O jeden poziom wyżej
30 sty 2020 11:15

Firma Eurographic Group, specjalizująca się w druku cyfrowym, zainstalowała w swoim zakładzie w Szczecinie system HP Indigo 12000 HD w formacie B2 w celu skuteczniejszego konkurowania z drukarniami offsetowymi, przy jednoczesnej poprawie jakości i oszczędnościach kosztowych.

Ekspert druku cyfrowego

Eurographic Group A/S (wcześniej Eurographic Denmark A/S) powstała w 1968 roku i na przestrzeni lat funkcjonowała pod różnymi nazwami i z różnymi właścicielami, zawsze jednak (a przynajmniej od ostatnich trzech dekad) była pionierem i liderem w dziedzinie druku cyfrowego. W rękach obecnego właściciela znajduje się od 2008 roku – od tego czasu podwoiła swoją wielkość, co zaowocowało powstaniem nowego zakładu produkcyjnego w Szczecinie, gdzie realizowany jest nie tylko druk, ale także magazynowanie i dystrybucja zamówień w ciągu 24 godzin do większości krajów Europy. Firma może poszczycić się dużym działem ekspedycji, gdzie kompletowane są zamówienia oraz siecią logistyczną, która pomaga jej sprawnie działać na rynkach europejskich, a nawet poza nimi. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu i niezliczonej ilości zrealizowanych zamówień drukarnia określa się jako ekspert druku cyfrowego i jest preferowanym partnerem strategicznym dla wielu dużych firm europejskich i światowych.

Konkurencja dla offsetu

Pod koniec ubiegłego roku Eurographic Group, której głównym profilem działalności jest produkcja książek i podręczników w krótkich nakładach, zainwestowała w system HP Indigo 12000 HD Digital Press, aby sprostać rosnącym potrzebom swoich klientów. 

Od początku istnienia pod marką Eurographic Group firma wykorzystywała maszyny HP Indigo jako bazę technologiczną w zakresie druku cyfrowego. Do parku maszynowego składającego się z maszyn HP Indigo 5500 i HP Indigo 7900 w formacie SRA3+ dołączyła ostatnio maszyna HP Indigo 12000 HD w formacie B2, która nie tylko zwiększa możliwości produkcyjne obecnego portfela zamówień, ale również pozwoli rozszerzyć działalność o opakowania w 2020 roku. 

Zakup maszyny cyfrowej HP Indigo 12000 HD przez Eurographic Group był podyktowany wymaganiami klientów dotyczącymi większej elastyczności, szybkich czasów realizacji zamówień przy dostawie w ciągu 24 godzin, stabilnej jakości i konkurencyjnych cenach.

Zawsze byliśmy w pełni cyfrową drukarnią i jesteśmy z tego bardzo dumni – mówi Bartosz Nowakowski, dyrektor zarządzający Eurographic Group. – Zbudowaliśmy silną reputację na jakości, niskich kosztach, elastyczności i niezawodności. Nasza ostatnia inwestycja w system HP Indigo 12000 HD przenosi nas o jeden poziom wyżej zarówno pod względem jakości, jak i wydajności, czyniąc nas bardziej konkurencyjnymi niż kiedykolwiek w branży w porównaniu z drukiem offsetowym. HP Indigo 12000 HD daje nam najlepszą jakość na rynku, a jednocześnie zapewnia elastyczność i szybkość reakcji, których wymagają nasi klienci. Możemy teraz konkurować w małych nakładach, oferując jednocześnie wydajność cenową i lepszą jakość druku.

Podbój branży opakowań

Wysoka jakość druku i możliwość drukowania w formacie B2 otworzyły nowe drzwi dla Eurographic Group, która obecnie produkuje szerszą gamę produktów: od książek w większych formatach po wydruki dla światowej sławy profesjonalnych fotografów. Ponadto Eurographic Group planuje dalszą ekspansję, wykorzystując technologię HP Indigo do podboju branży opakowań. Dostawca usług druku planuje wkrótce rozpocząć produkcję spersonalizowanych krótkich serii sztywnych pudełek, oferując klientom ekskluzywne produkty na żądanie i w najwyższej jakości.

Maszyna HP Indigo 12000 HD zapewnia najszerszy zakres zastosowań komercyjnych z przełomową jakością druku, wysoką wydajnością i wszechstronnością. Oprogramowanie XML umożliwia wysoką automatyzację przepływu pracy i bezpośrednią łączność, pozwalając realizować zlecenia w najkrótszym możliwym czasie. Maszyna HP Indigo 12000 HD została zainstalowana przez wyłącznego polskiego dystrybutora technologii HP Indigo, firmę Digiprint, która w ocenie Eurographic Group wykazała się profesjonalizmem i zrozumieniem potrzeb biznesowych klienta, oferując dogłębną obsługę i wsparcie.  AN