Po raz pierwszy w Europie
14 gru 2022 10:52

Firma Data One, spółka zależna grupy Diffusion Plus i jednocześnie największy we Francji dostawca cyfrowych materiałów marketingowych, po raz kolejny postawiła na markę HP. Producent poinformował ostatnio o jednej z pierwszych w skali globalnej i zarazem pierwszej w Europie instalacji urządzenia HP PageWide Advantage 2200 Web Press. Instalacja systemu będzie dalej wspierać strategię firmy Data One, która chce zmniejszyć swój ślad węglowy, opracować nowe produkty i zwiększyć potencjał wzrostu.


Nowy system drukujący rozpoczął pracę w październiku w siedzibie spółki w Gaillon w Normandii. Rok po zainstalowaniu HP Page-Wide T250 Web Press w celu uzupełnienia istniejącej linii produkcyjnej składającej się z trzech urządzeń HP PageWide Web T240 HD, Data One chce przyspieszyć ekologiczną transformację opracowując nowe produkty i zdobywając nowe doświadczenia.

Po raz pierwszy zaprezentowana przez HP wraz z Data One na targach PRINTING United Expo w Las Vegas w październiku 2022 roku, nowa maszyna HP PageWide Advantage 2200 Web Press osiąga prędkość druku kolorowego HD na poziomie 150 m/min. Takie tempo produkcji powinno pozwolić na rozszerzenie działalności o nowe zastosowania, ułatwić dotarcie do nowych gałęzi przemysłu, takich jak fotografia, jak również zakończyć program migracji z opakowań foliowych na papier. Data One zamierza również skrócić czas potrzebny do osiągnięcia wysokiej jakości produkcji o jedną trzecią: prace, których realizacja zajmowała kiedyś 24 godziny, teraz mają zająć jedynie 8 godzin, przy założeniu działania tylko jednego zespołu produkcyjnego. Data One liczy, że szybkość i precyzja wykonania pozwolą firmie na generowanie znacznych oszczędności energii.

Dzięki dobremu dostosowaniu, jakie daje nam instalacja nowej maszyny, możemy dostarczać bardziej efektywne i inteligentne dokumenty, co pozwala nam ograniczyć marnotrawstwo energii i surowców. HP pomaga sprostać wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem dzięki modelowi biznesowemu, który nam odpowiada, oraz relacjom opartym na zaufaniu, które z roku na rok stają się coraz silniejsze – powiedział Loïc Lefebvre, dyrektor ds. rozwoju Data One, Groupe Diffusion Plus.

Aby zapewnić ekologiczną transformację, Data One zwróciła się również do A3NERGY, firmy produkującej urządzenia i rozwiązania energetyczne, z prośbą o zainstalowanie systemu odzyskiwania ciepła w nowej maszynie HP PageWide Advantage 2200, a także w innych maszynach znajdujących się w zakładzie. System będzie służył optymalizacji procesów przemysłowych poprzez jak najmniejsze marnowanie energii. Ciepło wytwarzane przez różne urządzenia będzie odbierane i redystrybuowane do ogrzewania zimą i chłodzenia latem.

Nowa inwestycja ma istotne znaczenie dla naszej grupy, ponieważ zdecydowaliśmy się przyspieszyć naszą strategię ekoodpowiedzialności, aby nawiązać bardziej zrównoważone relacje z klientami. Celem jest zmniejszenie śladu węglowego przy jednoczesnym opracowywaniu nowych produktów, zwłaszcza w zakresie marketingu bezpośredniego. Nowa maszyna zwiększy również potencjał wzrostu firmy dzięki rewolucyjnej jakości i szybkości realizacji nieosiągalnej obecnie na rynku. Jesteśmy zachwyceni tym rozwiązaniem – dodał Lefebvre.

Alain Wyckmans, HP PageWide manager, HP Inc., tak mówi o najnowszej inwestycji Data One: Cieszymy się, że możemy wesprzeć Data One w jej strategii zrównoważonego rozwoju, instalując HP PageWide Advantage 2200. W otoczeniu, w którym rozwiązywanie problemów związanych z ekologią jest ważniejsze niż kiedykolwiek, Data One staje się przykładem dla wszystkich firm, które chcą osiągnąć wysoką jakość druku z coraz większą szybkością bez poświęcania środowiska.

HP PageWide Advantage 2200 została zaprojektowana z myślą o potrzebach dostawców usług drukowania realizujących zlecenia w różnych nakładach. Ta rewolucyjna maszyna zapewnia wiodącą w branży produktywność, jakość nośników i wszechstronność dla wydawnictw, branży przesyłek reklamowych i drukarń komercyjnych, pomagając im w rozwoju ich działalności.

Na podstawie materiałów firmy HP opracowała BZ