąże się z ekscytacją, ale też z pewną dozą niepewności, jak klient zareaguje na proponowane rozwiązania. Pro1050 spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem; branża wręcz nie mogła się doczekać, kiedy będzie dostępna w Polsce.

To kiedy będzie ją mógł kupić polski klient? 

––––––––––

K.N.: Poszerzyliśmy naszą ofertę urządzeń graficznych Pro Series o nowe drukarki do druku etykiet: Pro1040 (CMYK) oraz Pro1050 (CMYK+1; kolor biały). Drukarki te są już dostępne w sprzedaży na polskim rynku. Każdy, kto jest zainteresowany ich możliwościami, może skontaktować się bezpośrednio z OKI lub naszymi partnerami handlowymi, którzy zajmują się sprzedażą urządzeń specjalistycznych i sprawdzić, jak wykorzystać biały toner do produkcji przyciągających wzrok, kreatywnych etykiet. Dzięki szerokiemu spectrum różnorodnych nośników oraz możliwości zastosowania 5. koloru białego urządzenia te gwarantują dużą wszechstronność i elastyczność w zakresie profesjonalnego druku wąskoformatowego. 

Co charakteryzuje te drukarki i do kogo jest kierowana oferta?

––––––––––

K.N.: Naszą ofertę kierujemy do firm, które specjalizują się nie tylko w masowym drukowaniu etykiet, ale także w wytwarzaniu produktów przy wykorzystaniu zmiennych danych lub produkcji wielu serii o krótkich nakładach, również na specjalistycznych podłożach. Lokalne browary, winiarnie, mali lub regionalni producenci żywności, kosmetyków, chemii gospodarczej – wszyscy oni na pewno docenią możliwości Pro1040 i Pro1050. Nasze wewnętrzne testy wykazały, że etykiety wydrukowane w systemach serii Pro są wodoodporne, trwałe i odporne na działanie światła UV bez potrzeby laminowania, co czyni je idealnymi w zastosowaniach przemysłowych takich jak np. etykiety na środki chemiczne. Oferowane przez nas drukarki do etykiet przeznaczone są do nisko- i średnionakładowej produkcji etykiet rzędu 6 tys. mb/m-c. Urządzenia te pozwalają osiągnąć wyższy poziom elastyczności w wąskowstęgowej produkcji etykiet na różnorodnych nośnikach – od papierów powlekanych, niepowlekanych i z teksturą, poprzez media na bazie PE, PP czy PET, po białe, transparentne lub kolorowe podłoża, w tym również takie, z którymi nie radzi sobie popularna technologia atramentowa. Unikalną zaletą oferowaną przez urządzenie Pro1050 jest możliwość zastosowania koloru białego. Technologia atramentowa (inkjet), która dominuje w branży w tym segmencie cenowym, jest technologią o znaczących ograniczeniach w tym zakresie, ponieważ wymaga stałej cyrkulacji atramentu w maszynie drukującej i drukowanie kolorem białym staje się opłacalne dopiero przy dużych nakładach lub w przypadku znaczącej przewagi prac z tym kolorem. W serii Pro firmy OKI nie ma tych ograniczeń – biały może być wykorzystany jako kolor spotowy lub jako tło w przypadku podłoży transparentnych i jest to tak 

samo proste w przypadku druku 5 etykiet, jak i 5 tys. metrów podłoża. Stosowanie różnorodnych, także przemysłowych podłoży, które w przypadku technologii atramentowej muszą być np. wstępnie powlekane, podnosi koszt etykiety. OKI oferuje możliwość zastosowania szerokiej gamy niskobudżetowych podłoży, także tych wrażliwych na działanie wysokiej temperatury, co znacząco obniża koszt pojedynczej etykiety i umożliwia produkcję w niskich oraz średnich nakładach w cenie korzystnej dla zamawiającego i przy marży atrakcyjnej dla producenta. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy OKI

Drukarki OKI Pro1040 i Pro1050

error: Kopiowanie zabronione!
cript>