Océ Colorado 1640 łączy sprzeczności
27 kwi 2018 09:58

Współcześnie każdy klient składający zamówienie w drukarni oczekuje, że wobec jego zlecenia zostaną spełnione trzy warunki – ma być szybko, tanio i solidnie. Jednak, jak powszechnie wiadomo, są to kryteria nie tylko trudne do pogodzenia, ale wręcz wykluczające się: jeśli coś ma być zrobione solidnie i tanio, nie może być wykonane szybko; jeśli zlecenie ma być szybkie i solidnie wykonane – nie będzie zrealizowane tanio itd. To sprzeczności, którym nie były w stanie sprostać żadne dotychczasowe systemy druku. Do czasu, gdy na rynku pojawił się ploter Océ Colorado 1640 z technologią UVgel.

Szybko

Możliwość szybkiego zrealizowania zlecenia niesie z sobą korzyść dla obu stron: klient otrzymuje produkt w oczekiwanym terminie (jest więc zadowolony), dostawca druku zaś nie dość, że spełnia wymagania klienta, to w dodatku ma większą moc przerobową, może więc obsłużyć więcej zamówień. Océ Colorado 1640 to najszybsze urządzenie w swoim segmencie na rynku – billboardy czy banery zewnętrzne drukuje z prędkością nawet 159 m2/h. Na przyspieszenie realizacji zleceń ogromny wpływ ma także fakt, że wydruk z maszyny jest niemal natychmiast gotowy do instalacji u klienta – można go więc od razu poddać dalszej obróbce, np. laminacji. Wreszcie, dzięki zastosowaniu technologii UVgel ploter nie wymaga praco- i czasochłonnego czyszczenia, a funkcje automatyzacji przyspieszają przygotowywanie go do pracy nawet o 30 proc. 

Tanio

Koszty druku to suma wielu składowych, w której niebagatelną rolę odgrywają koszty eksploatacji oraz ceny nośników. W Océ Colorado 1640 zastosowano technologię UVgel, która zamiast standardowych 6 używa jedynie 4 atramentów, co pozwala na oszczędności – i to znaczne. Technologia UVgel ogranicza zużycie atramentu nawet o 40 proc. w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Do tego ploter utrzymuje najwyższą jakość i wierność kolorów na szerokiej gamie mediów, w tym także na tańszych materiałach niepowlekanych, foliach czy tapetach, co pozwala dostawcom usług druku być o krok przed konkurencją. Océ Colorado 1640 to także maszyna łatwa i intuicyjna w użytkowaniu, a do jej obsługi nie potrzeba specjalnie wykwalifikowanej kadry ani kilkudniowych szkoleń – poradzi sobie z nią każdy wstępnie przeszkolony pracownik.

Solidnie

Dzięki temu, że krople UVgel są natychmiast utrwalane na zadrukowywanym podłożu, tworzą wysokiej jakości obrazy gwarantujące niebywałą powtarzalność barw na kolejnych wydrukach, niezależnie od rodzaju podłoża. W głowicach drukujących Canon UVgel użyto technologii stałego monitorowania dysz, co praktycznie eliminuje białe linie. To podstawowe wyznaczniki solidności Océ Colorado 1640, które są gwarantem najwyższej jakości wydruków. A utrwalanie atramentu w postaci UVgelu za pomocą światła LED w niskiej temperaturze pozwala na wykorzystanie do zadruku nawet bardzo cienkich lub szczególnie wrażliwych na temperaturę mediów.

Wszystko to razem sprawia, że Océ Colorado 1640 umożliwia nie tylko pogodzenie z sobą wielu, na pierwszy rzut oka wygórowanych warunków zamówienia, ale także powoduje, że urządzenie to doskonale sprawdzi się w szerokiej gamie różnorodnych zastosowań, np. przy drukowaniu plakatów, banerów, oznaczeń, materiałów POS, billboardów, grafik zewnętrznych czy personalizowanych tapet. Wydruki wykonane w technologii UVgel zachowują żywe barwy na dłużej, dając szansę na rzeczywisty rozwój biznesu dla dostawców usług druku poprzez generowanie licznych realnych przewag konkurencyjnych.

Podsumowując możliwości technologiczne Océ Colorado 1640 z całą pewnością można stwierdzić, że to ploter na miarę XXI wieku – mówi Tomasz Miękus, product business developer, Canon Polska. – W tej innowacyjnej maszynie zamknięte zostały możliwości, które z jednej strony pozwolą przyspieszyć dotychczasowy łańcuch realizacji zleceń, a z drugiej ograniczą koszty procesów produkcyjnych. Dodatkowo obsługa plotera jest na tyle prosta i intuicyjna, że po krótkim szkoleniu poradzi sobie z nią niemal każdy.

Potwierdzeniem innowacyjności plotera Océ Colorado 1640 są również liczne certyfikaty świadczące o ekologiczności i bezpiecznej eksploatacji urządzenia, w tym m.in. AgBB, GREENGUARD GOLD czy EN15102, które potwierdzają, że wydruki nadają się do wykorzystania nie tylko na otwartych przestrzeniach, ale też we wnętrzach. Wszystko to sprawia, że inwestycja w Océ Colorado 1640 to dla dostawców usług druku technologiczny i biznesowy krok naprzód – maszyna znajdzie zastosowanie zarówno w małej, jednoosobowej firmie, jak i w dużej drukarni, obsługującej wiele zleceń w tym samym czasie. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Canon

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>