Pierwszy atramentowy system Canon do druku opakowań i etykiet
27 sie 2018 08:25

Canon zaprezentował Océ LabelStream 4000 – pierwszy atramentowy ploter przemysłowy UV o modułowej budowie. Urządzenie oferuje konfigurację w pełni cyfrową lub hybrydową dzięki niestandardowemu połączeniu jednostek cyfrowych, fleksograficznych, wykończeniowych i ozdabiających wydruk. Dzięki prędkości sięgającej od 950 do 1672 m2/h Océ LabelStream 4000 jest jednym z najwydajniejszych ploterów na rynku urządzeń do druku etykiet i opakowań.

Uzupełnienie portfolio maszyn Canon i Océ o nowy ploter podkreśla strategię rozwoju firmy w segmencie atramentowych rozwiązań produkcyjnych. Łącząc zalety technologii druku atramentowego UV i tradycyjnych rozwiązań produkcyjnych, nowa maszyna oferuje dostawcom usług druku szybkość, wydajność i możliwość oszczędności kosztów produkcyjnych.

Christian Unterberger, dyrektor ds. marketingu i wiceprezes ds. rozwiązań druku produkcyjnego (PPP), wyjaśnia: U podstaw nowego systemu Océ LabelStream 4000 leży niezawodna technologia atramentowa, która od zawsze jest w DNA Canon i Océ. Zintegrowane, kompleksowe rozwiązanie do druku etykiet pozwoli w jeszcze większym stopniu zwiększyć rentowność biznesową dostawców usług druku i osiągnąć przewagę konkurencyjną na tym dynamicznym rynku, szczególnie podnosząc wydajność druku średnio- i niskonakładowego.

Nowy ploter ma odegrać znaczącą rolę w długoterminowej strategii firmy Canon, co podkreśla Crit Driessen, wiceprezes i dyrektor ds. cyfrowego druku opakowań, PPP: Dzięki nowemu rozwiązaniu chcemy wkroczyć na najbardziej perspektywiczne rynki, oferując dostawcom szerokie możliwości produkcji opakowań – możliwości, które będą krokiem naprzód na ich drodze do technologicznego i biznesowego rozwoju. Choć na dziś dzień druk cyfrowy wciąż stanowi ograniczoną część światowych obrotów na rynku druku, ogromne tempo wzrostu w tym obszarze jest niepodważalne. Jesteśmy przekonani, że dostawcy usług druku na całym świecie docenią możliwości personalizacji produktów dzięki Océ LabelStream 4000 i dostrzegą w nowej maszynie szansę na bezkompromisowy rozwój własnego biznesu.

Océ LabelStream 4000 to 5-kolorowy ploter UV (kolory CMYK i biały) drukujący z prędkością 48 m/min. Oferuje zadruk mediów o szerokości 330 mm i 410 mm, a także opcjonalny tryb, pozwalający na druk z prędkością 68 m/min (dla mniej wymagających zleceń). Ploter umożliwia jednoprzebiegowy zadruk białym atramentem z kryciem na poziomie 80 proc. przy standardowej prędkości, dzięki czemu wydruk jest podobny do wydruków otrzymywanych na standardowych, analogowych urządzeniach takich jak sitodruk rotacyjny czy flekso.

Najnowsze głowice atramentowe Xaar 2001 UV o rozdzielczości 720x600 dpi zapewniają doskonałą reprodukcję najdrobniejszych detali, gładkie przejścia tonalne i żywe kolory na szerokiej gamie standardowych materiałów etykietowych, w tym podłoży typu PP, PE, BOPP oraz na specjalnie dobranych mediach.

Rozwiązanie można rozbudować o dodatkowy moduł do produkcji materiałów fleksograficznych, elementów dekoracyjnych i wykończeniowych, tym samym przekształcając system druku w zintegrowaną, jednoprzebiegową linię produkcyjną w celu zaspokojenia potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Połączenie technologii analogowych i cyfrowych umożliwia szybką i niedrogą produkcję wysokiej jakości etykiet samoprzylepnych – doskonale sprawdzających się przy oznaczeniach szybko rotujących produktów takich jak kosmetyki czy wyroby farmaceutyczne. Produkcja materiałów spersonalizowanych daje dodatkowe korzyści w postaci realizacji zleceń typu „druk na zamówienie” oraz krótkiego czasu realizacji zamówień. A ponieważ obecnie coraz więcej firm zmienia swoją ofertę, aby dogonić niezwykle szybko zmieniające się wymagania klientów, personalizacja opakowań to idealne narzędzie do realizacji strategii rozwoju właśnie w tym obszarze.

Ploter Océ LabelStream 4000 jest bardzo intuicyjny w codziennej obsłudze, zapewniając maksymalną elastyczność i swobodę realizacji zamówień o krótkim terminie. Ploter zapewnia niskie koszty produkcyjne, a przez to szybki zwrot z inwestycji. Technologia druku etykiet czerpie z najlepszych rozwiązań atramentowych Canon, a w połączeniu z rozbudowaną siecią obsługi serwisowej i specjalistycznym wsparciem posprzedażnym firmy Canon otrzymujemy kompleksowe i zintegrowane rozwiązanie, które pozwoli przenieść biznes klientów na nowy poziom produktywności w oparciu o technologie druku cyfrowego.

Przekonany o sukcesie nowego rozwiązania jest Christian Unterberger, który dodaje: Nowa seria Océ LabelStream 4000 to ważny krok naprzód w realizacji naszej strategii rynkowej. Planujemy jeszcze mocniej zaznaczyć naszą obecność na rynku opakowań i rozwijać się wspólnie z naszymi partnerami. Razem będziemy dążyć do tego, aby odegrać kluczową pozycję na tym perspektywicznym rynku.

Seria urządzeń Océ LabelStream 4000 będzie dostępna w dystrybucji komercyjnej pod koniec 2018 roku.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Canon

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>