Oprogramowanie obsługujące złożone zapytania ofertowe
19 wrz 2022 14:36

Otrzymanie pilnego, złożonego zapytania ofertowego, zawierającego dwieście lub więcej różnych specyfikacji może przyprawić o ból głowy, zwłaszcza jeśli kalkulację wykonuje się ręcznie. Jest to niezwykle czaso- i pracochłonne – przygotowanie wymaganych wycen zajmuje często dni lub tygodnie. A na bardzo konkurencyjnym rynku opakowań terminowa odpowiedź jest najważniejsza. Nowa funkcja iQuote® Bid Package firmy eProductivity Software (ePS) stanowi idealne rozwiązanie tego problemu, ponieważ umożliwia wykonanie szybkich, dokładnych i spójnych wycen w zasadzie „od ręki”, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu i wysiłku oraz zapewnia maksymalne zaufanie do przekazywanych informacji.

iQuote® to inteligentny system kalkulacji i planowania produkcji, który może obsługiwać najbardziej złożone planowanie zadań i może być zintegrowany z większością systemów ERP, w tym Microsoft Dynamics, SAP, Oracle, a także jest ściśle zintegrowany z własnym systemem Radius firmy ePS, który wraz z ośmioma modułami (w tym iQuote®) tworzy kompletny pakiet oprogramowania przeznaczony dla branży opakowań. Bid Package dodaje nowy wymiar do modułu iQuote – części uznanej, intuicyjnej platformy Packaging Suite, stworzonej specjalnie dla producentów opakowań.

Czas to pieniądz

Nowa, specjalistyczna funkcja iQuote® Bid Package została zaprojektowana i opracowana z myślą o umożliwieniu użytkownikom szybkiego i dokładnego reagowania na szczegółowe i często bardzo złożone zapytania ofertowe dotyczące opakowań lub przetargi pochodzące od dużych korporacji z takich sektorów, jak żywność i napoje, handel detaliczny czy farmaceutyki – wyjaśnia John Speak, kierownik produktu iQuote® w firmie ePS.

Te często rozbudowane arkusze kalkulacyjne zawierają wiele pojedynczych pozycji, zazwyczaj o unikalnych specyfikacjach i szerokim zakresie zmiennych takich jak wymiary, kolorystyka, zastosowane materiały, uszlachetnienia i prognozowane ilości. To sprawia, że kalkulacja stanowi bardzo złożone i czasochłonne zadanie, jeśli jest przeprowadzana ręcznie. Oprogramowanie iQuote® Bid Package firmy ePS zostało jednak opracowane w taki sposób, aby można było w nim osadzić wzory arkuszy kalkulacyjnych (które występują w formatach indywidualnych dla każdego klienta), co umożliwia producentowi opakowań przyspieszenie procesu wyceny za każdym razem, gdy otrzymuje nowe zapytanie. Eliminuje ono również różnice wynikające z indywidualnych interpretacji ręcznych, zapewniając w ten sposób spójną odpowiedź. 

Maksymalizacja rentowności i wydajności

Postrzegając zapytanie ofertowe jako okazję do sprzedaży, pakiet iQuote® Bid Package może być wykorzystany do obliczenia optymalnych parametrów produkcji poszczególnych pozycji pod względem procesów, maszyn produkcyjnych, materiałów, narzędzi, ilości, wymaganej marży zysku (procentowo lub kwotowo) itp. i wyeksportowania wynikowej wyceny bezpośrednio do oryginalnego arkusza kalkulacyjnego klienta.

Ponadto można w prosty sposób dokonać adaptacji, gdy trzeba zmienić szczegóły dotyczące alternatywnych procesów, terminów i lokalizacji. Jeśli w zakładzie produkcyjnym pojawi się nowa maszyna, można ją również wprowadzić do systemu, a zarówno nowe, jak i istniejące kalkulacje można łatwo zmienić, aby szybko zdecydować, gdzie uzyska się największe oszczędności lub zyski. Korzystając z modułu iPlan zawartego w oprogramowaniu iQuote® można szybko zmieniać kolejki zadań i przekazywać je zespołom produkcyjnym.

Pakiet ofertowy iQuote® w ciągu zaledwie kilku sekund dostarcza w pełni skalkulowany kosztorys według zdefiniowanych zasad biznesowych dla setek produktów. W przypadku ręcznego wprowadzania i kalkulacji przygotowanie oferty dla jednego produktu zajmuje zwykle 15 minut. W przypadku skalowania do wielu złożonych arkuszy kalkulacyjnych może to potencjalnie stworzyć oszczędność czasu do dwóch tygodni, umożliwiając szybką i profesjonalną reakcję na potrzeby klienta.

Po wprowadzeniu szczegółów dotyczących produktu i jego ilości, iQuote® automatycznie ocenia i przekazuje optymalny proces produkcji, aby zmaksymalizować rentowność i wydajność. 

iQuote® zapewnia spójność i dokładność, eliminując poleganie na intuicyjnych szacunkach; co więcej, można go uruchomić na większości przeglądarek – dodaje John Speak. – Można wprowadzić szczegółowe informacje dotyczące wymaganych parametrów, takie jak liczba kolorów, opcje wykończenia i instrukcje dotyczące pakowania, a następnie je dopracowywać. Wynikowa wycena zawiera rozbicie cen na jednostkowe produkty, które można wysłać do klienta pocztą elektroniczną bezpośrednio z aplikacji, jak również można wyeksportować kluczowe dane obliczone w iQuote®, takie jak cena jednostkowa, z powrotem do oryginalnie sformatowanego arkusza kalkulacyjnego klienta za pomocą funkcji iQuote® Bid Package.

Wymierne korzyści

Klienci korzystający z oprogramowania Radius z modułem iQuote® i funkcją Bid Package odnotowali wyraźną poprawę organizacji pracy oraz skrócenie czasu kalkulacji w porównaniu z innymi programami do kosztorysowania nawet o 95 proc. – podsumowuje John Speak. – Dodatkowe korzyści to spójne, oparte na regułach wyceny, które zapewniają opłacalną produkcję i optymalne wykorzystanie dostępnego parku maszynowego przy każdym zleceniu, niezależnie od indywidualnego poziomu umiejętności osoby wykonującej kalkulację. Jesteśmy pewni, że pakiet iQuote® pomoże organizacjom odnosić większe sukcesy i jednocześnie umożliwi odciążenie wysoko wykwalifikowanego personelu, który w tym samym czasie będzie mógł wykonać więcej zadań – podsumowuje John Speak.  AN

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>