Nowy rozdział w tradycji spotkań poligraficznych 
24 wrz 2018 10:27

4 PRINT WEEK to nowy rozdział w tradycji spotkań poligraficznych Międzynarodowych Targów Poznańskich. W odpowiedzi na oczekiwania branży wydarzenie odbędzie się razem z Międzynarodowymi Targami Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK w dniach 1-4 października. 4 PRINT WEEK koncentruje się na nowoczesnych technologiach, druku 3D, rozwiązaniach dedykowanych różnym sektorom przemysłu oraz technikach offsetowych, cyfrowych i fleksograficznych. To właśnie możliwość poznania rozwijających się technologii jest argumentem przemawiającym za uczestnictwem w wydarzeniu, jakim są targi 4 PRINT WEEK. 

W trakcie trwania Targów, 1 października, odbędzie się również druga edycja Kongresu ART OF COLOR – NOWY WYMIAR DRUKU.

Tematyka targów oraz towarzyszącego im kongresu będzie atrakcyjna przede wszystkim dla uczestników rynku poligraficznego, właścicieli i dyrektorów technicznych drukarń, designerów, projektantów opakowań i etykiet, ale także dla agencji reklamowych i wydawnictw – mówi Martyna Dera, dyrektor obu projektów. 

4 PRINT WEEK i towarzyszący mu Kongres ART OF COLOR to nie tylko doskonałe fora dyskusji o rozwoju technologicznym rynku poligraficznego w Polsce, ale także miejsca integracji całej branży. 

www.4printweek.pl

www.artofcolor.pl

Jesienne spotkanie będzie obfitowało w wydarzenia. W tym samym czasie odbędą się Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, Targi Technologii dla Przetwórstwa Polimerów POLIMER TECH, jak również Międzynarodowe Targi Gastronomiczne i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO i INVEST Hotel oraz POLAGRA TECH.

Targi TAROPAK 2018

Odbywające się w cyklu dwuletnim Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania stanowią najpotężniejszą tego typu imprezę w Europie Środkowo-Wschodniej. Spotykają się tu liderzy branży, m.in. firmy prezentujące maszyny i urządzenia pakujące oraz etykietujące.

Targi to rozmowy biznesowe, nawiązywanie trwałych kontaktów, poznawanie trendów i nowości rynkowych. Jest to również doskonały czas i miejsce do poszerzania wiedzy czy dyskusji na temat nowych uregulowań dotyczących branży. 

Podczas 31. edycji TAROPAKU, 2 października, odbędzie się czwarty Kongres Przemysłu Opakowań. W tym roku jego tematem będzie transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Zgodnie z przyjętymi przez Komisję Europejską założeniami, związanymi z ochroną środowiska naturalnego oraz surowców nieodnawialnych, gospodarki krajów Unii Europejskiej mają dążyć do „zamknięcia” obiegu produktu, od jego powstania, poprzez użycie, recykling/upcykling i ponowne wykorzystanie. Jest więc to najbardziej aktualny dzisiaj i w najbliższych latach temat, inspirujący do działalności na rzecz oszczędzania nieodnawialnych zasobów wykorzystywanych w gospodarce. 

Dzięki współpracy z firmą Smurfit Kappa goście Targów będą mieli okazję obejrzeć wystawę OPEN THE FUTURE by Smurfit Kappa. Na prawie 200-metrowej przestrzeni w pawilonie 8A stanie wystawa prac z tektury falistej zrealizowana wg potrzeb największych firm z branży FMCG i nie tylko. 

Eksperci z firmy Smurfit Kappa, mający wieloletnie doświadczenie w branży, w praktyczny sposób zapoznają uczestników z aspektami produkcji opakowań oraz odpowiedzą na nawet najtrudniejsze pytania. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do firm projektujących opakowania, agencji reklamowych, przygotowalni, drukarń, a także brand managerów. W czasie warsztatów targowi goście będą mogli porozmawiać o biznesowym potencjale etykiety i najnowszych metodach jej produkcji, o opakowaniu jako narzędziu służącym do promocji konsumenckiej oraz o innowacjach usprawniających prace w drukarniach opakowaniowych i etykietowych.

Niemalże cały teren poznańskich Targów zostanie zagospodarowany przez wystawców z różnych, lecz na jakże wielu płaszczyznach korespondujących, branż. Będzie to z pewnością czas owocnych kontaktów biznesowych, poszerzania wiedzy i poznawania najnowszych trendów w wielu dziedzinach. 

Opracowano na podstawie materiałów MTP