Pełnia doświadczeń
13 gru 2019 12:59

Na odwiedzających targi FESPA Global Print Expo 2020, największą w Europie wystawę sitodruku i wielkoformatowego druku cyfrowego, druku tekstylnego oraz produkcji oznakowań, która odbędzie się w madryckim centrum targowym IFEMA w dniach 24-27 marca 2020 roku, czeka bogaty program merytoryczny. 

FESPA powstała w celu dzielenia się wiedzą w ramach globalnej społeczności drukarń specjalistycznych – wyjaśnia Neil Felton, dyrektor generalny FESPA. – Firmy te działają w obliczu stale zmieniającego się krajobrazu rozwoju technologii i ewoluujących potrzeb klientów. Biorąc to pod uwagę, angażujemy się w dostarczanie szerokiej gamy treści, które dają odwiedzającym przegląd aktualnych możliwości i pomagają im odkrywać potencjalne ścieżki rozwoju biznesu. 

Dlatego co roku inwestujemy w odświeżanie wydarzeń towarzyszących targom FESPA, aby zapewnić naszym gościom pełnię doświadczeń.

Laboratorium barwy

Po udanym debiucie na FESPA Global Print Expo 2019 w Monachium, Colour L*A*B* powróci również w Madrycie i zaoferuje odwiedzającym kompleksowy przegląd wszystkich poszczególnych elementów, które przyczyniają się do profesjonalnego zarządzania kolorami, takich jak narzędzia pomiarowe i kalibracyjne, stanowiska oświetleniowe, rozwiązania programowe i urządze- nia drukujące. Tegoroczna edycja Colour L*A*B* będzie się koncentrować na szeregu tematów kluczowych w zarządzaniu barwą takich jak profilowanie urządzeń, kontrola procesu, jak również proofing i znormalizowane warunki oceny wydruków, którymi zajmie się wielu ekspertów w tej dziedzinie. Jednym z nich będzie uznany konsultant ds. zarządzania kolorami, Paul Sherfield, który prowadził wydarzenie w 2019 roku i który będzie stanowił cenne źródło wiedzy, odpowiadając na pytania odwiedzających, w jaki sposób mogą oni poprawić swoje własne praktyki. Ponieważ zarządzanie barwą jest jednym z dominujących trendów w szeroko pojętej branży druku specjalistycznego, mottem przewodnim FESPA Global Print Expo 2020 będzie „Gdzie ożywa kolor”, a tym samym przestrzeń Colour L*A*B* będzie jedną z kluczowych atrakcji w Madrycie.

Teatr Trendów

Bezpośrednio sąsiadująca z Colour L*A*B* przestrzeń Teatr Trendów (Trend Theatre) to bogaty program seminariów i dyskusji panelowych, który da zwiedzającym doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy branżowej i znalezienia inspiracji dla nowych perspektyw biznesowych. 

Agenda Teatru Trendów obejmuje ponad 40 sesji, skompilowanych z uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań globalnej społeczności druku specjalistycznego FESPA. W programie znajdą się wystąpienia prelegentów z organizacji takich jak Fogra Research Institute, globalny lider danych – Keypoint Intelligence oraz sesje w języku hiszpańskim z FESPA Espana. Poruszone zostaną tematy związane z automatyzacją pracy i zarządzaniem barwą, przez druk DTG i zrównoważone praktyki, po przegląd aktualnych trendów rynkowych we wszystkich obszarach druku specjalistycznego. 

Seminaria będą bezpłatne dla każdego, kto posiada ważny bilet wstępu na FESPA Global Print Expo, European Sign Expo lub Sportswear Pro.

Stałe przestrzenie tematyczne 

Printeriors to interaktywna ekspozycja prezentująca możliwości, jakie oferuje druk w produkcji dekoracji wnętrz i dekoracji zewnętrznych, łącząca właścicieli marek, projektantów i architektów z dostawcami usług i producentami. Nawiązując do lokalizacji targów w 2020 r., Printeriors połączy pokazy wideo i fotograficzne obrazy madryckiego Królewskiego Ogrodu Botanicznego, zapewniając wciągające doświadczenie dla odwiedzających. Po raz kolejny FESPA współpracuje z ilustratorem Jasperem Goodallem nad projektami aplikacji do dekoracji wnętrz, które będą wykorzystywać tkaniny i materiały wyprodukowane w zrównoważony sposób.

Print Make Wear, czyli fabryka mody FESPA także powróci w 2020 roku, tym razem z naciskiem na produkcję odzieży sportowej. W powiązaniu ze współorganizowaną imprezą Sportswear Pro (pisaliśmy o niej w listopadowej Poligrafice), Print Make Wear odtworzy kompletny proces produkcji odzieży sportowej i rekreacyjnej, począwszy od planowania, projektowania i przygotowania do druku, poprzez drukowanie, suszenie, cięcie, szycie i zdobienie, a skończywszy na pakowaniu i ekspozycji w punktach sprzedaży detalicznej. 

Tegoroczna edycja Print Make Wear będzie obejmowała dwa procesy. W ramach pierwszego będą funkcjonowały dwa kioski, w których zwiedzający będą mogli zamówić personalizowaną, męską koszulkę do biegania lub damską kamizelkę. Drugi cykl roboczy będzie obejmował projektowanie i produkcję (druk sublimacyjny na poliestrze), a następnie kalandrowanie, cięcie laserowe i szycie. Prace będą wyeksponowane na wieszakach i prezentowane przez modeli na wybiegu.

FESPA Awards 2020

W tym roku zostaną wprowadzone dwie nowe kategorie: Oklejanie (Wrapping) oraz Printeriors; tym samym łączna liczba kategorii wzrośnie do 18. Potwierdzonymi sędziami konkursu FESPA Awards są Josep Tobella (profesor i konsultant serigrafii), Jacek Stencel (właściciel i założyciel firmy PASJA, specjalizującej się w sitodruku i druku cyfrowym), Debbie McKeegan (dyrektor generalna TexIntel) oraz szef działu wsparcia technicznego FESPA, Graeme Richardson-Locke.

Nasze spostrzeżenia z poprzednich wydarzeń utwierdzają nas w przekonaniu, że profesjonaliści z branży poligraficznej stale poszukują nowych możliwości i sposobów rozwoju swoich firm – podsumowuje Neil Felton. – Jesteśmy przekonani, że bogactwo treści, które są generowane w ramach naszego programu wydarzeń towarzyszących Fespa Global Print Expo 2020, zapewni odwiedzającym wiele okazji do poszerzenia wiedzy i wykorzystania nowych możliwości.

W Madrycie nie zabraknie również popularnego konkursu World Wrap Masters, który powróci z nowym systemem punktacji. Więcej informacji na temat FESPA Global Print Expo 2020 na stronie www.fespaglobalprintexpo.com. Rejestracja z kodem FESH240 upoważnia do pobrania bezpłatnego biletu na targi.  AN