Paperworld 2018
13 gru 2017 11:17

W dniach od 27 do 30 stycznia 2018 odbędą się targi Paperworld, gdzie w ośmiu halach wystawienniczych około 1500 wystawców z 60 krajów zaprezentuje nowinki z sektora papierniczego dla domu i biura. 

Tegoroczna edycja Paperworld odbywa się pod hasłem „New Perspectives”. Niezwykle szeroka gama produktów ukaże najnowsze kierunki w dziedzinie zaopatrzenia biurowego i artykułów papierniczych. Niezrównany wybór wyznaczających trendy produktów papierniczych i piśmienniczych oferowanych na targach Paperworld od dawna budzi zachwyt odwiedzających branżystów. Przez lata nasze targi stały się czołową platformą określającą nowe perspektywy na rynku papierniczym – powiedział Michael Reichhold, dyrektor targów Paperworld. Targi obejmują również obszerny program wydarzeń towarzyszących, które mają na celu doradzanie i zainspirowanie uczestników ze wszystkich gałęzi sektora: od sprzedaży hurtowej i detalicznej po handel wysyłkowy i internetowy oraz dużych kupców komercyjnych.

The Visionary Office: świat artykułów biurowych dla firm

Urządzenia biurowe, notatniki i segregatory, papier biurowy, przybory do pisania i szkicowania, akcesoria do komputerów i drukarek czy materiały drukarskie z recyklingu – na targach będzie można znaleźć wszystkie kategorie produktów, które ze współczesnego miejsca pracy uczynią prawdziwie wizjonerskie biuro. W halach 3.0, 4.0 oraz 6.0 krajowi i międzynarodowi producenci wystawią szeroki asortyment dla innowacyjnego biura.

Hala 3.0 – producenci zaopatrzenia biurowego, m.in.: Bi-silque, Exacompta – Clarefontaine, Herma, HSM, Krug & Priester (Ideal), Olympia, Stylex Schreibwaren. 

Hala 4.0 – podzielona na dwa segmenty: przybory do pisania i artykuły szkolne. Wystawcy przyborów do pisania to m.in.: Adel, Carioca, Möbius & Ruppert, Rubinato.

Remanexpo, czyli materiały eksploatacyjne i akcesoria do drukarek, m.in. z recyklingu. W tej sekcji zaprezentują się: Axro, Biuromax, Clover, Integral, Imcopex.

Targi są regularnie odwiedzane przez liderów rynku ze wszystkich poziomów sprzedaży i dystrybucji. 

Biuro Przyszłości – pokaz specjalny ukierunkowany na zdrowie

W hali 3.0. odbędzie się inspirujący pokaz pod hasłem The Visionary Office. Pokaz ten cieszył się dużym powodzeniem podczas swojej premiery w roku 2017. Tegoroczna edycja będzie dotyczyć zdrowia w środowisku biurowym. Po raz pierwszy w ramach inicjatywy The Visionary Office odbędzie się wystawa towarzysząca, na której zaprezentują się wiodący producenci z segmentów akustyki biurowej, oświetlenia, wentylacji, higieny, ergonomii oraz zrównoważonego rozwoju. Potwierdzili swój udział producenci takich światowej klasy marek, jak: Casio Europe, Durable Hunke & Jochheim, Holtz Office Support, Jakob Maul, Legamaster.

Najnowsze trendy w artykułach piśmienniczych dla domu

Międzynarodowi wystawcy zaprezentują najnowsze trendy w artykułach papierniczych do użytku osobistego, dzieląc się swoimi pomysłami i projektami na nadchodzący sezon. Artykuły piśmiennicze oraz upominki będą czekać na odwiedzających w halach 4.0, 5.1 i 6.1. 

Hala 4.0 – podzielona na dwa segmenty: przybory do pisania i artykuły szkolne. Główni wystawcy artykułów szkolnych to m.in.: Creaciones Pandora, Gabol, Jeunes Premiers, Uitgevrij Lannoo oraz Wide Field.

Hala 5.1 – nowinki od producentów kartek okolicznościowych (Hallmark Cards, Perleberg), dekoracji stołu (Braun + Company Papierwaren, Paper + Design), artykułów upominkowych (Depesche and Sheepworld) oraz papieru do pakowania, wstążek i kokard (Bolis, Francesco Brizzolari, Saul Sadoch).

Hala 6.1 – notatniki, pamiętniki, segregatory (Leuchtturm Alben-verlag), papeteria (Artoz Papier, Rössler Papier), przybory do pisania (Caran d’Ache, Diplomat).

Obszerny program wydarzeń towarzyszących

Targi Paperworld to nie tylko liczne nowinki ze strony wystawców, ale także rozwinięty program wydarzeń towarzyszących, będących bogatym źródłem innowacji w dziedzinie aranżacji przestrzeni sklepowej i prezentacji ofert. Pokaz trendów we foyer pomiędzy halami 5.1 i 6.1 to przegląd kolorystyki, kształtów i materiałów, które będą modne w nadchodzącym sezonie. W hali 5.1 odwiedzający znajdą natomiast specjalną wystawę Mr. Books & Mrs. Paper, przedstawiającą interesujące sposoby wkomponowania w księgarską przestrzeń sklepową produktów niezwiązanych z papiernictwem. W hali 6.1 młode firmy z branży zaprezentują innowacyjne metody składania zamówień w handlu detalicznym.

International Sourcing: pełen łańcuch wartości

Targi Paperworld we Frankfurcie nad Menem to od lat istotny punkt spotkań przedstawicieli branży artykułów papierniczych, biurowych i piśmienniczych z całego świata, ale także dostawców i producentów własnych marek. Sprzedawcy i hurtownicy, przedsiębiorstwa importowe i eksportowe z całego świata znajdą partnerów do współpracy w halach 1.1 i 1.2. W odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie na tego typu przestrzeń, Paperworld otwiera nową halę tuż obok hali 1, Forum 0.

Hale 1.1, 1.2 oraz Forum 0 zostały zarezerwowane dla producentów papieru, zaopatrzenia biurowego i artykułów piśmienniczych, których oferta skierowana jest na zamówienia masowe na rynkach międzynarodowych (International Sourcing), wśród nich takie firmy jak: D. H. A. Siamwalla, Dong-A Pencil, Eagle – Tung Yung International, Flair Pen & Plastic.

Opracowano na podstawie materiałów organizatora