Packaging Innovations w czerwcu 2020
23 mar 2020 09:36

Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations – jedna z największych imprez branży opakowaniowej w Polsce, gromadząca gości z całego świata, w tym m.in. wystawców z Włoch i Niemiec, która miała się odbyć na początku kwietnia, została przełożona na 24-25 czerwca br. Decyzja jest spowodowana sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 oraz aktualnymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 8 marca 2020 i rekomendacjami Wojewody Mazowieckiego.

W obliczu obostrzeń Głównego Inspektora Sanitarnego, który w dniu 8 marca rekomendował „odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych”, podjęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu Targów. Wprawdzie imprezy targowe są wyłączone spod Ustawy z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych, są jednak wydarzeniem na tyle dużym, że wojewódzkie sztaby kryzysowe również poddają je analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Gdy na szali jest zdrowie publiczne – nie ma wyboru. Cieszę się, że naszą decyzję rozumieją i popierają wystawcy, niektórzy z nich nawet gratulowali nam odwagi! Dziękuję im za zrozumienie tej trudnej sytuacji – powiedziała Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie.

Przygotowania do czerwcowych targów już się rozpoczęły. Organizatorzy zapewniają, iż dołożą wszelkich starań, aby w nowym terminie targi zostały zrealizowane jak zawsze profesjonalnie i zgodnie z oczekiwaniami branżowych gości. W obliczu okoliczności, które są od nas niezależne, decyzja o przesunięciu terminu Targów jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Przed nami dużo pracy i nowych wyzwań, jednak nie zwalniamy tempa – dodaje Ewa Woch.

Opracowano na podstawie materiałów organizatora