Opakuj swój biznes w innowacje i sukces!
23 mar 2017 14:05

Puszka zupy Campbella, konturowa butelka Coca-Coli, tuba chipsów Pringles lub trójkątne pudełko czekoladek Toblerone – to opakowania, które znane są na całym świecie i z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że to właśnie one wpłynęły na świetną sprzedaż tych produktów. Dziś opakowania to olbrzymia branża i odrębna gałąź przemysłu. W samej tylko Polsce wytwórców opakowań liczy się w tysiącach. Jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzach przedstawicieli branży są 9. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się w dniach 4-5 kwietnia w EXPO XXI Warszawa. To największe tego typu targi w Europie Środkowej.

03Wydarzenie jest połączeniem ekspozycji wystawienniczej, spotkań ekspertów, a także licznych wykładów, konferencji oraz premier innowacyjnych rozwiązań produktowych. Targi są dedykowane producentom i dystrybutorom wszelkiego rodzaju opakowań, etykiet, displayów czy usług pakowania oraz konfekcjonowania. Swą ofertę przedstawi niemal 200 firm z całej Europy. Spodziewamy się też, że imprezę odwiedzi ok. 5000 profesjonalistów

Innowacje, innowacje, innowacje

Nazwa targów zobowiązuje, toteż każdego roku podczas Packaging Innovations prezentowane są nowości rynkowe. Zwiedzających z pewnością zainteresuje prezentowana przez Seufert Transparente Verpa-ckungen GmbH technologia Bio-PET – nowy materiał z surowców odnawialnych pozwalający na produkowanie transparentnych opakowań i oszczędzanie surowców przy kosztach na poziomie tradycyjnych opakowań transparentnych. Dla firm, które produkują niewielkie nakłady opakowań i etykiet, konieczne będzie odwiedzenie stoiska HKM Sp. z o.o.

Warto również zobaczyć innowacyjne opakowania KOOPRESS Sp. z o.o. Dzięki pierwszemu na świecie zastosowaniu powłoki antyseptycznej i barierowej zabezpieczającej druk powstała nowa kategoria opakowań ABC (Antiseptic Barrier Carton) dedykowana branżom farmaceutycznej, spożywczej czy kosmetycznej.

Bez know-how nie ma innowacji

Niewątpliwym atutem tegorocznej edycji targów Packaging Innovations będą bezpłatne dla wszystkich uczestników seminaria workShops, gdzie praktycy i teoretycy dzielą się własnymi doświadczeniami oraz wiedzą. Jak projektować strukturalnie opakowania w branży FMCG dziś, jutro i w 2025 roku? Jak pozycjonować markę przez opakowanie? Czy wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w ogóle się opłaca? Odpowiedzi na te pytania udzielą najlepsi fachowcy w branży.

Opakowanie na… każdą okazję

Dziś opakowanie to nie tylko po prostu pudełko – to przedmiot, który jest sprofilowany pod wiele skomplikowanych i charakterystycznych branż. Opakowanie ma też za zadanie „sprzedać” produkt czy zabezpieczyć go w bezkolizyjnej drodze do klienta. Wychodząc naprzeciw ogromnym wymaganiom rynku organizatorzy Packaging Innovations podzielili targi na specjalistyczne strefy tematyczne takie jak: LUXPACK, LABELLING, PRINTING, CO-PACKAGING, LOGISPACK i SAFETYPACK. Nowością podczas targów będzie strefa ECOPACK, gdzie zostaną przedstawione opakowania biodegradowalne, usługi recyklingu i technologie produkcji bio-opakowań. 

Trampolina do sukcesu

Targi Packaging Innovations pozwalają również postawić pierwsze kroki w branży młodym projektantom. Dzięki Strefie Studenta młodzi, kreatywni ludzie z pasją tworzenia mogą podbić branżę opakowań. Wystarczy tylko zaprojektować i wykonać prototyp innowacyjnego opakowania, który może zostać wdrożony do produkcji. Złotym Sponsorem Strefy Studenta jest firma Lifocolor Farbplast, która z pewnością zaskoczy wszystkich niespodzianką podczas finału konkursu.

Akcja rejestracja

Internetowa rejestracja zwiedzających na 9. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations została uruchomiona i już dziś można bezpłatnie zarejestrować się online na stronie www.packaginginnovations.pl. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego zwiedzający otrzymają identyfikatory uprawniające do wstępu na targi.

Powody, dla których warto pojawić się na wydarzeniu, można mnożyć długo. Bez wątpienia każdy znajdzie interesujące go produkty, usługi czy wykłady. Jak zapewniają organizatorzy targów – nie zabraknie świeżego spojrzenia na branżę.

Adres targów: EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/17, 01-222 Warszawa

Godziny otwarcia: 4 kwietnia 2017 r. (wtorek) – 10:00-16:30 / 5 kwietnia 2017 r. (środa) – 10:00-16:00

Więcej informacji na:www.packaginginnovations.pl

Opracowano na podstawie materiałów organizatora