Oferta tętniąca kolorami
27 lut 2020 13:12

Wśród wystawców zbliżających się targów FESPA nie zabraknie firmy Magenta Vision. Tegoroczne hasło przewodnie wystawy „Where Color Comes Alive” precyzyjnie wpisuje się w ofertę produktową europejskiego producenta, specjalizującego się w atramentach do druku wielkoformatowego.

Nowością na stoisku Magenta Vision będzie ploter wielkoformatowy Teckwin Shark 5000 SF, drukujący w rozdzielczości 660 dpi na podłożach o szerokości do 5 metrów. Urządzenie zawiera 8 głowic drukujących FUJI SPECTRA StarFire SG600. Jak informuje producent, taka konfiguracja zapewnia oprócz wysokiej wydajności również żywe kolory i wyjątkową jakość wydruków. 

Ploter został zaprojektowany z myślą o szybkim, wielkoformatowym druku dużych nakładów w wysokiej i spójnej jakości. Łatwa do zintegrowania, wysokowydajna głowica drukująca SPECTRA StarFire SG600 posiada 1536 niezależnych dysz ulokowanych w 6 rzędach, gotowych do działania osobno lub jednocześnie. W binarnym trybie pracy głowica drukująca SPECTRA StarFire SG600 generuje krople w rozmiarze od 8 do 33 pikolitrów.

W Madrycie Magenta Vision zaprezentuje także ofertę najwyższej jakości atramentów UV, UV LED, ECO-solwentowych, lateksowych, fluorescencyjnych oraz atramentów na bazie wody. Dzięki właściwościom, takim jak niewielki rozmiar cząstek, nikły zapach czy niski stopień drażnienia, atramenty Magenta Vision radykalnie zmniejszają potrzebę konserwacji głowicy drukującej, oferując jednocześnie bardzo dużą gamę kolorów. Dodatkowe korzyści obejmują ulepszone właściwości utwardzania i suszenia pozwalające na uzyskanie optymalnej przyczepności i elastyczności. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wysokiej jakości zadruku różnych podłoży, w tym tektury falistej i laminowanej, kopert, toreb, etykiet, folii aluminiowej oraz wszelkiego rodzaju folii PE, PP, PET, PVC.

Charles Poot-Baudier, dyrektor generalny Magenta Vision, tak komentuje udział w nadchodzących targach FESPA: Cieszy nas motyw przewodni, który w tym roku towarzyszyć będzie targom – hasło „Where Color Comes Alive” oddaje sens naszej oferty. Systemy i rozwiązania, które opracowaliśmy w naszym portfolio, zostały zaprojektowane tak, aby pomóc klientom wyróżnić się pod względem świadczonych usług. Zamierzamy pokazać, jak można osiągnąć sukces dzięki szerokiej gamie produktów o wysokiej wydajności, które zaprezentujemy podczas zbliżającej się wystawy.

Oprócz urządzeń drukujących swojego partnera handlowego – firmy TECKWIN, Magenta Vision dostarcza całą gamę materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych oraz usług powiązanych z drukiem. W 2016 roku Magenta Vision podjęła strategiczną decyzję i połączyła siły z polskim producentem farb drukarskich CHESPA Sp. z o.o. Od ubiegłego roku atramenty Magenta Vision są produkowane w Polsce przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Synergia między firmami Magenta Vision i CHESPA stwarza wyjątkową okazję oferowania klientom wysokiej klasy produktów w przystępnych cenach w silnie konkurencyjnym otoczeniu rynkowym.

Na podstawie materiałów firmy Magenta Vision opracowała BZ