Od wielkiego formatu po druk kopert
29 sty 2019 09:15

OKI pokaże urządzenia dedykowane rynkowi wydruków profesjonalnych i Graphic Arts – od wielkoformatowych ploterów ekosolwentowych z serii Color Painter: E-64s oraz M-64sLCIS, H3-104s, po mniejsze urządzenia wyposażone w zaawansowaną technologię białego tonera: Pro7411WT (format A4), Pro8432WT (format A3), Pro9541 (A3+), Pro9542 z systemem do druku kopert oraz drukarkę do druku etykiet z białym tonerem Pro1050. Urządzenia te będzie można zobaczyć na stoiskach partnerów OKI, firm: Amagraf, API.PL, Design 4 Business, Ekstreme, Integart i Jetpol.pl. 

Wielkoformatowe plotery Color Painter

Ploter Color Painter H3-104s (2,6 m szerokości zadruku) jest idealny do drukowania profesjonalnych grafik w dużych nakładach oraz do szerokiej gamy zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych. Charakteryzują go duża szybkość, wysoka jakość obrazów i gęstość kolorów. Niskozapachowe, ekosolwentowe atramenty SX zapewniają wysoki poziom niezawodności, doskonałą jakość i gęstość obrazu oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu świetnie nadają się do drukowania znaków i grafik. Co więcej, tusze te posiadają certyfikat Green Guard Gold, który potwierdza, że wydruki bazujące na tuszu OKI SX mogą być bezpiecznie i z powodzeniem stosowane wewnątrz pomieszczeń oraz w miejscach chociażby takich jak: szkoły, placówki służby zdrowia, instytucje publiczne lub inne miejsca użyteczności publicznej.

Szerokoformatowe ekosolwentowe plotery E-64s, M-64sLCIS z rodziny Color Painter spełniają najwyższe wymagania dotyczące druku przemysłowego i wydruku grafik na masową skalę, gwarantując przy tym wyjątkową jakość i wydajność. Urządzenie E-64s drukuje na powierzchni o rozmiarze do 64 cali, czyli nieco ponad 1,6 m. M-64s został wyposażony w system o dużej pojemności tuszu – LCIS. Ploter zapewnia niezrównane odwzorowanie drukowanych szczegółów. M-64sLCIS jest wyposażony w 4,5-litrowy zbiornik z tuszem dla każdego koloru, dzięki czemu może w sposób ciągły produkować dużą ilość wydruków. Zapewniają one wysoką jakość wydruków wewnętrznych i zewnętrznych oraz bezpieczeństwo użytkownikom dzięki wykorzystaniu ekologicznych tuszy solwentowych. Oba modele wyróżniają się niezawodnością przy dużych nakładach pracy i stałą wysoką jakością; to również bardzo dobry stosunek ceny do jakości oraz szeroka gama nośników możliwych do zadruku.

Drukarki graficzne z Serii Pro z białym tonerem

OKI pokaże 4- i 5-tonerowe drukarki: Pro7411WT (format A4), Pro8432WT (format A3), Pro9541 (A3+), a także urządzenie Pro9542 z systemem do druku na kopertach. 

Pro8432WT doskonale sprawdza się w przypadku drukowania na żądanie, m.in. materiałów promocyjnych, gadżetów, dekoracji, a także innych zastosowań termotransferowych. Drukuje na papierze w formatach od A6 do A3 i o gramaturze do 256 g/m² z wykorzystaniem białego tonera, zapewniając nawet najmniejszym drukarniom możliwości druku w najwyższej jakości. Oferuje wysoką funkcjonalność i wydajność, która została zwiększona dzięki dwóm dodatkowym kartridżom z białym tonerem w zestawie, pozwalającym na wydruk 13 000 białych stron. Wielopoziomowa technologia ProQ, toner Microfine High Definition w połączeniu z technologią LED gwarantują wyraziste, ostre wydruki. To doskonały model dla drukarń, agencji kreatywnych i innych firm, które poważnie myślą o najwyższej jakości wydruku na szerokiej gamie nośników: od odzieży po gadżety i elementy komunikacji wizualnej. 

Pro7411WT oferuje możliwość drukowania z wykorzystaniem czterech kolorów (CMY oraz biały) na papierze o gramaturze do 250 g/m2, a także efektywny druk w szerokim zakresie zastosowań i na dużej gamie nośników do A4, w tym również druk banerów o długości maksymalnie 1320 mm. Prędkość drukowania w kolorze to 34 str./min.

Modele drukarek Pro9541 i Pro9542 łączą w sobie technologię wysokiej rozdzielczości cyfrowego druku LED z wielokrotnie nagradzaną technologią 5-tonerowego druku (CMYK + 1), pozwalając na użycie koloru białego w zadruku, poddruku lub koloru przezroczys-tego – nabłyszczającego i oferując przy tym niedrogie, wydajne wydruki, tradycyjnie osiągane tylko przez drogie urządzenia produkcyjne. Wysoka rozdzielczość – 1200x1200 dpi, prędkość drukowania 50 str./min i nieporównywalna możliwość wyboru szerokiej gamy barwionych w masie nośników o maksymalnej gramaturze sięgającej 360 g/m2 oraz długości 1300 mm sprawiają, że urządzenia te to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, dla których ważne jest drukowanie materiałów graficznych lub imponującej i spersonalizowanej papeterii na żądanie oraz które wymagają doskonałej jakości wydruków dla niskonakładowego druku.

Pro1050 – czyli zupełnie nowe możliwości w druku etykiet

Drukarka etykiet Pro1050 w wersji 5-kolorowej: CMYK+W – z dodatkowym kolorem białym. To zupełnie nowy poziom kreatywności i elastyczności w wąskowstęgowej produkcji etykiet na różnorodnych nośnikach: od papierów powlekanych, niepowlekanych i z teksturą, poprzez media na bazie PE, PP czy PET, po białe, transparentne lub kolorowe podłoża, w tym również takie, z którymi nie radzi sobie popularna technologia atramentowa.

Opracowano na podstawie materiałów firmy OKI

cript>